Prosím o príhovor pre staršieho družbu pred redovým tancom

1. okt 201120

Ahojte nevesty - prosím vás, nemá niekto nejaký pekný príhovor pred redovým tancom pre staršieho družbu??? niečo jednoduché, krátke??? prosímmm....

ďakujem

 • K redovému tancu priviedol nevestu prvý družba. Pred prvým tancom, ktorý s nevestou odtancoval on, mal takýto príhovor:

  Dobrí večar, pan starosta, pan pitač i cala družina. Pošidajce sebe, postavajce nabok a popaďce do oč tej mladej ňevesce. Bo už na jej hlavke konťa položena, žeľeni vinočok tam už mesca nema. Blažena mac, co ju vichovala, i tot mladi pan, co mu ručku dala. Ručku mu podala, vernosc šľubovala, že do joho šmerci verna mu ostala. Veľo ši, Haničko, po švece chodzila, od žadnoho družbu prekažky nemala. A ja ci urobim take tri prekažki, že ja ci rozpľecem tvojo čarni vlaski. Vlaski ci rozpľecem, vinočka pozbavim, z dzivockoho stavu ja ce viprovadzim. Doteraz ši bula dzivkom kamaratka a od teraz budzeš svojim dzecom matka. A vy stare baby na mňe nekukajce, ice domu, dzeci počitajce. Chtora ma do pari, naj jedno opari, chtora nema do pari, naj jej starši družba dopravi. Chto sce z našu mladu tancovac, muši daco darovac. Ňeveľo, ňemalo, ľem žeby nakočar ostalo. Pokeľ ja tancujem, vi še pripatrajce a jak ja dokončim, vi ju vikrucajce. A ja budzem perši, bo na to pravo mam, chto dobre zaplaci, tomu ju odovzdam. Hore hudak!

 • niečo bez nárečia by sa nenašlo pre nás? u nás na strednom slovensku by nerozumeli 😃

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Mojou filozofiou je zachytenie jedinečných emócií a neopakovateľnej atmosféry počas vášho veľkého dňa.
  JMPHOTO
  Michalovce
  Zvečnite si svoj svet, objektívom môjho fotoaparátu.
  Trio Impression
  Bratislava
  Našou svadobnou ponukou rady prispejeme k nezabudnuteľnej atmosfére Vášho dňa "D". Výber skladieb prispôsobíme podľa Vášho želania.
  Články od našich partnerov
  Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
  Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
  Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
  Archív článkov od partnerov