Šofér svadobného auta - koho ste mali?

Čaute žienky...ako ste to mali vy,keď ste mali požičané auto na svadbu..šoféra ste brali aj na hostinu na večeru alebo mu bol zabezpečený obed pred obradom a po dovŕšení do sály šiel preč?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my sme mali 2 autá a 2 autobusy. Šoféri áut po nás prišli, počkali cez obrad a odviezli na hostinu. Tam sme doplatili zvyšok sumy ku vopred zaplatenej zálohe a to bolo všetko. Autobusy tak isto. Vyzdvihli svadobčanov, počkali ich počas obradu a potom ich odviezli na hostinu. Jeden autobus tam skončil a druhý čakal do noci, kým skončí svadba, keďže viezol hostí 60km domov. Tomuto p. šoférovi sme zaplatili ubytovanie na internáte neďaleko hostiny, aby nesedel v autobuse (bol december). Ja si myslím, že na hostinu patria iba hostia a ľudia, ktorí bezprostredne na hostine dodávajú nejakú službu - kamera, foto, muzika,.. :-)
Odpovedať
@patricia91 veď práve že to je pre nás cudzí človek len ten čo nám to vybavil tak niečo spomínal že im treba obed že po obrade..ale tak po obrade je už predsa večera..kázala som mu nech mi to u nich zistí lebo ako za cudziu osobu nebudem platiť plnú sumu za celý vecer
Odpovedať
Profilova fotka
No pokiaľ platíš za služby, tak podľa mňa nie je dôvod ho ešte niekde pozývať. Pokiaľ je to po známosti a za dobré slovo, tak môžno stojí za zváženie niečím za ochotu ponúknuť.. Ale svadba nie je o tom nakŕmiť pol sveta a všetkých dodávateľov. Veď predsa pani predavačku zo svadobného salónu alebo pani kvetinárku tiež nevoláte na obed a sú to také isté služby ako ktorékoľvek iné :-D Ja si myslím, že pri takýchto veciach vôbec netreba mať výčitky, pokiaľ bolo za službu riadne zaplatené :-)
Odpovedať
@patricia91 no ten kamarát nám to zaplatil ako svadobný dar lebo to zas auto jeho známeho je.
Odpovedať
pokial je to sofer, ktoreho osobne nepoznate, ze vas proste iba odvezie na obrad a potom na hostinu tak sa normalne zaplati s tym prenajmom auta a hotovo. pokial je to znamy tak by som ho pozvala aspon potom po nejakej osmej aby si prisiel nieco tiez vypit a najest sa :)
Odpovedať
Profilova fotka
mne ešte napadlo, neviem, ale ako to budete mať vy, u niekoho sa zvykne ešte pred obradom podávať guláš alebo holúbky alebo také nejaké jedlo na mieste, kde sa schádzajú hostia, tak tam by som ho prizvala a to by mohli byť všetci spokojní :-D
Odpovedať
@liviana58 no my ho nepoznáme takže tak..tiež som povedala že pred svadbou že nech sa naje a potom už nic
Odpovedať
Profilova fotka
ak to bude nejaký váš známy a nebude teda aj na hostine, tak by sa mu podľa mňa patrilo nabaliť aspoň ako takú výslužku, okrem toho že zaplatíte benzín... je to rozdielne ak je to niekto cudzí alebo niekto s rodiny
Odpovedať
Profilova fotka
@arasidka123 pokial ho nepoznate tak jasne, nech sa naje pred a ked vas dovezie, tak nech ide prec. Ved vy ho uz nebudete ani potrebovat potom neskor.
Odpovedať
@kajka_majka no asi tak nejak by som to poriesila aj ja. pohostit, to sa patri, no ak ho nebude uz treba, tak na svadbe by bol aj tak zbytocje, kedze asi tazko bude niekoho poznat
Odpovedať
svadobne auto si šoferoval ženich, bolo to jeho, nikto by to ani iny neodsoferoval, nakolko to bola škoda 105L. kamarata sme mali ktory mal požičane naše druhe auto a ten nam aj vozil ludi domov a tiež potom odviezol nás domov. škoda zostala do dalsieho dna v reštauracii a zobrali sme ju ked sme boli vyplatit hostinu :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?