Koľko stojí svadba, kde je približne 60 ľudí?

Zobraz úvodný príspevok
Chcela by som sa opýtať, koľko treba na takú svadbu, kde je približne do 60 ľudí. ešte sme nič nezisťovali, len čo som pozerala na nete a mám dojem že to nie je lacný špáz. Prezradí niekto, koľko na svadbu vyčlenil, poprípade ako dopadol konečný účet?
Odpovedať
1
2
babule, vela zalezi od moznosti danej nevesty, od jej planov a snov. a Tiez moooc zalezi kde sa robi svadba a v akom style. A niektore babulky v tom maju zaratanu kazdu sponku a to vam poviem, na takych prkotinach do 100korun mozete zaplatit neuveritelne peniaze. Dalsia vec je, kolko akeho alkoholu sa kde pije. Dalsi vydavok, ubytovanie hosti a kto co vsetko pri tom ubytovani plati. Takze obcas, ani neviete ako,.... ale cena sa splha a splha.... :-N
Odpovedať
Suhlasím s Rebekou... niektoré babenky... majú vyššie nároky... a niektoré nižšie... ďalej veľmi fakt záleží od toho, v akom kraji bývate... a aké sú tam ceny... všetkého... Vypočítala som si, že všetky moje výdavky...(aj vrátane hostiny za moju stranu rodiny... t.j. 35 ľudí...) ma výjdu na približne 50 tisíc Sk (možno aj sa mi zvýši.......dúfam... ;-) ). Plus nejaké drobnosti si stále dokupujem z výplaty (z minimálnej mzdy, ktorú zarobím... mi ostane na takéto moje výdavky... asi tak 1.000 Sk ...tak za tieto prachy si kupujem drobnosti...)... snažím sa mínať čo najmenej... lebo si toho fakt veľa dovoliť nemôžem... :-( ... Ženích má výdavky zvlášť... tiež ho to vyjde okolo tých 40 tisíc. Ale dá sa to zvládnuť aj za menej.... A to nemáme v zlej kvalite... pokúpené veci... práve naopak... My však na to zháňanie máme od novembra...dlhú dobu... takže chodím... hladám... porovnávam... aj cenu... aj kvalitu... Keď si už veci okukáte...a zistíte, čo a ako beží... dá sa pozhánať kopa vecí... vo výbornej kvalite...a za nízke ceny... ;-) . LEn sa treba vedieť v tomto obracať... netreba sa báť... len ísť a chodiť a chodiť... a zisťovať... Netreba byť hŕŕŕ... do všetkého ale pomaly... a ideš... ;-) . Na jedinej jednej veci som však vôôôbec nešetrila... :-) a to sú šaty... budem ich mať požičané... za 7.500,-- Sk. Ale v cene šiat mám takmer všetko... okrem náhrdelníka a náušníc... (ešte aj ozdobu na auto mám v cene šiat... ;-) ). A šaty sú krásne... moje vysnívané... :-N . Už sa teším... kedy si ich oblečiem... :-N ..len dufam, že sa im dovtedy ničovaté nič nestane... ;-) . Aj moj miláčik nešetril na obleku... má ho v super kvalite...a to ho má za cenu 4.100,-- Sk. ;-) ;-) Kabátik (lajblík...) aj s kravatou bude šitý... z brokátu... za približne 600,-- Sk. Svadobnú tortu budem mať do 1.500,-- Sk... plus ozdoba na ňu za 50,--Sk. Koláče beriem (pre 35 ľudí...) asi 600 ks... (možno donesú aj príbuzní...ale mali sme na bratovej svadbe až 900 ks koláčov objednaných... a bolo toho stráááášne veľa...aj susedom v celom vchode sa ušlo po 20 ks koláčov každému... :-) ). Takže 600 ks bohate stačí... za 5,-- Sk na 1 ks. Svadobné koláčiky na redový tanec nebudem objednávať... lebo by ma to vyšlo draho... ale rozhodli sme sa, že pokrájame svadobnú tortu... a tá bude namiesto koláčikov...a hotovo... ;-) . Vo všetkom sa dá ... ked sa chce ... nájsť riešenia.... len si treba veci premyslieť... ;-) . Napísať si zoznamy... čo všetko na svadbu treba... bez čoho sa obídete... alebo čo chcete navyše... a ideš... Takže Sunny6 neboj... 80-90 tis. je v poho... len sa toho snaž držať... a bude to okej. ;-) x-) Isabella
Odpovedať
som rada, ze so mnou suhlasite, po vcerajsej debate, som si myslela, ze len ja chystam skromnejsiu svadbu s mensim rozpoctom a narokmi, ale tiez si myslim, ze sa daju veci zohnat aj lacnejsie a mat aj tak krasnu svadbu, na ktoru budu ludia spominat a rozhodne nie na kysle vinko, lebo novomanzelia az moc setrili
Odpovedať
Profilova fotka
isabella - v akom meste si to vsetko nakupovala???
