Svadobný dar na zahraničnú svadbu

Kočky potrebujem poradiť a budú mi vedieť poradiť najlepšie asi tie, čo žijú a vydávali sa aj v zahraničí. Ideme na svadbu sesterke, čo žije vo Francúzsku a neviem čo jej máme dať ako dar. Elektrospotrebiče nie, pretože ak by sa s nimi niečo stalo, bolo by obtiažne to reklamovať. Pracholapače tiež nie, má už svoju domácnosť a to by sme sa asi ani do vkusu netrafili. Možnosť dať peniaze by bola asi najlepšia, ale u nich je už euro a to v našom prepočte je na naše dosť veľa peňazí, ktoré si asi nebudeme môcť dovoliť. Koľko sa teda dáva v cudzej mene, alebo čo tam tak letí ako svadobný dar. Zámerne som túto tému nepripojila k už vytvorenej téme svadobné dary, pretože potrebujem radu hlavne od zahraničných :-D neviest. Kočky pora´dte mi prosím, s partnerom sa kvôli tomu vždy pohádame.
Odpovedať
nemaju urobeny zoznam darov co by si priali? v zahranici je to zvykom. tu v UK je taky zvyk a bola som aj v zahranici na svadbach a to iste, takze asi najlepsie zistit co si zaradili na list a podla toho potom vybrat
Odpovedať
práve že nemajú :-( preto netuším čo tam tak asi letí
Odpovedať
Profilova fotka
my sme v pohode dostavali obalky s 20-50 eurami, mozno jedna-dve boli s viac. podla mna kludne mozte dat peniaze, koniec koncov, elektronika na slovensku a v zapadnej europe je asi tak rovnako draha, na slovensku je dokonca trochu drahsia. brcka, pokial nevymyslite nieco absolutne specificky slovenske (ja som napr. medzi takymito darmi mala mlyncek na mak :-N ), dajte im peniaze. su lahke na prepravu a urobia radost v akomkolvek mnozstve ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
och tema ako na zavolanou!!! brcka riesime to iste...a nemame ani potuchy, este horsie je, ze ten manzlesky par uz ma dve deti tak to by sa malo brat do uvahy asi tiez :-. no mam dobre muka, ...myslela, som na podobny dar ako sme dostali my ako symbol slovenska, bol to pohar zo skla na vino s pipami, z ktoreho sa napijete iba ak pijete obaja a plus peniazky k tomu???normalne vacsia dilema ako organizovat vlastnu svadbu teda Vam poviem:-)
Odpovedať
veď práve. nejaké čaše na víno, či poháre by som ani ja nechcela dostať, tak to nedám ani im. peniaze sú najlepšie, len či na mňa nebudú pozerať že som im dala málo, lebo u nich je to iná hodnota ako u nás. pre nich je 1000 normálka a pre nás je to viac než 30 000, to ma tak trošku šokuje. preto by ma zaujímalo, že čo sa tam tak dáva k svadbe :-N
Odpovedať
Profilova fotka
brcka, tak ale nedas im snad do obalky 1000 euro! to by boli asi dost prekvapeni (teda...pokial nie su z "hornych desattisic") =-) ja zijem v krajine, kde sa plati eurom a tie dvadsat a patdesiat eurovky nas potesili nakoniec ovela viac, ako keby sme dostali hrbu nepotrebnych carachov. lebo v tom momente sme napr. potrebovali kupit postel a nejake skrinky (aby som nebola pol roka zbalena v kufri) a na to sa nam peniazky moc sikli. rozhodne viac, ako keby sme dostali servis a strieborne pribory, ktore sme v tom momente ani nemali kde pouzit. a sesternicinych rodicov si sa nepytala? alebo rovno jej?
Odpovedať
brcka a ta sesternica je slovenka? co keby si sa jej narovinu spytala? okrem toho, ak je slovenka, vie, ake su pomery a urcite nebude od vas čakat 1000 euro.
