Cena svadby pre 60 ľudí

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Chcela som sa spytat ci by ma v tejto dobe mohla svadba stať tak cca 4 tisic eur ci by mi to stacilo na 60 ludi? :)
Odpovedať
1
4
5
Profilova fotka
Toto mi príde ako také egotripíky koho čo koľko stálo, nehnevajte sa :) Aj na západe sa dá urobiť krásna svadba za málo peňazí a rovnako na východe za niekoľko tisícov. Každý má predsa iné preferencie, možnosti a schopnosti. V konečnom dôsledku ide aj tak úplne o niečo iné a nie je to o dokazovaní či ukazovaní sa, či nato mám alebo nemám :)
Odpovedať
@angie1994 Téma znela svadba do 4.000€ pre 60 osôb. Podľa mňa to nie je možné bez riadnej dávky kompromisov a hnaním sa za tým najlacnejším čo svadobný trh ponúka. Tu ľudia písali, že sa to dá. Tiež som si myslel. Mali sme budget 7.000€. Ale po chvíli sme zistili že to nie je možné. Nech mi tu niekto spíše ceny v okolí BA neverím, že sa dostaneme na túto cenu. A nie je to o predbiehaní sa. Ja som sem napísal reálne ceny v tom najlacnejšom možnom svadobnom scenári. To že má niekto šaty od mami, oblek z maturity, svokra napečie, pbrúčky z chirurgickej ocele alebo hudbu zo Spotify pre mňa nie je argument. Bavme sa o reálnych enách ponúkaných služieb.
Odpovedať
Profilova fotka
Ale možno niekomu stačí hudba zo Spotify a obrúčky z chirurgickej ocele :) To nie je o tom. My sme mali mať pôvodne svadbu v BA, zrušili nám miesto. Rátali sme s budgetom okolo 12 tisíc s tým, že nepojdeme vyslovene po najdrahších službách a dodávateloch, ale zase ani silou mocou po najlacnejších, povedzme, že stred. Keďže nám miesto zrušili, presunuli sme svadbu do Levíc a zrazu sme sa dostali s cenami na polovičku, čiže príjemný šok. Ja veľmi dobre viem, že ceny v BA sú uplne niekde inde, len hovorím, že pre niekoho môže byť dokonalá svadba aj s hudbou zo Spotify a oblekom z maturity. To je tak individuálne, že sa to nedá paušalizovať.
Odpovedať
@angie1994 preto som sa k tomu vyjadril systémom cien za ponúkané služby či už z nášho pohľadu alebo z pohľadu toho najlacnejšieho čo daný svadobný segment ponúka. Keby sme sa o tom mali baviť naozaj z extrémneho nadhľadu tak svadba sa dá spraviť aj za 100€. Každý si donesie vlastný piknikový kôš, stretneme sa na lúke, povieme si áno pri západe slnka a bude to krásne. Ale pokiaľ sa budeme baviť o normálnej svadbe so všetkým čo k tomu jednoducho patrí tak 4.000€ pre 60 hostí bez značnje dávky kompromisov bude jednoducho strašne málo. Je to ako keby sa tu niekto pýtal koľko stojí nové auto a či sa dá kúpiť za 5.000€. Napíšem nie... a potom mi niekto napíše, že nové môže byť aj jazdené alebo nové z dovozu z Číny... nejaký smart na s pohonom na uhlie stojí 4.000€. Jednoducho keď sa budeme baviť o reálnych veciach a som názoru, že každý chce počuť aj niečo iné ako “ano dá sa; svadba je krásna takú akú si ju spravíš a na peniazoch nezáleží” (v určitom smere a s veľkou dávkou nadhľadu to je pravda). No... jednoducho napísal som sem svoj pohľad na vec. To, že sa tu s ním niekto nestotožňuje chápem. Vec sa však má tak, že som tu opísal realitu a nie svoje sny.
