Finančne nenáročná svadba

Profilova fotka
Viem že je tu už veľa takých tém ale nikde nieje spomenuté podrobné rozpísanie, aby sme pomohli aj tým ktorý to potrebujú. Veď aj lacná svadba môže byť pekná. :-) tu sú nejaké príklady: 50 ľudí - hostina v nejakej krcmicke :) podla mojich skúseností sa dá dohodnúť s majiteľom o uzavretú spoločnosť a keď sa to pekne ozdobí tak to môže byť pekné, v niektorých je aj kuchyňa kde sa dá tiež lacnejšie navariť keď sa nájdu šikovné dve kuchárky čo tiež z vlastnej skúsenosti viem že sa to dá (cca 150€ suroviny a nejakých 60€ kuchárkam) alebo kultúrny dom aj menšia sála - alkohol z veľkoskladu, ktorý je podstatne lacnejší a nealko napr. aj z Lidla ( napr. vodka 6,3x10..63€, borovička 6,3x10..63€, víno 1,5x40 biele aj červené 60€, nejaké iné napr. hruška 10€x6..60€, nealko .... cola 0,7€x 30..21€, sprite 0,7€x30..21€, minerálka 0,5x30..15€, niečo iné napr. pomaranč 0,7x18..12,6€, džús 1€x5..5€ - šaty sa dajú kúpiť aj tu za 150€ a oblek tiež do 100€ - obrúčky buď z ocele tie sú tiež pekné, alebo ak máte nejaké zlato doma tak dať spraviť v zlatníctve ( ocelové 100€ aj menej ) - hudba preco by ju nemohol niekto pustiť aj cez počítač spraviť vlastnú výberovku - vlasy, make up, nechty určite sa nájde šikovná kamarátka alebo známa - oznámenia vlastná výroba možno nejakých 20€
Odpovedať
Ja vidim velmi velky priestor na usetrenie na kupovani zbytocnosti, ktore clovek nikdy uz nevyuzije a navyse je mnoho z nich strasny gyc - napr. zhanat bielu metlu a lopatku, fuzy, vejare a ine doplnky na fotenie, kabelka k svadobnym satam, prehnana vyzdoba, gravirovane pohare, obrovske mnozstvo jedla na oslavu, ktore konci v kosi, babika a ine somariny na vyzdobu auta, Skratka ked citam, co tu niektore nevesty zhanaju a riesia, tak sa nestacim cudovat. Svadba moze byt pekna a na urovni aj s malym rozpoctom a v minimalistickej podobe.
Odpovedať
Profilova fotka
@iamhappy súklasím, že netreba nakupovať zbytočnosti, ani prehnanú výzdobu, ale niektoré veci mi prídu pritiahnuté za vlasy... napr. obrúčky chceme nosiť, tak si ich hádam aj tak vyberieme a nepôjdeme vystreliť ku kolotoču.. a ani tie kuchárky v kulturáku nie sú zrovna ekonomické, keď uvážime, že treba kúpiť úplne všetko od mäsa až po korenie, to sa skôr oplatí lacnejšie pohostinstvo..
Odpovedať
Profilova fotka
A pokial vyuzijes i zdarmo svadobne portretne fotenie (pokial si z vychodu), ktore mam v ponuke, tak mas i fotky zo svadby na takej urovni, ako hocktora ina nevesta. ------------------- Svadobny a portretny fotograf Marek Janíčko z Košíc
Odpovedať
Profilova fotka
ja môžem povedať z valstnej skusenosti vyzeralo to že nenašporime že je to veľmi drahe , ale sťastie sa usmialo našlis sme salu ktora vyhovovala našim rozpočtom a bola veľkym rozdielom cien od inych sal. DJ , Kameraman aj fotograf sa sa zredukovat na lacnješie a aj praca je krasna a šikovna. KAmeraman za 550 2000 eura alebo za 390 je rozdiel v cenach ale v praci nemusi. Ak mate doma šikovneho kameramana alebo footgrafa tak isto sa to da použit ako my. vyzdobu nam budu robiť sale ale niečo si do kupime. A kedže na veľa veciach ušetrime tak si v inych veciach chceme spravit radosť napr. opičky na aute možno ak ich najdeme :D
Odpovedať
Profilova fotka
a ked už niektore nevesty maju nejake požiadavky tak to asi preto že chcu aby ich den bol uplne dokonaly a krasny , a predpokladam že kto chce viac mať si to môže aj dovoiť. NAšťastie sme každe iné a tak si robime svadobny deň podľa vlastných predstav aj našho osobneho rozpočtu.
Odpovedať
zbytočnosti ozaj netreba nakupovať. to je len požierač peňazí, ale zase robiť hostinu v krčmičke, púšťať hudbu z notebooku, dať hosťom nejaké tie rezne a zemiaky a zapiť lacným šitom z lidla, tak to neviem či by hostia boli spokojný a nevesta tiež by mala spokojné srdce, že "veĎ predsa ušetrila". Povedzme si rovno, svadba v dnešnej dobe je aj pre 10 ľudí drahý špás. /ak samozrejme hovoríme o takej kde sú aj hostia, aj zábava a nielen oddávky na úrade/. Asi aj preto sú dnešné štatistiky o tom, že mladý žijú spolu bez papiera.
Odpovedať
Profilova fotka
pridavam sa.... moja svadba, bude elegantna, ale bez zbytocnehp utracania penazi.....jedine co som ci kupila zbytocne je vejar... za 3 evri :)ale to som chcela nie len na fotenie... svadobky mam za 130 eur, topanky som dostala od mamy k promocii a vybrala tak aby boli aj svadobne.... serpky to iste... a podobne... treba msliet aj do buducna,,,,,da sa spravit pekna svadba z maleho rozpoctu... segranka dala za svadbu velke peniaze a vsetko od siat, topanok, organizacie, restauracie a jedlo bolo strasne.... hlavne, ze za to dali nemale peniaze.... svadobcania boli na svadbe hladny a smadny.... peniaze nie su vsetko.....
Odpovedať
pustat hudbu z notebooku? to zase nie, to uz lepsie sa vydat a urobit nejaku gril party, pripadne okresat pocet ludi, urcite niekde setrit ale za kazdu cenu zase tiez nie.
Odpovedať
@ocenasovakatarina, zratala som si tvoje pocty, neviem ci za 150 Eur nasytis 50 ludi, to by vychadzalo 3 eura na osobu a za to ani denne menicko v restauracii nie je. A zabudla si na tri podstatne veci, svadobna torta, zakusky a fotograf.
Odpovedať
@ocenasovakatarina v krcme??? A co ten cigaretovy smrad? To neprekryjes nicim. Tie zbrndy z Lidlu su sice lacne, ale aj hnusne, od vina az po tu lacnu colu... A hudba z pc je dost nekvalitna. Ale inak suhlasim, da sa spravit aj pekna svadba za menej penazi. Ale zas odtial potial. 8-) Ja by som to v pripade,ze nemam prachy riesila asi len obradom a nejakou grill party s najblizsou rodinou. Urcite radsej, ako v nejakej krcme ;-) Myslim,ze aj hostom by sa to viac pozdavalo... @zoldynka pravopiiiis! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@murinko60 pisala som to v noci a po tme, az dnes som si vsimla chyby :) sranda musi byt :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?