Zdeptaná zo salónu AZ Collection

Bohužiaľ ako sme sa s kamarátkou na vlastnej koži presvedčili, tak negatívne recenzie sú správne. Objednala som sa na skúšku svadobných šiat na presný dátum a čas. Prišli sme načas, v obchode vládol chaos, hneď pani predavačka začala nepríjemným tónom vravieť, že je tam dnes sama plus jej kolega. Zatiaľ som si vybrala šaty, ktoré chcem skúšať (3ks). Vošla som do priestoru kabínok na čo pani začala byť nepríjemná nech sa vyzujem a kamoška tam ísť nemôže (musela na stoličke sedieť pomaly v strede obchodu). Mňa pani poslala do kabínky s tým, že si mám nohavice nechať a vrch dať dole. Prvé som si skúšala, ale nepáčili sa mi, nesedeli mi. Kamarátka si ma chcela odfotiť, načo dostala vynadané, že to sa nesmie. Chcela som vyskúšať druhé. Pani mi povedala, že ma príde hneď zašnurovať. Stála som tam asi 10 minút, pani sa prechádzala, videla ma, ale nevšímala si ma, až keď som ju ohlásila. Na šatách bolo odtrhnuté na jednej strane ramienko, trčali z neho nitky, čo som pani povedala, aby si nemyslela, že som to urobila ja. Začala na mňa doslova vrieskať, že to je naschvál, aby človek vedel porovnať dva štýly nosenia a to pani krajčírka po kúpe zašije naspäť (podotýkam boli to nové šaty). Kamarátka, ktorá bola so mnou už nezniesla jej divné správanie a škaredo sa na ňu pozrela, po tomto sa predavačka trochu ukludnila. Ale nie na dlho. Ledabolo mi zaviazala šaty. Keď som chcela vyskúšať tretie, ktoré sa mi páčili z tých troch najviac, tak mi povedala, že to je úplne rovnaký strih ako tie druhé a to netreba. Ale ja som chcela, predsa len sa mi páčili a štýl to nebol úplne rovnaký, mali dosť odlišný vrch. Tak prekrútila očami a odišla, tak som si ich vzala, obliekla a zas čakala na šnurovanie. Fakt sa mi páčili, hodnotili sme ich a pani predavačka zahlásila, či ešte dlho sa budem v nich obzerať, alebo niečo na podobný štýl. Tak som sa vyzliekla a v tom som zbadala na vešiaku krásne šaty, ktoré sa mi zapáčili a chcela som ich skúsiť. Pani mi ich doslova vytrhla z ruky a zahlásila, že to sú na objednávku, to sa musím objednať. Vôbec nereagovala, že ja som objednaná, povedala, že to sa mám teraz objednať a prísť druhýkrát. Nechápali sme. Tak som sklamaná sa obliekla a išli sme preč. Objednaná som bola 14.30 a z obchodu sme odchádzali 14.50. V obchode od vás chcú všetko rýchlo rýchlo, len nech niečo kúpite. Chápem, že toho majú veľa, ale aj mnohé veci sa dajú povedať iným tónom ako len hučaním. Spoločenské šaty majú krásne, vedela by som si vybrať, ale po tomto prístupe tam už nevkročím. Svadobné šaty sú o inom, žena si ich dá raz za život na seba, aj na tej skúške sa chce cítiť ako nevesta, výnimočne. Tu to tak však nie je. S kamoškou sme zdeptané sedeli na káve a nechápali, čo sa to odohralo. Ako sama kamarátka povedala, čakala, že tá skúška nebude trvať 20 minút. A že sa máme na objednanom termíne objednať na ďalšiu skúšku. Popri tom sa v salóne odohrala scénka, kedy si baba kúpila spoločenské šaty a boli na ňu dosť nepríjemní, že ich chce brať vlakom v obale domov, že načo ich žehlili. Tak niekto inú možnosť nemá, baba bola z toho správania tiež nesvoja. Nakoniec jej ich zabalili do tašky a pani začala kričať na kolegu asi 10x, že logo, logo, logo.. Asi chcela aby jej dal inú tašku. Že som ja nedala na recenzie... Bola to moja prvá skúška svadobných šiat, ale zdeptaná som z nej na dosť dlho. Ľutujem, že som pani niečo nepovedala pri odchode, ale boli sme v takom šoku.. A ani sa mi už nevenovala, ledva pozdravili, keď sme odchádzali. Nevesty, ak chcete zažiť peknú skúšku a nie si hr hr vybrať šaty za 10 minút, tak obchádzajte obchod oblúkom.