Odpovedať
@issqoo ok...ja vypichnem iba to, čo NIE JE nutnosťou ... kameraman nie je nutný, ja osobne by som ho nechcela, ani keby mám neobmedzený limit, nie každý má rád keď ho niekto kameruje, takže to je nadštandard, ktorý svadbu nerobí kvalitnejšou ani krajšou. Obrúčky sa dajú zohnať lacnejšie - máme kombináciu biele + žlté s briliantom za 420€. Keď máš vlastné zlato, vieš ísť s cenou ešte nižšie. Svadobný autobus vieš zohnať taktiež lacnejšie, ak vieš osloviť správnych ľudí, takže ti opäť budem oponovať. Navyše, ak máš na svadbe hostí s malými deťmi, prídu ti autom, čiže veľa krát pri počte 50hostí stačí aj minibus. Pozvánky so zasadacím aj s tlačou máme 45€ - menu na svadbe nie je podmienkou a osobne som sa s tým stretla iba na jednej svadbe a 90% ľudí to tam ani nečítalo. Starejší nie je taktiež podmienkou, keď máš ukecaných a zábavných ľudí v rodine, spravia ti rovnakú službu a je to určite príjemnejšie. Opäť poviem, že som sa so starejším stretla iba na jednej svadbe a bol viac než trápny. Nezaplatila by som mu ani cent, keby sa mi takto chová na mojej svadbe. Čepčenie, hudba pred kostol, hudba pred dom, hranie pri stoloch - to je akože podmienka? Pokiaľ nemajú snúbenci vzťah k folklóru, načo majú platiť tieto veci? A čepčenie vedia v 99% spraviť aj družičky nevesty, Rande fotenie, posvadobné fotenie - to ako vážne? Toto ideš dávať medzi takú povinnú svadobnú jazdu? Pokiaľ nie si narcis, ktorý bude ľuďom posielať na Vianoce pohľadnice so svojou fotkou, tak je to úplná zbytočnosť a vyhodené peniaze. Nehovor o kompromisoch, pretože pre veľa ľudí to nie je kompromis, ale vysnená svadba. Ja si stojím za svojim, že sa to do 5000€ pre 50 ľudí dá. To že nebudem mať trápne rande fotenie a podobné hlúposti nepovažujeme za kompromis, ale za niečo, čo nás ani len nenapadlo riešiť pretože je to nepodstatné . Budem sa opakovať, ale kto svadbu chce, môže ju mať krásnu, bez obmedzovania za 5000€. Keď je niekto megaloman, je jeho vec, ale netvrď niečo, čo máš podložené iba svojimi domnienkami.
Odpovedať
@zajo123 rande fotenie sme mali vrámci spoznania sa s fotografom... to že to ty následne posielaš na Vianoce rodine je Tvoja vec... ja som nič také nepísal. Na randefotení sme ušetrili 50€. Posvadobné fotenie je pre niekoho asi mimo povinnej jazdy pretože najhoršie čo môže byť je si namiesto toho po obrade na hodinku odbehnúť do parku ok ušetrí 50€. Starejšieho nemáme ani my... ale písal som “Dj, starejší alebo kapela... takže kto si vyberá to svoje budeš skôr ty... nevadí. Podľa mňa k svadbe hudba patrí či už od DJa alebo kapely ale ok kto sa uskromní ušetrených máme ďaľších 200€ aj keď sme bez hudby. Napísal som svadobný autobus 50€. Dám ruku do ohňa za to, že ani mikrobus bez konexií za 50€ nenájdeš ale tak ok 30€. Máme spolu s obrúčkami ušetrených ďaľších 100€. Dokopy 400€. Kameraman nie je nutný? Fajn -300€. Sme na 4.300€ s tým najlacnejším čo sa dá zohnať, bez hudby, svadobného videa a s mikrobusom pre hostí za 30€. Čiže stále sme ďaleko od 4.000€ pre 60 hostí. Na čom sa dá ešte ušetriť?