Odpovedať
Ahoj Tara, tiež som rátala takých do 100 000 na oboch. Ale sme obaja z BA a tak aj svadba by bola tam. Mám predstavu o Modrom kostolíku, doposiaľ ale netuším koľko čo tam stojí, a o posedení nemám ani predstavu. Svadobné šaty určite chcem zo salónu Nicol, a vôbec nemusia byť z aktuálnej kolekcie, trvám na kvetinovej výzdobe z ružových ruží a svadobné menu určite nebude tradičné. Keby si v tomto smere mala nejaké dobré typy, budem ti povďačná. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no my budeme mat do 50ludi z toho 6deti, a zmestime sa do 40000Sk, bez zenichovho obleku, topanok,manzetovych gombikov, mojich topanociek a mojeho spodneho pradelka. a to sme nikde extra nesetrili, takze kolace nam napecie jedna super pani - chce len suroviny za robotu nic... tortu dostaneme od maminy a sestricky :-) kuchara mame tiez kamarata nic nechce za robotu a to sa tyka aj casnikov...fotograf je dobry kamos mojeho brata zoberie len za material, dj kamarat z mladych cias berie len polovicu z celej sumy, kameramana nechceme mame 3kamery, zostriha nam to moj bracek. takze este alkohol + papanicko...jaaj a moje satky ma stoja 4500Sk + vsetky doplny - su uplne nove a origos ;-) tak asi je to aj oo moznostiach, znamych atd... a hlavne od mesta konania ako dievcata pisali. no a na vsetko mame 2mesiace - posunulo sa nam to zo septembra na 24.6. alebo 1.7.. a zabudla som na oznamenia - navrhneme si ich sami a tlac zabezpeci asi bracek ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
liana.. ja mam svadbu v Modrom kostolíku... čo by si chcela vedieť -- čo tam ako čo stojí: povinne neplatiš nič... len tak dobrovolne... na kostol, organistovi a to svjo.... max. 1 000 Sk.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No ja pridavam zatial moj prehlad výdavkov: oblečenie nevesta 15 tis., ženích oblečenie 11 tis., kameraman 10 tis., fotograf 6tis., kvetinová výzdoba (kytica nevesta, obidve svokry, ženichové pierko, svadobčania pierka, výzdoba na auto, výzdoba + dekorácia celej miestnosti) cca 15 tis., oznamka - samovýroba, miestnosť zadarmo, DJ - zadarmo, návleky + mašle 7 tis., jedlo v reštaurácii 40 tis., zákusky - 15 tis., nápoje cca 5 000,00, autobus pre svadobčanom - 5 tis. tzn. že celkové výdavky cca zatial 130 tis., očakávam cca 135- 140 tis. pre 100 hostí.
Odpovedať
Profilova fotka
waau ako sa tak pozeram asi tu mame najlacnejsiu svadbu :-D
Odpovedať
nuz kocky, prdaj aj ja zatial predbezne naklady: nevesta saty 11.000,- zavoj 2.000,- samozdrzky 360,- topanky 2.000,- sobas sobas. sien 1.500,- delegacka 700,- povolenie pre auta 300,- hostina rodina 16x450,- 7.200,- bufet (rodina+kamosi) 40x250,- 10.000,- vyzdoba (robi restauracia) max 1.000,- casnici po 22.00 100,-/os 1.500,- oznamka samovyroba +/- 500,- postovne +/- 900,- darceky pre hosti +/- 1.000,- spolu so far: 39.960,- nemame este: komplet oblecenie a obutie pre zenicha ratam do 10tis obrucky +/- 15tis svadobna kytica + ozdoba auto +/- 3tis uces+vizaz+manikura nevesta +/-3tis. co este netusim: zakusky, torty vino alko/nealko na hostine ked tak na to pozerate, vy, co uz mate po, nezabudla osm na nieco???? ;-) no a ked to tak zratam, tak uz teraz som sa dostala na sumu 70tis a to padam do bezseba prave, lebo som si myslela, zeby sme sa mohli zmestit tak do 40-50tis :-D :-D a to nemam pocit, zeby sme nejak rozhadzovali...ale zase...musim povedat, ze nasi mi zaplatili 20tis, ktore ale mali presne urcenie - saty+zavoj+topanky+5tis za hostinu...
Odpovedať
Profilova fotka
kacenqa mas toho vybaveneho dost,ze waaau ;-) no ak mas svadbu v bratislave tak ta cena nie je prehnana ;-) baby budete savat na stoly aj korbaciky alebo nieco podobne?
