Kto platí za svadbu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcela by som vas poprosit o nazory a skusenosti ohladom platenia za svadbu - myslim, kto za nu plati? Buduci manzelia napoly? Alebo prispievaju aj rodicia? Pytam sa, lebo vo februari sa budem vydavat a zo strany mojej rodiny ( vlastne len mama a brat ) nemozem cakat ziadnu pomoc a zasa az tak vela peniazkov nasetrenych nemam.
Odpovedať
1
5
6
my ich kupujeme v Roznave, sama som bola prekvapena ze ake lacne. ja som cakala ceny 400 eur a vyssie z toho co som pozerala na nete a v Kosiciach a v RV je na namesti klenotnictvo (na namesti je len jedno) kde maju super vyber nielen klaiscke ale aj biele a cervene zlato, matne a podobne a vsetko za 200 eur. lutujem ze sa tam aj snybny prsten nekupil ale v KE.
Odpovedať
Profilova fotka
my sme z prievidze, ale asi si spravime vylet do Roznavy, ak to teda vyjde, neviem, hlavne mam dilemu co s tymi satami, alebo kostym?rozmyslala som aj nad polskom, len mam dost na prd postavu, po porode som dost pribrala, takze neviem ci na seba nieco dostanem, normalne mavam take xl, ine oblecenie 44, rifle 34, aj do ma trapi, ale nejak to nejde dole. :-|
Odpovedať
savanah ved skus obehnut dake svadobne salony ci nemaju dake saty lacnejsie na teba. staci ak to bude sukna a korzet. z prievidze to nemas daleko ani do tn. tam nieco na 100% najdes. je tam vela obchodikov ak by u vas neboli. tiez sa tam daju aj lacnejsie obrucky dat zohnat. http://www.svadobneobrucky.com/index.php http://www.mojasvadba.sk/companies/co... http://www.mojasvadba.sk/companies/co... skus toto. treba hladat urcite nieco dobre najdes a ak nie naoizaj to mozu byt obrucky aj z ocele.
Odpovedať
Ahojte, v Roznave v salone na namesti Svadobka Janka su saty od 7-9 tis skk, potom je salon na namesti Zuzana tam su vsetky za 8 tis skk. Podla mna sa uricte da vybrat, aj ked ja mam nakoniec saty z Kosic. Inak sesterka mojho partnera si kupila pred rokom krasne svadobne saty a teraz som sa jej pytala ze z kadial ich mala - z cinskeho obchodu v Roznave a stali ju 3000 Sk. Tak nik na jej svadbe by nepovedal ze z cinskeho obchodu, fakt pekne saty. Asi robia dobre napodobeniny, neviem. (ja som dost naorcna, budem mat La Sposa, ale na jej saty by som ani ja nepovedala ze su z cinskeho obchodu, este som si pytala od nej tip :-)
Odpovedať
pozicanie mojich siat stalo 200 Eur, bola k dispozicii aj pompadurka, niekolko tipov zavojov, dve bolerka, kruhova spodnicka, bezkruhova spodnicka, korunka....a milion ineho....
Odpovedať
Profilova fotka
my si svadbu platime sami. od rodicov to nemozme ocakavat, lebo naozaj na to nemaju. ono to zas ma aj jednu obrovsku vyhodu. mozme si to spravit presne tak ako chceme a nikto nam do toho nebude kecat. :-D
Odpovedať
ano, aj my sme si platili...ale aj napriek tomu som sa nevyhla buzeraciam a rozhodovaniu o tom co si ja mozem za svoje peniaze dovolit, teda co my kto dovoli si za moje peniaze kupit ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
sinov,pripajam sa k tebe,aspon nam do toho nikto nekeca...to co si zaplatim to budem mat...jedinu vec co mi kupili nasi boli obrucky,samozrejme sme ich vybrali my...
Odpovedať
podla mna je v dnesnej dobe pekna hlupost spoliehat sa na rodicov, to je ako s kupou cokoholvek ostatneho, ked na to nemam, tak to mat nebudem...