Odpovedať
nechapem prečo si sa už hned pri skuške druhych neobliekla a neisla prec, ved je kopu svadobnych salonov :) :) na henten sa vysrat :D
Odpovedať
@matulienocenka Je nanajvys zvlastne, ze si nic nepovedala. Ani kamoska. Ani dalsia zakaznicka. To nie je vazenie, maka si sa normalne ozvat a keby to pokracovalo, tak by som odisla. To si vzdy v podobnych situaciach nechad skakat po hlave? A ze zdeptana... to snad nemyslis vazne, kvoli tomu byt zdeptana? Su stovky salonov, vybet si iny a hotovo...
Odpovedať
@fokuska Juuuj však ber to trošku s nadsázkou, ja teda doma do vankúša neplačem a ani som neplakala. 😂 Ale nepríjemný pocit to zanechalo. A áno nepovedali sme z toho šoku nič, ale teda šancí moc nebolo, keďže pani predavačka vždy prišla, niečo poznamenala a kým som sa nadýchla a otočila, tak už tam nebola. A nie, nie som typ, ktorý si nechá skákať po hlave, viem sa ozvať, ale toto bola taká situácia, že to umlčalo aj mňa.
Odpovedať
@fokuska tak zrejme je citlivejšia, a nechcela, sa, len hádať, každý človek je iný, ale určite také správanie predavačky nie je normálne.
Odpovedať
Určite sa aj pre budúcnosť, ak by bolo podobne dačo, treba ohradit. Nie krikom, len slušne upozorniť, že je tvoj veľký deň a chces si dobre vybrať. Ale nevesaj hlavu, určite je plno salónov, kde prístup úplne iný, a ty si nájdeš šaty svojich snov. Držím palce :-)
Odpovedať
Ja chápem. Tiež som citlivá na takýto prístup. A je to inak vo viacerych salónoch tak, že máš pocit, že musíš vziať prvé a čo vymyslas, keď chceš nedajbože tretie skúsiť. Tak nech druhý salón dopadne lepšie. ;)
Odpovedať
Ďakujem baby ste zlaté 💕. Verím, že ďalší salón bude super. Pekný večer.
Odpovedať
ja som mala v tomto salóne podobnú skúsenosť, aj keď teda nie so svadobnými šatami, ale ešte x rokov dozadu, keď som si zháňala šaty na venček.. vtedy som tam bola s maminou, ktorá je poriadna "držka", ale veru z prístupu predavačiek sme sa ani my dve nedokázali ozvať. z ich prístupu zostanete v takom šoku, že fakt nemáte slov a iba na ne pozeráte, že či je fakt pravda to, čo sa deje. my sme tam pre zmenu boli za úplný odpad, lebo "vy si tu vyberáte iba dáke obyčajné šaty, my tu máme kopec neviest, ktorým sa musíme venovať namiesto vás", čiže o nás nebol záujem, lebo sme chceli "len" spoločenské šaty.. no a potom že cíťte sa dobre, keď vám pomaly ani kabínku na skúšanie nechcú dať, lebo to majú "vyhradené pre nevesty", ku ktorým sa teda tiež nesprávajú vôbec dobre.. keď som šla skúšať svadobné šaty, ani mi nenapadlo ísť sa pozrieť sem... nikdy viac. a trochu ma mrzí, že predavačky tam majú rovnaký prístup k zákazníčkam už niekoľko rokov vkuse, a vôbec sa nesnažia to zmeniť.. toľko iných salónov je, v Bratislave aj jej blízkom okolí, kde sa budúca nevesta cíti ako princezná.. držím ti palce, aby si sa v ďalšom salóne už cítila dobre a našla svoje vysnívané šaty. zabudni na tieto bosorky z az collection :)
Odpovedať
@kikussaa Si zlatá ďakujem :). Som si už myslela, že ja som jediná, ktorú to tak vzalo. Ja teda tiež som človek, ktorý sa vie ozvať, keď ma niečo trápi , nie som ticho. Ale presne ako vravíš - z ich prístupu som ostala v šoku a človek nič nepovie. Nevadí, už som objednaná aj do iných salónov a už teraz viem, že to bude určite lepšie :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?