Svadobné šaty

Profilova fotka
Ako to je zo svadobnými šatami? Kto ju kupuje? Kedy je vhodné začať riešiť svadobné šaty?
Odpovedať
Profilova fotka
@xxxmiriixxx vraj aj trištvrte roka do predu je v pohode začať sa obzerať po vhodnom salóne, či šatách. Ale samozrejme, že určite sa dá niečo zohnať aj 2 mesiace dopredu. Záleží aj od toho či si chceš požičať, kúpiť hotové, dať ušiť na mieru atď. A otázku Kto ju kupuje, čo si ňou myslela?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som začala na konci novembra 2020. Vybrala som si a aj rezervovala. Svadbu máme v septembri 2021. V salóne hovorili, že je to v dnešnej dobe akurát 🙂
Odpovedať
clovek by aj rad riesil nieco uz aj teraz ale ked salony su zavrete 😄 takze cakam kym otvoria 😄 zatial pozeram inspiracie na internete. Ono zavisi, niektori kupuju aj rok dopredu, v case vypredajoch ked sa menia kolekcie napr, zvyknu mat vyhodne ceny. Aj keby si zhanali saty par mesiacov pred je to v pohode. Jedine co sa moze stat ze ak mas vybrany urcity typ siat ktory prave let ia chcu ho vsetci tak sa moze vypredat/vypozicat akurat na tvoj termin. Tych salonov je tu ale dnes tolko ze podla mna je si z coho vyberat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@amelie22 Myslela som tým či nevesta alebo ženích. Všade je iná tradícia ako som si všimla. Svadbu mam cca o rok a pár mesiacov
Odpovedať
Profilova fotka
@xxxmiriixxx Aha, tak to mi ani nenapadlo, že by mi mal muž platiť svadobné šaty...
Odpovedať
Profilova fotka
@amelie22 U nás je taký zvyk a u môjho nastávajúceho zas iný zvyk tak preto.
Odpovedať
Profilova fotka
@xxxmiriixxx Tak najjednoduchšie je asi ísť 50:50 celú svadbu a nemusíš rozmýšľať kto má komu čo kupovať 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@amelie22 to všetko tak bude oni budu platiť jeho stranu a ja svoju ..tu ide o svadobné šaty
Odpovedať
Ženích kupuje neveste kyticu a nevesta ženíchovi košeľu. Šaty si kupuje sama 😊
Odpovedať
Profilova fotka
Mne sa napr.maminka ponukla.. pride mi to zvlastne. Peniaze aj rozpocet by ste predsa mali mat spolocny tak sa dohodnite spolu s muzom na ake saty mate..
Odpovedať
Profilova fotka
nechápem tú otázku kto kupuje šaty. vy máte každý svoju kasu? nechápem troška. my od začiatku ako sme spolu máme aj peňaženku spoločnú a nikdy sme neriešili to, čo kto kúpi
Odpovedať
Profilova fotka
My napríklad všetko platíme na polovicu, ale v rodinách u nás je zvyk, že neveste kupujú šaty rodičia a rovnako ženíchovi oblek zase jeho rodičia. Ale keby na tom netrvali rodičia, tak si ich kupujem samozrejme sama.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
My teda žijeme pár rokov spolu a spoločnú kasu zatiaľ nemáme, ale nikdy sme sa nemuseli nejak dohadovať čo kto zaplatí, ide to tak nejak samo. Pri svadbe ideme viac menej na polovicu. Niektoré veci, také čačky mačky, čo by sa priateľovi zdali určite ako nepodstatné sprostoti (hlavne vo výzdobe, alebo že darček pre družičku a také...) tak to mu ani nehovorím a kúpim si alebo objednám si sama, ale nie preto, že by mi na to nedal, ale preto, že sú to také moje výmysly a proste to tak cítim, že to si chcem platiť sama. Ale všetky veľké a podstatné položky ideme na polovicu. S tými šatami to skôr vidím tak, že ja si zaplatím šaty a on si zaplatí oblek, príde mi to normálne. Ja som síce trošku čakala, že mi rodičia niečo možno prispejú, možno napríklad práve na tie šaty, ale jasne sa vyjadrila mamina sama od seba, že ak vyslovene nepotrebujem a zvládnem všetko poplatiť, tak by mi radšej peniažky nejaké prispela až ako svadobný dar. A možno je to aj lepšie, možno si budem musieť takto viac našetriť dopredu a nakoniec nám možno zo svadobných darov zostane niečo navyše, napríklad na svadobnú cestu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@alzbeta_szeteiova všade je iný zvyk 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@amelie22 všade je iný zvyk. S buducim manželom spolu nežijeme. U nás je zvykom to že ženích kupuje neveste šaty a nevesta ženíchovi oblek. Hostinu zas nevesta svoju polovicu a ženích zas svoju.
Odpovedať
@xxxmiriixxx tak to počujem prvý krát, že nevesta oblek a ženích šaty.
Odpovedať
Profilova fotka
@alzbeta_szeteiova Tu kde ja bývam je takýto zvyk. Mesto aj tak nikto nepozná.
Odpovedať
svadobne saty si plati nevesta, ja si ich tiez sama platim a co sa tyka vyberu, tak treba radsej skor aby si mala dostatocne dlhy cas na rozmyslenie a na vyber tych pravych satociek
Odpovedať
vies co, ja by som si chcela saty kupit no v poslednej dobe premyslam aj nad tym, ze si ich dam usit, uz som nasla aj sikovnu kocku, ktora sije povacsinou saty takeho druhu, ako sa mi pacia
Odpovedať
Profilova fotka
@xellia u nás je iný zvyk ..u každých je iný zvyk takže ... ja mam na to ešte dosť času na rozmyšlanie a ked tie ktoré su moje vysnivané nebude mať ziadna baba na predaj tak si ich dám ušiť u Rožnave.
Odpovedať
My sme to riešili tak že všetko som ja zapisovala kto čo kúpil a potom keď sme dostali peniaze od rodiny a kamarátov tak tie peniaze som rozdelila aby som nám vyplatila náklady a to čo ostalo som rozdelila na polovicu 😊 takže u nás sa neriesilo kto čo platí
Odpovedať
Profilova fotka
@kris_tin257 tak to dovtedy sa dohodnem s mojím máme rok a pol čas dovtedy isto niečo našporíme.
Odpovedať
@xxxmiriixxx ano, samozrejme, v kazdom kraji je iny zvyk. chcela si vediet, kto ich kupuje, tak preto som ti napisala, ze u nas to je tak, ze nevesta si ich sama plati. drzim palce, aby si nasla 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?