Odpovedať
Profilova fotka
suhlasim s vami baby eryykah a sinov,taniamirco aj my si svadbu platime uplne sami,moja mama mi povedala ze chce aspon tortu dat urobit ze na sviatky ktore budeme mat do svadby (narodky,meniny a vianoce)nam kupi nieco ohladom svadby ako svadobny album na fotky,svadoobna kniha a take a este ze peniazky da nejake,vela toho nema takze vela dat nemoze ale potesilo ma to samozrejme ... :-)
Odpovedať
uz sme tie obrucky o ktorych som pisala vyssie kupili a stali 175 eur...nam sa paci klasika, vybrali sme si stredne hrube. ale rozne dalsie vzory maju okolo 200 eur aj matne zlato a kombinovane, fakt pekne....napr moj snubny prsten stal v KE 112 eur a bol v akcii po 20% zlave a v RV by stal 74 eur, dnes mi to prepocitala na hmotnost zlata.
Odpovedať
eryykah:trosku radikalny nazor,nie? svadba nie je kupa bluzky..keby som sa mala spoliehat na vlastne financie,tak nezaplatim snad ani tych 66 eur na matrike :-( ..a to znamena ze sa nemam vydavat? mam zit navolno ako je to moderne a neprijat co sa mi ponuka?(2 roky pracujem, ale zial setrit sa z toho neda).. ok,nam by stacila aj minisvadbicka..ale ked mamka (a aj ja) chce oslavu ktoru si cela rodina uzije (u nas je to zvykom a vsetci vratane mna sa tesime) a ma na to aby ju zaplatila, preco by som mala odmietat?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no tak co sa tyka toho platenia ci rodicia ano,alebo nie tak to podla mna zavisi od financii.Mne napriklad rodicia platia hostinu,kolace a napoly so svokrovcami dj a kameramana.Ja platim zbytok alko,nealko,ovocie.... a komplet samu seba ;-) Co sa tyka partnera tam to je zlozite,lebo jeho mamicka sa ohrazdza tym,ze bude tak jak ona povie lebo ona vsetko plati.Pritom to tak zdaleka nieje.Ved napr.oblek,kosele,kravaty....to vsetko sme platili z nasich penazi :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam rodinu z Abchazka..vid cierne more :-) a tam je zvykom, ze zenich a jeho rodina sa stara komplet o celu svadbu+o nevestu..jej rodina nepohne, ani prstom...lenzeeeeeee..potom na druhej strane nevestina rodina dava veno..a to uz moze byt novy, dom, byt, ci auto..alebo vsetko spolu??:))no preto, lebo tam sa pozyva aj 1000 ludi na svadbu...ja sa na to pozeram s velkym uzasom a otvorenymi ustami...vari tam cela rodina+obsluduje najblizsia..velmi si daju zalezat na dekoracii..svadby sa robia len vonku v stanoch..ci prsi, alebo snezi...ale svadby robia len v letnom obdobi..v zime nie:)..a teraz sa vratim spat na SVK..pokial rodina nie je bohata, tak sa to rodeluje na 50/50..zenich sa postara o vsetko, okrem nevestinych potrieb..cize saty, kytica,doplnky.. druzicky, kvet. vyzdoba a jej strana hosti..+kameraman.. :-D kazdeho osobna vec, doleite je sa dohodnut..to je vsetko ;-) rodina samozrejme pomaha so vsetkym..viem, ze nie kazdy ma to stastie..avsak je to raj na zemi, ked si mlady par moze dopriat vsetko na svojej svadbe a vie, ze ho rodiina podpori...svadba je cas, ked sa rodina musi spojit a vytvorit silne puto..urcite chcem stat pri svojich detoch a pomozem im na ich svadbe tak ako to len pojde! x-) svadba je aj o peniazoch zial...aj ked chcete lacnejsiu..dukat k dukatiku a odrazu je z toho cena, ktoru ste si nepredstavovali:)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
no nam idu platit rodicia ale len salu, pitie,kolace ato je vse ... ostatok si platime sami
Odpovedať
@bambulamarika my si platime vsetko sami...a tak mi nikto do toho nerozprava.....aj ked svokra buduca chcela zaplatit zakusky :-) potom nam dala peniaze a povedala,ze uz ako mi ich vyuzijeme... :-)
Odpovedať
nam rodice prispivali na hostinu. Vlastne veskere naklady na jidlo a piti behem svatebniho dne jsme dostali od nich. Byla to fakt velka pomoc. Tak jsme si mohli pak dovolit i skvelou svatebni cestu.