Odpovedať
Profilova fotka
my tiež pôjdeme asi na svadbu do Nemecka, čo kúpiť ale ľuďom, ktorí majú dom s bazénom a pod., ešte to neriešime, ale už vidím, že to bude ťažké, asi nejakú slovenskú drobnosť a peniaze, alebo ja neviem... :-S
Odpovedať
jej mamina je slovenka. ona je už Francúzka. neviem aké su u nich svadby. ona už má vlastnú domácnosť, jej mamina nevie, mladý si organizujú svadbu sami, keď sa jej opýtame, povie všetko, len odpoveď na toto nie :-D aj ja som zástanca peniažkov, len sa bojím aby ma neohovorili, že sme im dali málo, je to taký blbý pocit, neviem. takže keď im dáme tak 50 - 60 euro, nebudú sklamaní. ja ani neviem aké sú tam ceny, proste to porovnávam na naše :-.
Odpovedať
Profilova fotka
to brcka: ja myslím, že keď sú rozumní, tak od vás nemôžu očkakávať toľko, ako od fr. hostí, určite vás nevolali preto, aby od vás dostali veľa peňazí...
Odpovedať
ja neviem ake zvyky su vo Francuzsku, ale tu v Nemecku som bola par krat na svadbe a davaju sa tu peniaze...ale vooooobec nie velke dary. Skor som mala dojem, ze ide hlavne o to, ako tie peniazky "darujes" ;-) Velmi sa mi pacil jeden darcek- bankovky- 10 Euro zaramovanych-poskladanych vedla seba tak, aby to tvorilo akoze milion - pozahybane a vedla seba poukladane bankovky- 60Euro = 1 000 000 Euro :-D (dufam ze ste ma pochopili..:-N ) a pod to napisane...venujeme Vam Vas prvy milion. Bolo to velmi zlate... Potom si spominam na krasnu kyticu s 5 Eurovymi motylikmi (potom zalezi len na tebe, kolko motylikov tam das...alebo taky maly kufrik naplneny drobakmi!!!!ale straaaasne vela....malo to byt ze ako piratsky poklad... Takze podla mna nezalezi na tej hodnote, ale ako im to prezentujes ;-)
Odpovedať
pri tom milione bol potom taky problem :-N ze tie peniazky minut nechceli a dodnes to maju povesene doma v obyvacke na stene :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja som raz niekde videla svadobny dar kde boli v nafukovacke vlozene peniaze, to akoze maju na svadobnu cestu... pacilo sa mi to, bolo to velmi originalne :-D
Odpovedať
ahoj brcka! my ked sme sa brali, tak nam manzelove sesternice a bratranci dali okolo 100 - 150 euro na rodinu. aj poniektori slovenski hostia nam dali tolko (v prepocte), takze jej nemusis davat nejaku nehoraznu sumu. a urcite ta nebude ohovarat. (tu v taliansku je zvyk dat aspon 100 euro na rodinu - to mi povedal moj manzelik) ;-)
Odpovedať
my sme dostali poklad. do pokladnice sme dostali 2000,- Sk v novych este vonavych jednokorunackach :-D ak chce niekto vidiet fotku, moze mi napisat do IP mejlovu adresu:-) inak trdlo ja som to nepochopila, jak si to myslela.. :-S ;-(
Odpovedať
to luciferova: skusim inak popisat- nie moja silna stranka :-N polozis na seba sest 10-eurovych bankoviek. Ta spodna sluzi ako zaklad a s nou nic nerobis..u tych ostatnych jednotku (1) ohnes tak, aby sa bankovka zacinala na kraji nulou ..no a ked tie bankovky polozis vedla seba vyzera to ako milionova predlzena bankovka =-) :-N dufam ze som to ako tak popisala :-N |-|
Odpovedať
My sme mali medzinarodnu svadbu a mnohi kamarati nam dali 50 euro alebo menej. Vsak je jasne, ze uz mate vydavky uz len s tym, ze im na tu svadbu pridete(bude svadba vo Francuzsku?), tak podla mna neocakavaju miliony. Aspon nam bolo dolezitejsie,ze sa dotrepali na slovensko ako dary. Dokonca aj kamarati, co dobre zarabaju nam dali po 100 euro. Rodina sice viac, ale to skor z generacie rodicov ;-) A tiez navrhujem dat si zalezat na "zabaleni"..uz som to tusim niekde pisala, podobne ako trdlo. A kludne im dajte aj koruny, je to silna mena :-D
Odpovedať
trdlo: AHA! no uz som to pochopila, tak to je super napad, to som este nikde nevidela, to musi vyzerat dobre :-)
Odpovedať
Profilova fotka
trdlo ten napad s milionom je skvely:-) ;-)
Odpovedať
my sme tiez dostali od nemeckych hosti obalky s maximalne 100 eurami, takze urcite 50-100 euro postaci ten napad s milionom sa mi paci :-D
Odpovedať
Profilova fotka
brcka - ja by som ti poradila asi tolko, ze sa jej skus opytat, co by sa im hodilo, alebo co by potrebovali. mozno ti da typ ona. ona sa tazko nieco kupuje, ked uz maju zariadenu domacnost.
