Elizabeth AG, Bratislava - pozor na zmluvu

23. sep 20163

Veľmi nepríjemná skúsenosť s touto agentúrou - všetko sa zdalo v najlepšom poriadku, osobne stretnutie, plán svadby rozpracovaný a zrazu šok - z právneho hľadiska totálne neprofesionálne vypracovaná zmluva, spisana 'na kolene' úplným laikom, podmienky maximálne nekorektné pre klienta a všetko v prospech spoločnosti. Maximálne pokuty do výšky 100% pri odstúpení zmluvy pred svadbou. Totálna neochota prediskutovať zmluvu s profesionálom (právnikom) aspoň na akú takú ochranu klienta v prípade nepredvídaných okolnosti. Par mesiacov pred svadbou sme sa museli rozlúčiť a nájsť si inú agentúru ktorá bola oveľa korektnejsia a profesionalnejsia.

 • Absolútne nemôžem súhlasiť s tým, čo tu píšete.. nerozumiem. Z právneho hľadiska neprofesionálna zmluva??? To si vážne niekto dáva kontrolovať zmluvu so svadobnou agentúrou právnikom?? 😃
  S touto agentúrou spolupracujem od Februára a sme tesne pred svadbou. Nemali sme akékoľvek problémy, osobné stretnutia prebiehali v poriadku, všetky naše predstavy sa p. Mikulášková snaží zapracovať. Ak máme nejaké špeciálne otázky alebo požiadavky, zavoláme si a bez problémov si všetko vydiskutujeme.
  Pri podpise zmluvy sme platili zálohu cca 30%, dostali sme podrobnú kalkuláciu položku po položke, takže sme vedeli posúdiť, na čom koľko peňazí pôjde a či je to moc alebo je to prijateľné. Od vtedy sme navyše k pôvodnej objednávke dostali do rúk oznámenia, pozvánky k stolu a etikety na svadobné vínko a za celý ten čas sme nič nemuseli doplácať..
  Teraz 4 dni pred svadbou sme doplatili cca do 80% výšky objednávky a zvyšok sa zaplatí podľa reálneho použitia materiálov..
  Prístup agentúry je naozaj veľmi ústretový, p. Mikulášková si od nás osobne vyzdvihne vecičky, ktoré sme si sami dodatočne nachystali, donesie nám v sobotu ráno kytice a pierka...nemusíme sa nikam po ne naháňať.

  Zmluva logicky kryje poskytovateľa, ktorý už počas plánovania vynaloží nejaké náklady a ak by mu niekto zrušil zrazu objednávku tesne pred svadbou, tak je logické , že by boli stratoví...
  Nerozumiem vážne tomuto príspevku, že sa niekto obúva do zmluvy, keď samotná agentúra asi nemá dôvod vám to zrušiť a plus máte v zmluve, že ak by zhotoviteľ nebol schopný dodať čo bolo dohodnuté, tak zabezpečí náhradu..

  My sme s Elizabeth nemali zatiaľ žiaden problém a už sa veľmi tešíme na prekvapko, ktoré nám pani Zuzka na sobotu pripraví.

  Pekný deň.

 • @zuzcasim  to ze vam to pasuje a mali ste stastie, ze to funguje, neznamena, ze zmluva je v poriadku. ocividne nemate o prave ani paru, ked pisete "zmluva logicky kryje dodavatela". to je hovadina...zmluvy medzi rovnocennymi subjektami nemozu byt nevyvazene. to, ze si to nejaka firma napise do zmluvy aby jej to vyhovovalo, neznamena, ze je to podla zakona spravne. a je vyborne, ze autorka si ju skontrolovala a ma aspon zakladne pravne povedomie.

 • @zuzcasim  
  Fakt je ze 95% párov nebude mať žiadne opletacky lebo všetko pôjde po masle a agentúra všetko dobre zariadi, pretože vo svojom remesle majú skúsenosti.
  Predstavte si ale ze mate urgentnu operáciu týždeň pred svadbou a musíte ju posunúť - firma vynaložila základné náklady (ako píšeš etikety a menovky, fakt nákladné veci.. 🙂 a svoj čas ktorý strávila organizovaním ale pritom majú právo si nechať skoro celú sumu bez toho aby vám vycislili alebo predložili doklady o strate. A ak Ti oni niečo zbabru tak si ani neceknes.
  Právo a zmluvné podmienky majú byť minimálne v rovnováhe, ak nie na strane spotrebiteľa - neprofesionala. Pre nich ide o biznis a tebe ide o jeden z najdôležitejších dní tvojho života.
  Ak robíš niečo v biznise, rob to profesionálne a s tým ide aj správna zmluva a minimálne ochota o nej diskutovať na odbornej úrovni.
  A áno, ľudia si dávajú kontrolovať zmluvy právnikmi, evidentne si ešte nemala zlu skúsenosť a neprišla do styku s právom, lebo ináč by si nebola takto naivná 🙂
  A posledná vec, po našom 'rozchode' som si overila ceny od dodávateľov a agentúra si niektoré pekne nahodila (okrem toho ze ty im platíš marzu) , takže aj toto svedčí o nekorektnosti.
  Nekaz si ale dní pred svadbou, určite všetko dobre dopadne ale prosím nezastavaj sa niečoho čomu úplne nerozumieš 🙂

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Vy si poviete "ÁNO" my sa postaráme o všetko ostatné...

  Chystáte svadbu, ples, či oslavu a chcete ušetriť? Požičajte si u nás všetko čo potrebujete.
  Vezmite sa inak! Nechajte sa uniesť a prežite svoj svadobný deň, na ktorý sa nezabúda. Povedzte nám vašu predstavu alebo sa nechajte inšpirovať našimi nápadmi. Radi všetko zabezpečíme, zbalíme a...
  Ponúkame organizovanie svadobných a iných spoločenských udalostí
  Obchodné podmienky: http://brilliantagency.sk/obchodné-podmienky
  Články od našich partnerov
  Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
  Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
  Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
  Archív článkov od partnerov