Odpovedať
no vybavene mame len nevestu a sobas :-D ostatne polozky su vo faze objednavky resp. zahrnutia do rozpoctu (napr cvaknuta zaloha za restiku, urobeny rozpocet za darceky, ale nie objednane este) viem, ze je to mozno skoro, ale ja chcem teraz poplatit co mozno najviac veci, lebo ked zacneme od maja platit hypoteku, uz si asi nepisknem, takze preto takto...mama sa minule smiala, ze jej kolegyna sa ide 2.9. vydavat a este to len idu oznamit rodicom a ze my 9.9. a uz mame taketo veci zajednane...no ale kedze ten 9.9. je troska exponovanejsi datum, tak radsej vopred ako neskoro... jaj a este som zabudla na polozku 'fotograf', ten bude stat odhadom +/- 4tis.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
kaceqa ja som sa presvedcila ze nikdy nie je skoro...mali sme mat 2.9. tak som si hovorila ze na vsetko mam cas, ale koli dovolenkam sa nam to posunulo na 1.7. waau a ja mam len saty, salu, sobas, vacsinou ako som pisala su znami ale nikdy nevies...no a do stredy musim zohnat topanky lebo si pojdem dat skratit satky (byvam v pk pochadzam z mt kde bude aj svadba...) vo stvrtok musim zohnat korzet pod saty. nehovorim o tom ze sme si este nevybrali obrucky. no ale podla mna je to aj tak dost casu tak to nejak zvladneme ;-)
Odpovedať
kacenqa, chyba mi tam DJ, kameraman, fotky od fotografa, mne chyba alko, nealko, vino biele vobec netusim co s tym a to mam svadbu 29.4.
Odpovedať
Profilova fotka
caute tak ja som to len tak skopirovala od kacenqy a pridala svoje udaje saty 8.000 popolnocne - 2000 topanky 1000 doplnky, ozdoby - 1000 kabelky - 2000 spodne pradlo - 1500 pancuchy, podvazok - pocitam ze bude cca okolo 1000 uces + makeup - cca 1500 hostina prenajom saly s vyzdobou- 5000 vecera pre svadobcanov (30ludi;1000/osoba) - 30 000 nealko+tvrdy alkohol (30ludi) - 10 000 bufetove stoly pre tych co pridu po 22.00 - 10 000 oznamka (objednane (40/ks) +samovyroba(10/ks)) - 3000 zenich: oblek - 6000 kosela 2x - 2000 motylik, kravata - 1000 topanky - 2000 obrucky - 8000 mackovia na auto (750/ks)- 1500 zakusky (7/ks)- 5000 torty (3ks- 3000;1000;1000) - 5000 vino (50/l)- 5000 DJ - 10 000 fotograf len exterier - 6000 kvety - cca 4000 zabudla som este na nieco?
Odpovedať
Profilova fotka
jaj nevesty nevesty.... ja nic radsej nehovorim,len pridam taky nestranny pohlad a ceny, co mame priblizne my....nevesta saty (pozicanie 9000), ja tod zenich cela vybava,bez kozmetiky a predsvadobnej ocisty 30 000, cize som drahsi uz ako skoro naha nevesta :-), menu na osobu asi 750Sk, fotograf 5000-8000, podla poctu fotiek, hmm...kyticu a pierko ratam tak okolo 3000 co my bolo slubene, a potom take veci pre nevestu ako kozmeticky a kadernicky a neviem co este..to bude do 5000, kolace asi das ...hmmm...400 a 5Sk za jeden, tak to je 2000, torta asi 1000cka, no a zvysok prstienky asi 9000Sk, cize dako sa mi neche to zratavat,ale skuste, neni to az tak vela na malu svadbu. Vela stastia a zabavy :-o
Odpovedať
libeth: vdaka za upozornenie - DJ to chcem aby robil znamy, pozveme ho za to aj s manzelkou :-D tak dufam,z e to prijme bez nejakych financnych narokov, kameramana nechceme, maximalne tak niekto z rodiny no a v cene fotografa su aj fotky, to som dopisala dodatocne...
Odpovedať
Nastastie ten moj zenich nie je narocny,zobere si oblek co nosi do roboty :-D a co ved je pekny,nic mu neni,moderny strih a bla bla bla,len si dokupi koselu a mozno mu kupim kravatu-ak bude dobry :-D .Topanok ma tiez asi 3 pary,to len mi zeny sme vyberave,bez kuknutia ceny vybereme nadraksie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
nooo tak uz mam aj dj 3500Sk nebude to sice moj kamarat - uz bol zajednany ale tiez vyborny dj. no a oznamenia budu na buduci tyzden cca 2000Sk...
