Koľko EUR ako svadobný dar?

Profilova fotka
Ahojte, prosim Vas, viete mi napisat, kolko sa "patri" alebo hodi davat ako hotovost pre kamaratku na svadbu? Absolutne nemam predstavu, ze co je malo a co vela.. Dakujem
Odpovedať
Ahoj, ono je to individualne, tak poviem zo svojej skusenosti - na svojej svadbe som mala 3 kamaratky, jedna nam dala 50 eur + vselijake kozmeticke drobnosti pre mna, dalsia nam dala poukazku na nakup v Baumaxe v hodnote 60 eur a tretia nam dala Macko Pu Clovece nezlob sa. Prave tato tretia mala minuly rok svadbu a velmi som rozmyslala, co jej dat, v obchode som zistila, ze to clovece vychadza na 10 eur..nechcela som jej davat nieco podobne, prislo by mi to cudne, ale zase nestotoznovala som sa s tym, dat im 50 eur..predsalen ked clovek uz ma s cim porovnat, teda podla toho, co dala ona nam..Tak nakoniec som im dala 30 eur + samozrejme kyticu a pohladnicu. Z manzelovej strany sme od jeho kamaratov dostali 50 eur od kazdeho.
Odpovedať
No u nas to vacsinou funguje tak (co sa tyka rodiny takmer vsetci), ze dame tolko, co priblizne budu za nas platit na osobu v restike plus nejake peniazky naviac. Cize ked vieme, ze za jedneho platia cca 20eur(25) tak im dame 50, ale plus 30 eur, cize s priatelom davame 80 eur a plus potom ked (ak) sa vybera do venca, tak po 5 eur kazdy. Cize to je 90ecok a k tomu kytica a pohladnica... Tych 100 eur, ked ideme ako par niekomu na svadbu... Kamaratke sme tiez tak dali... Ale u nas to tak nejak funguje aj medzi kamaratmi, len kamarati vacsinou daju 50e plus do venca alebo 60e... Ako ktori kamarati...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?