Odpovedať
Nedalo mi neprispiet k tejto debate. Prikladam teda svoj zoznam zajenanych veci na svadbu spolu s cenou, aby si mala prehlad. Priestor a ubytovanie mame ale sukromne vyrieseny. Veci ako kameraman a ziva hudba sme vobec ani riesit nechceli. Co sa tyka dopravy tak vacsina hosti ma auto, respektive su poskupinkovani takze autobus nie je pre na malu svadbu potrebny. Predmet Cena DJ 400€ Kolace+ Torta 400€ (30ks vyslusiek, 9 kg svadobna torta, 200 kolacov na svadbu) Vyzdoba 747€ (chiavari stolicky v cene aj s kvetmi - tu sme nesetrili) Farar kostol 150€ (s vyzdobou) Slane 0€ (pecie rodina) Fotograf 215€ (obrad, portretove fotenie plus zaciatok hostiny) Obrucky 580€ (nemali sme zlato, takze sme si priplatili) Vizaz 150€ (uces+make up aj so skuskou) Oblecenie 1,000€ (svadobne saty 500, oblek 350, popolnocne saty 50, topanky na mieru 55) prasa 130€ alkohol 316€ (18 flias tvrdeho + 10 hubertov) jedlo 600€ (svedske stoly) nealko 71€ vankusik 10€ darceky pre hosti 20€ (mydielka na mieru) vino - vysluzka 100€ pozvanky 100€ (60 nadstandardnych kusov) Budmerice fotenie 50€ Cena dokopy je 5050 euro. Ak by si potrebovala s niecim poradit rada pomozem. A odpoved je da sa, ked si urcis priority a zainvestujes do veci, ktore ti tu svadbu realne tvoria, tak to nie je az take nemozne. Drzim palce pri planovani
Odpovedať
Inak, ja keď to zhrniem, jasne, dá sa mať svadbu aj za 80€ či koľko je poplatok na matrike :D Ja by som ale šla v prípade nedostatku financii cestou priorit- vyberte si na čom vám zalezi, pár veci, napr fotograf a prstene - a tie si doprajte kvalitné. Ostatné sa môže riešiť kompromisom, napr sa možno dá ušetriť na mimosezonnom termíne (?), Pozvať menej ľudí, na niektoré veci osloviť kamošky ak také máš , napr na výzdobu..napr ja by som rada pomohla kamoske s niečím takým ak by potrebovala.. A úplne by som vyškrtla veci ako starejsi, rôzne haraburdy aka darčeky pre hostí, fotokutik- stačí si požičať polaroid a kúpit tie "papieriky", netreba fotobudka..netreba ani barista, barman, kúzelník a ja neviem čo ešte, nie je to estráda..na takých veciach sa dá pekne ušetriť bez nejakej väčšej ujmy na kvalite
Odpovedať
@issqoo na zaciatku sme sa bavili o 50 ludoch, uz si na 60. To je jedna vec. Ja som aj vyssie napisala, ze ak ma clovek "hubu" vie si veci vybavit lacnejsie. Mna stoji kvalitny DJ 150eur, len preto, ze je to velmi dobry kamarat mojej rodiny. Fotograf mi dal 200eur zlavu, pretoze je to krstny otec dietata mojej kamaratky a od jej manzela dostava vo firme ksefty, kde sa mu svadba vrati niekolkonasobne viac. Takze ma portrety, obrad a fotenie do desiatej-jedenastej bude stat 300eur. A si predstav, ze po obrade nebudeme nikam utekat, ale sa odfotime pred nim, ako to robi 90% parov. To ci zozeniem dopravu pod 50eur alebo nie, je tak isto o sikovnosti oslovit spravnych ludi a neriesit to cez SAD a podobne spolocnosti. A ak necestujeme 50km za hostinou, co tak isto nemusi byt podmienkou kazdej svadby, nebude nas to naozaj stat viac ako 30eur. Ty povazujes vsetko co budes mat, za najdolezitejsie. Ale uvedom si, ze tie tvoje blbosti nepotrebuje kazdy. Keby mam neobmedzeny rozpocet, nikdy si nezaplatim kameramana, ani na sekundu sme nad nim neuvazovali. Dodnes som ani nepozerala video zo svojej stuzkovej a to je uz nejaky piatok po nej a nemam stale tu chut to vidiet. A nasi hostia tiez nemaju radi, ked im niekto pcha kameru do tvare aj pri jedle a kazdemu sa ulavilo, ked sme im.povedali, ze to mat nebudeme. Ok, ked si ho niekto zaplati, je to jeho vec, ale vela ludi to k zivotu a svadbe taktiez nepotrebuje a nemusi to byt o obmedzovani, ale o tom, ze im to nie je prijemne. Myslim, ze kazdy clovek ma nejakych kamaratov, rodinu, ktora ma nejake znamosti a vie ti pomoct. Ak nemas kamaratov uplnych sebcov, co asi mas, kedze si rovnaky clovek aj ty, tak ti vedia pomoct. Ja som pomahala vela kamaratkam so svadbou alebo celkovo v zivote a teraz sa mi to vracia tak, ze mi to usetri peniaze aj nervy. A takto to ma vela ludi... Ale to uz ty s tvojim spravanim a zmyslanim nepochopis.
