Ako urobiť pytačky, ak je nevesta z iného mesta?

Profilova fotka
Ahojte mam taku dilemu ako urobit pytacky. Ja som z Trencina a priatel je z Fačkova (okolie Rajec). Svadbu mame v kostole u neho v dedine vo Fackove a salu v Ziline. Mali ste niekto podobny pripad? Ako ste to riesili. Ist ma pytat az do Trencin a ptm naspät do Fackova do kostola sa mi zda zdlhave.
Odpovedať
Moja suseda keď sa vydávala, mala pytačky pred sálou, kde mali hostinu a potom išli do kostola. Bolo to z dôvodu, že sme mali vtedy brutálne rozbitú ulicu, tak sa to spravilo takto :) V mieste hostiny s tým nikto problém nemal, ešte im to tam aj pekne prichystali a potom odišli do kostola a vrátili sa späť :)
Odpovedať
napadla mi taká možnosť, či by sa nedalo, že by aj ženích prespal v Trenčíne, tam by sa prichystal a po pytačkách by ste išli spolu na sobáš. Neviem, kto tam má byť z jeho rodiny, či iba ženích a starejší, či aj rodičia resp. celá rodina aj priatelia? Lebo potom to treba vymyslieť inak. Druha možnosť je, že ty prídeš ku nim s rodinou, a tam u ženícha spravíte pytačky. Trocha to môže vyzerať, že ty si prišla za ním a nie on za tebou, ale to je len taká zastaralá formalita, čo aj tak nemá praktický význam. U nás bola vzdialenosť 3x väčšia, tak my sme s blízkou rodinou prenajali v manželovom meste, kde sa svadba konala, apartman, bolo to vlastne poschodie jedneho rodinneho domu, a tam prišiel za mnou. Tí, ktorí nevedeli /napr. vizažistka/ si mysleli, že tam naozaj bývame :)
Odpovedať
A kde spolu žijete? Nemôže po teba prísť tam? Či žijete spolu v Trenčíne?
Odpovedať
Profilova fotka
Nebyvame este spolu lebo chodim este do skoly do Trencina ale vecsinou som ja u neho a no zda sa mi to strasne zdlhave ist do Tn a potom spät... len cesta je tak 2hod
Odpovedať
@19lenuska a veľmi túžite mať tie pytačky? Akože potrpíte si moc na tradície? My sme ich tiež chceli a potom sme to zrušili. Tiež nechceme trepať všetkých ku nám, potom od nás a potom tam kde bude hostina. Budeme to mať v lete, zbytočne sa budú pariť v autách a my sa aj tak stretneme už na fotení, tak tam to čaro ani nebude
Odpovedať
Profilova fotka
@zajo123 nepotrpime si az tak nato, skor ide o to podakovanie rodicom a tak
Odpovedať
@19lenuska to môžete aj na hostine vyriešiť :) Ak to máte takto náročné logisticky, možno by bolo fajn to vymyslieť bez pytačiek. Možno tak pred odchodom do kostola, alebo na druhý deň, keď budete mať po svadbe. My sme tiež inak riešili poďakovanie rodičom, ale moji rodičia to nechcú a svokra tiež nie, že pre nich všetkých bude najväčšie poďakovanie keď budeme spolu šťastní a dáme im časom vnúča :)
Odpovedať
Profilova fotka
@zajo123 asi to bude tak najlepsie😇 dakujem za rady
Odpovedať
@19lenuska Ahoj, my to máme tiež logisticky čudne vyriešené :D Ja som zo severu, snúbenec zo Serede a svadba bude v Modre. Takže ja sa nachystám v Modre v penzióne a on príde na obed, pôjdeme sa fotiť. Medzitým príde zvyšok svadobčanov a ja sa vrátim do penziónu odkiaľ si ma zase vyzdvihne :D:D Chcela som to celé zrušiť, nech prídu všetci rovno na obrad, ale moja mama trvala na tom, že ma nedá len tak x-) Takže pytačky/odobierka nevesty bude v mieste konania hostiny.
Odpovedať
Aj my mame riesene "pytacky" na mieste hostiny, kedze sa berieme v blizkosti partnerovho miesta bydliska prespime ja,mamka a sestra uz na mieste hostiny noc vopred. Takze sa uz od rana budem chystat tam, potom pride zenich s rodicmi, urobime kvazi pytacky (skor to bude len taka neformalna odobierka a zaroven podakovaie rodicom ako nejake klasicke oficialne pytacky kedze uz spolu zijeme nejaky ten rok) a pojde sa na obrad :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, @19lenuska V prvom rade hovoríme o odobierke, nie o pytačkách :-) Pytačky sú vtedy, keď budúci ženích ide istý čas pred svadbou so svojím otcom (resp. aj s mamou) do domu budúcej nevesty požiadať o ruku rodičov svojej vyvolenej :-) Taká je tradícia, samozrejme dnes to už nie je také prísne. Priamo v deň svadby sa robí odobierka, t.j. poďakovanie rodičom za život, za lásku a starostlivosť. V Tvojom prípade je viac možností, ako to môžete spraviť, hlavne, ak vám na tom záleží. Takže opýtam sa, kde sa budeš obliekať, líčiť a česať?
Odpovedať
Profilova fotka
Asi v Trencine
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@19lenuska a kedy chceš, aby Ťa prvýkrát uvidel? A čo fotenie? Budete sa spolu fotiť až po svadobnom obrade alebo ešte pred obradom?
Odpovedať
Profilova fotka
@beatricek fotenie bude pred obradom
Odpovedať
Profilova fotka
@19lenuska a kde sa budete fotiť pred obradom? TN/ZA alebo niečo iné?
Odpovedať
Profilova fotka
@beatricek to este nevieme ale asi niekde v okoli za
Odpovedať
Profilova fotka
@19lenuska máš odo mňa správu ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?