Doprava a ubytovanie pre svadobných hostí

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mame takú situáciu, že obrad mame v centre mesta a sala je cca 10km od kostol. Ubytovanie na mieste sály nevieme kvôli rozpočtu zabezpečiť pre všetkých. Reálne ubytovanie potrebuje priateľova strana nakoľko bývame od seba 130km. A to tiež nevieme zabezpečiť na mieste pre všetkých hlavne teda pre rodičov a súrodencov. Ostatnú jeho stranu sme chceli zabezpečiť v inom ubytovaní (našli sme hotel cca 4-5 km od sály). A moja otázka je zabezpečili by ste dopravu pre hostí? Alebo by ste zo nechali na nich a povedali im že majú zabezpečené ubytovanie. Ja som aj rozmýšľala na svadbách čo sme boli sme si dopravu vždy riešili my. Buď priateľ prestal piť po 10:00 aby mohol potom nad ranom šoférovať alebo sme poprosili príslušníka rodiny nech po nás príde.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
ved to, proste to by musel mat clovek iny rozpocet. ked uz ubytovanie pre par hosti, ktori to fakt potrebuju alebo poptom teda aspon dopravu
Odpovedať
@slivocka10 všetci sa tešia na ten den a sú poctení že sme ich vlastne pozvali. Tak sú s tým ok. Jedine čo musím riešiť sú zahraničný kolegovia aby sa bavili aj oni v inom jazyku a dostať ich na miesto z Londýna. No alko sa o to postará. LOL
Odpovedať
@veroni90 heh to si dobre napísala :d
Odpovedať
Profilova fotka
tak alkohol si s nudou vie poradit, len aj na to treba tak nejak dohliadat, aby nie ze zazehnal nudu, no aby neprivodil vacsie problemy a tak isto aj naslednu hanbu
Odpovedať
@danus235 na to som uz tiez myslela a našla som si na to ľudí čo budú na každého prihliadať aby sa bavili a nech nikto nevyvadza. Keďže tu v anglicku sú iné zvyky tak som im musela všetko vysvetliť na čo sa majú pripraviť a manželkam som povedala že nech určujú hranice svojim mužom. Keďže tu je iba večera a prípitok zadarmo. Ostatne si hostia platia na bare. Tak je to veľký rozdiel v našom prípade na Slovensku.
Odpovedať
Profilova fotka
@veroni90 hmmm a to je teda zaujimave, ze si potom hostia platia vsetko sami. ale je fajn, ak su na svadbe aj zahranicni hostia im dopredu co to povysvetlovat, aby mali aspon ako taku predstavu
Odpovedať
@lenuscha15 je to tu iné. Keďže tu aj to menu stojí na jedného asi 120 libier tak si to nemôžu dovoliť. Tu si na to zvykli takto. Kebyže to aj doma toľko stojí tak by to nikto neriešil. Keď chce piť tak nech platí. Ale doma sú iné zvyky tak som im to vysvetlila ako to chodí a celý sú z toho mimo. No ešte im doriešime dopravu z letiska a nájdem im hotel no platia si ho oni. A je to pre nich lacné aj tak. Sú zvyknutý na iné ceny čo sú tu na ubytovanie. Uvidíme ako to dopadne. 14.10.23
Odpovedať
@veroni90 no tak potom fajn, keď nevymýšľajú. Neboj dopadne to dobre a budete mať isto krásnu svadbu. Hlavne, aby ste boli šťastní
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?