Odpovedať
my sme si celkovu sumu rozdelili na polovicu. btw.: kto chce svadbu alebo rozhodovat o jej detailoch nech plati ;)
Odpovedať
My si chceme všetko platiť sami... aj keď svokra sa už ponúkla, že alkohol a zákusky máme nechať na ňu.. No neviem, rozhodne to od nej žiadať nebudeme....
Odpovedať
@nikayla no sak pozri, ked su iniciativni, tak si spravte rozpocet, ze co kolko stoji a mozes jej predlozit polozku alkohol, a mozes spomenut, ze je akcia na niektory druh alkoholu :) alebo fintu, ze chces mat doma alkohol odstaty par mesiacov, lebo teraz sa vacsina alkoholov predava neodstatych-polosurovych :))
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Aj my si ju platime uplne sami, nie je to o zlych rodinnych vztahoch.. Je to Len podla nas nelacna zalezitost na to aby sme Od niekoho cakali, ze nam vylozia na stol peniaze.. Obaja pracujeme tak nevidime v tom dovod a ani logiku preco by nam to mali rodicia platit..
Odpovedať
Tiez si nemyslim ze je to o rodinnych vztahoch, my mame skvele vztahy s rodicmi, ale svadbu si myslim ze by mali platit mladi....ak teda pracuju a nestuduju. Ja osobne by som sa asi dost hanbila keby som si mala nechat svadbu platit od rodicov.
Odpovedať
Profilova fotka
suhlasim v dani_cka aj so zuzx. my mame takisto skvele vztahy s rodicmi ale platit si budeme vsetko sami. nechceme im robit starosti a tiez si myslim ze by to bolo divne cakat od nich ze nam zaplatia svadbu. uz to nie je ako kedysi ze to tak muselo byt. ja si myslim ze pre nas urobili uz za zivot to najviac a toto je fakt na nas. chceme sa brat tak si to zaplatime ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
my :) ale viem ze maminam to neda a nieco daju :)
Odpovedať
my uuuuuplne samy ale nelutujeme, aspon nikdy nikto ziadne vycitky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my si tiež budeme sami platiť svadbu - vyjde nás 6000 eur a to budeme len 24 ludí. Od rodičov nič extra neočakávam lebo oni ani sami peniaze nemajú a svokrovci tak isto. len fotograf a kameraman nás budú stáť 1000eur!!! kedže svadbu a svadobnu hostinu budeme mať v Bojniciach tak musíme zaplatiť ubytovanie každému. plus svadobna hostina 30-40eur na hlavu, kočiar s koňmi, holubice,obrat na zámku,atd.............. už teraz mam strach že nám to nevyjde do rozpočtu!!!!!!!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
nasu svadbu som platila ja, zarabam znacne viac ako moja mama, aj ako manzelova mama a vobec - ani mi nenapadlo riesit nasu svadbu s niekym inym a nastastie nikomu ani nenapadlo mi do toho nijako zasahovat, nase rodiny svadbu nejako neprezivali, proste normalna udalost, ktora je nasim rozhodnutim a teda si ju aj sami zariadime. Ale teda kompletne cela investicia do svadby sa vratila v svadobnych daroch a este aj cosi navyse :-) takze v konecnom dosledku bola v podstate zadarmo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
nasu svadbu som platila takmer celu ju a moji rodicia....manzel si platil iba svoje oblecenie a obrucky, plus jeho mamina prispela na hostinu polovicou...cela svadba nas vysla cca 3000 eur a bolo nas 22...
Odpovedať
U nas to bolo pol na pol. Rodicia velmi pomohli, lebo bez nich by sme svadbu snad ani nemali.
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?