Čo namiesto čepčenia?

Aký program ste mali namiesto čepčenia? Máme bábätko, čiže čepčenie sa už nehodí. Čo by ste navrhovali? Je potom nejaký "rituál" kedy si prezlečiem popolnočné šaty?
Odpovedať
@baska311 my sme tiež nemali čepčenie. Pred polnocou som sa odišla prezliecť do popolnočných šiat, do sály som potom prišla spoločne so starejším a začal sa redový tanec. Neviem či teda vy máte v pláne redový tanec.
Odpovedať
tak ja som bola na svadbe kde mali cepcenie aj ked uz mali rocne dieta ale je to na vas. niekto si to nedava lebo sa mu to ani nepaci. ja by som sa asi len normalne odisla prezliect a potom ked sa vratite mozete dat napriklad druhy spolocny tanec 🙂 je to vasa svadba a nikde nie je pisane, ze musite mat nejaky program este o pol noci
Odpovedať
@baska311 ak nechcete mat cepcenie, tak dajte polnocne solo a potom sa chodte prezliect
Odpovedať
@mauritka presne tak isto to riesila kamoska a podla mna to bolo pekne, nie kazda chce mat cepcenie no zaroven by sa rada prezliekla do popolnocnych siat
Odpovedať
My asi budeme mat aj cepcenie ale keby nie mam aj taku variantu ze zapalovanie prskaviek a my s manzelom si zatancujeme.. 🙂 par fotiek a je.. budeme na zahrade a mohlo by to byt este krajsie nez cepcenie..
Odpovedať
Profilova fotka
My sa chystáme mať pred polnocou takú náhradu čepčenia - ženy mi dajú dolu závoj ako symbol nevesty, chlapi manželovi odopnú svadobné pierko, napijeme sa a pôjdeme sa prezliecť do popolnočných vecí... to sme si vymysleli aby sme sa len tak nevytratili 😄 a potom si zatancujeme a klasika Čia mladá (verzia redového tu u nás)...
Odpovedať
My sme namiesto toho o polnoci krájali tortu. Potom sme sa išli prezliecť, nemali sme redový ani nič podobné. Hostia ju akurát zjedli kým sme boli preč. Keď sme prichádzali prezlečení do sály tancovali sme zasa spoločný tanec. Všetci si tento tanec a pesničku z neho pamätajú viac ako prvý tanec na úvod hostiny. Bolo to také úprimnejšie, nie strojené ako ma začiatku.
Odpovedať
podla mna nic specialne netreba, o pol noci uz aj vy budete mat toho celkom dost, niektori hostia uz tiez budu spolocenski unaveni 😬 😄 dajte si tam co sa vam hodi, ten polnocny tanec spolocny nie je vobec zly napad, ci sa uz pojdete prezliect potom alebo pred tym
Odpovedať
Prečo by ste nemohli mať čepčenie keď už máte dieťa? Podľa mňa sa to už teraz vôbec neberie tak vážne. Veď keby sa dodržiavali stále tieto tradície tak sa polovica žien ani nemôže vydávať v bielych šatách 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
mna by zaujimalo 🙂 ako vasi rodicia alebo teda ti starsi, ktori su zvyknuti na taketo zvyklosti ako reagovali ked ste sa rozhodli nemat cepcenie? 🙂
Odpovedať
Ja neviem ja som nikdy cepcenie nevidela takže to že sme ho nemali nebolo ničím divné 😀 keďže neviem kedy má byť neviem čo sme mali namiesto toho... Ale išla som sa prezliecť tak okolo 11tej keď som sa chcela už prezliecť do niečoho voľnejšieho
Odpovedať
Profilova fotka
@kris_tin257 ono ako ani ja nie som zastancom cepcenia a ani sa mi tak povediac nejak extremne tento ritual nepaci. nemusi sa to zakazdym nasilu robit zlozitejsie a vymyslat neviem coo, je najmenej na par minut sa zvdialit a prezliect sa
Odpovedať
Článok sa načítava...
A ako to funguje, ked sa robi take nie to original cepcenie ale ze kamosky daju dole zavoj, to je jedno ako sa dohodneme ze kto to spravi?
Odpovedať
@christina1988 no ak si zajednas subor, tak ako cele by som to nechala na nom no ak subor mat nebudete, tak je to samozrejme len na dohode
Odpovedať
@christina1988 ano ako kvazy je to jedno, najdolezitejsie je aby sa to vam pacilo nie?
Odpovedať
Profilova fotka
tak ked uz by ti mohli dat dole len zavoj a mohli by ste sa ist prezliect a hotovo 🙂
Odpovedať
Nemusi mat nic len zabavu, Ako ono sa nemusia dodrziavat ziadne ceremonie, hlavne je aby bola svadba hlavne podla predstav novomanzelov. Len na tom jedinom proste zalezi
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?