Odpovedať
@maggie483 dakujem :) toto by tu malo byt, aby ludia vedeli, ze svadba nemusi stat desattisice, ze clovek nepotrebuje vsetko... ked ma clovek nejaku snahu, vie mat aj krasnu, skromnu a lacnu svadbu, kde sa budu ludia zabavat, pretoze prave to je na svadbe to dolezite :) a pritom vobec nemusi siahat na dno satami z aliexpresu za 50eur a topanky z cinaku.
Odpovedať
@blabla22 presne toto sa snazim zenichovi v panike vysvetlit, ze nie kazdy potrebuje niektore blbosti... ak je clovek kreativny, vie urobit vela veci sam. Ja som robila darceky pre hosti skoro vsetkym.kamaratkam vramci svadobnych darov, aby to platit nemuseli -robim mydielka a tie sa kazdemu pacili. Ja si robim ine, mam vela sukulentov, kupila sok za 10eur crepniky, substrat doma mam a presadila som ti do mini crepnikov a mam darceky pre hosti a ani som to financne nepocitila. Pierka? Tie si robim po veceroch sama, naklady na ne mozno 3 eura... teraz letia handmadr svadby, ludia maju radi, ked je na svadbr citit, ze tie veci tam su vyrobene nevestou a zenichom, ze si to clovek len neobjednal u niekoho a prislo mu to postou. Ja si stale stojim za tym, ze ked clovek chce, moze mat krasnu svadbu do 5000eur
Odpovedať
A ešte sa dá ušetriť na grafike - buď si to viete navrhnúť sami (prípadne s pomocou nejakej kamošky) alebo sa dajú kúpiť na etsy elektronické predlohy za pár eur a dajú sa vytlačiť na kvalitný papier v dobrej tlačiarni (odporúčam vachprint) My sme si takto navrhli sami oznámenia, pozvánky, nálepky, menu, barové menu, proste komplet všetky tlačoviny..tlač na craft papier stala za všetko asi 60€.. Pierka som robila tiež sama za minimálne náklady, Veľa dekorácií som vyrobila sama- vázy z pekných starších fliaš, osvetlenie - mini svetielka z aliexpressu tiež v pekných fľašiach, použili sme aj staršie záclony ako deko, natrela som niekoľko paliet ako podklad napr na zasadaní poriadok a podobne, takisto staré drevené bednicky sme opravili a využili napr na deky, nápisy boli na drevených doskach-toto všetko bolo v podstate za cenu farby, cize ~8€..Candy bar a alko bar naaranzovali v deň svadby kamošky a tiež sme na to vyrobili rôzne handmade misky, krabičky, podnosy na koláče..naozaj veľa veci sa dá vymyslieť, je to potom aj celkovo osobnejšie, ako keď výzdobu urobí agentura.. Veľa sme ušetrili aj na torte - čo som počula, za tie dávajú nevesty aj 600€..my sme si dali tortu urobiť u dedinskej pekárky, takže žiadna komercia, ale zároveň kvalitné suroviny, vajíčka od sliepok v záhrade atď, stará škola proste ;) cena 100eur (pre 60ludi) My sme ale takto uvažovali lebo sme práve chceli investovať zas do iných položiek, takže nakoniec to bohuzial nevyšlo nijak lacno. Zaroven ale dám radšej za naozaj dobrého fotografa 1200€ ako dať 500€ za priemer..to tiež nie je málo peňazí za niečo, s čím nakoniec nie sme spokojní. To isté obrúčky, radšej zaplatím viac a nemusím o pár rokov riešiť vypadane kamene, ošúchané povrchy a podobne..lebo dať nie málo peňazí za niečo čo nakoniec za nič nestojí je podľa mňa oveľa horšie ako radšej priplatiť a niečo pre mňa menej dolezite na úkor toho vynechat..to isté video..odporúčam si pozrieť prácu napríklad primetime alebo dibproduction, alebo kaco films - to je proste úplne iný level a potom človek už nema náladu na chronologicky zoradené udalosti s nejakou kvázi romantickou hudbou v pozadí..- ktoré tiež nestoja malo..keď vidí že to môže byť naozaj film o vás dvoch..a tak je to zo všetkým no..
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?