Odpovedať
brcka - ak nema register s darmy vo Francuzku, podla mna tie peniaze su najlepsie. Predsa len ked jej 10 ludi da 50 euro tak ma 500 a moze si za to kupit co potrebuje, ci uz elektricky spotrebic alebo nieco ine do domacnosti ( alebo zrovna ich minie pocas honeymoon x-) ). Ja zijem s priatelom v USA ( on je American) a ak by sme sa brali, ci uz tu alebo na Slovensku, najradsej by som dostala peniaze lebo ako to uz niekto spominal, kadejake haraburdy nebudu mat kam dat ( ja by som to sem do USA napriklad nemala ani ako dopravit, takze by to boli zbytocne vyhodene peniaze).
Odpovedať
takže vyhrávajú peniaze :-N skúsime vymyslieť nejaké to zabalenie a dáme im 60 eur - ja a partner. iný im dávajú čaše na víno a poháre na šampus čo je podľa mňa blbosť, hlavne ak ich dostanú aj 5x :-D tak mi im urobíme takúto radosť. niekde som tu v Ba videla také keramické šporkasy so srandovnými nápismy - že na sex, pre manžela na pivo tak snáď niečo vtipné nájdeme a ak nie, kúpim čistú a dám tam niečo napísať, čo vy na to? trdlo: dobrý nápad, doma vyskúšame, prípadne poradíme ďalej :-N
Odpovedať
skus do tej klasickej truhlice, my to tak mame, je to pekne a bolo to aj vtipne, vyzera to ako poklad vykopany niekde na zahrade:-D
Odpovedať
1000 eur je jednoznacne prehnana suma =-) v july som bola na svadbe v rakusku, my sme dali stovku , a ako som videla bola bezne davat 50-200 eur. Takze odporucam dat nieco medzi 50 a 100 eur , pekne do obalky so svadobnym blahozelanim , je to uplne OK. nemusis mat z toho zly pocit. elektrospotrebice, ci case a podobne chytace prachu su nanic, nikto to nechce, ani nepotrebuje, ak niekto nieco chce kupí si sam podla svojich potrieb a vkusu.A väcsinou podobnych veci uz kazdy ma. Takze ak chcete aby to bolo nieco zmysluplne spytajte sa ich priamo, alebo im dajte peniaze v obalke, urcite to ocenia viac ako nejaku zbytocnost, kt im potom zaberie miesto v pivnici ;-) Ozaj moje odporucanie si tie peniaze, a ak tak nejako napadite. My sme sa dali 4 dokopy, z coho bolo 200 eur, kt sme rozmenili na drobne a dali do jutoveho vrecuska , previazali maslou a takto darovali, bolo smiechu :-D
Odpovedať
My sme na nasej svajciarskej svadbe dostali hlavne peniaze a sumy sa pohybovali okolo 100 euro na par. Rodina nam dala ovela viacej, ale to je este "stara skola" nasich rodicov (kedze mi nasi "nevystrojili" svadbu na Slovensku, peniazky nam dali v obalke). Z vecnych darov sme vlastne nedostali nic, okrem 2 poharov na sampanské s bednickou sektu a rucne malovanych salok s vazou.
Odpovedať
tak my sme sa rozhodli dať peniaze - do 100 euro a dáme im to v šporkaske kde bude na jednej strane po slovensky na druhej po franzuzsky napísané nejaké želanie. Samozrejme že priateľova rodina dáva pracholapače, ale to je ich vec. my sme sa rozhodli pre peniaze a nech si za ne kúpia hocičo, je to len ich vec.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?