Odpovedať
Profilova fotka
saty nevesta... 12 500 Sk, zavoj 2 000Sk, topanky 3 000Sk, nahrdelnik 1 300 Sk, nausnice 190 Sk, oznamka 2 700 Sk, DJ 6 000 SK, rezervacia miestnosti 5 000 SK, zenich kosela + kravata+vesta 3 500 SK, kadernicaka 1 200 Sk, vizaz 500 Sk , nechty 600 SK, obrucky 10 000 SK,...to len zatial :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby. Rada by som vedela rozpis tych horibilnych sum. Ste ma vazne vyplasili, normalne rozmyslam nad zrusenim svadby. prave ideme brat hypoteku a kazda koruna sa zide. Ratali ste niektora kolko Vam to vyjde na jednu osobu ??? :-(
Odpovedať
Profilova fotka
dudasik, neboj sa, ak to budes robit v prievidzi ceny ti klesnu na polovicu. a pozri ak mas cas a budes sa tomu venovat tak mozes urobit krasnu svadbu aj za malo penazi. nemusis mat najdrahsie saty, da sa aj okolo 4tis pozicat a mozu byt uzasne, to iste popolnocne a doplnky, ked rozumne invenstujes zmestis vsetko do nejakych 8-10tis na seba, a co sa tyka jedla a pitia tiez sa da vselico vymysliet. neviem ake mas moznosti. ber to tak napr. u mna ze aj ja aj moj drahy mame narocne prace a platene nadcasy - takze je pre nas vyhodnejsie byt dlhsie v robote a zaplatit viac za nadstandard sluzby a nemame cas behat a vyberat a zhladuvat. keby sme mali normal pracu tak isto si vyberieme daco lacnejsie a viac hladame. takze sa toho neboj len sa smelo pust do toho a najma vzdy porovnavaj aspon 3 moznosti navzajom aby si vedela ze ci neni predrazene daco ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dudasik mas ip :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dudasik, neboj sa, ani my sa nebudeme ani nahodou pohybovat v takych vysokych cenach ...Tiez mame pred sebou uver :-( Ja mam oboje saty z Polska za fakt symbolicke ceny popri tych, co tu citam. Topanky jedny mam, druhe si zozeniem a ideme setrit rozumne na tom, co sa da - lacnejsie oznamka, starejsi je nas znamy, fotograf takisto (pritom je fajn, je fotografie byvaju uvedene aj v kalendaroch). Verim, ze sa to da :-)
Odpovedať
..nas svadba vysla nieco okolo 110 000,- pre 120 hosti v Bratislave, teda v dedinke 5 km od Bratislavy...
Odpovedať
Profilova fotka
cca 55 ľudí o 22,00 dalších cca 20, ubytovanie je len pre nás, ostatným je zabezpečený odvoz len za cenu pohonných hmôť, takže na tom sa pekne ušetrí... Šaty: 7800,- Závoj, korunka požičaný Topánky 1000,- Spodné prádlo 1500,- Oznamká samovýroba, cca 500,- Sk Poštovné minimálne, ponosíme to do schránok osobne Hostina je v šéfovom hoteli, tak mi prisľúbil nejakú akciu ;-) Oblek pre ženícha 4000,- Košela + kravata 1000,- Topánky 1000,- Víno 4000,- Fotenie 4000,- Vlasy + make up 1000,- obrúčky ešte nemáme počítam 10000,- Kamera známy cenu zatiaľ neviem. takže zatiaľ je to cez 35800 bez jedla...
Odpovedať
my sme do rozpoctu zahrnuli uplne vsetko od spendlikov na pierka az po ... http://www.mojasvadba.sk/album/album.... nemam pocit, ze sme rozhadzovali a aj tak sme sa vysplhali dost vysoko
Odpovedať
no neviem, ono to nie je vzdy tak, ze BA je najdrahsia... v BA mas konkurenciu a strasne vela moznosti , kde mat svadbu a drahe su naozaj len tie najlepsie adresy... da sa ale za velmi pekne sumy zohnat strasne vela inych veci... my sme mali svadbu pre Partizanskom a vysla nas cena na osobu ( len hostina ) vyssia ako v hradnej brane v BA ( vyse 1600 sk / osoba )... dudasik, samozrejme sa da svadba spravit velmi lacno a moze byt velmi pekna... moj brat ( kedze si bral dievca, ktore chcelo mat pravu dedinsku svadbu, kde pomaha cela dedina ;-) ) mal celu svadbu lacnejsiu ako ja jedlo - a to mal pomaly 2x tolko ludi ako ja - a aj jeho svadba bola pekna :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?