Aký je váš názor na svadbu v piatok?

Čo si myslíte o sobáši v piatok? Mal niekto z vás? Ide mi len o to, aké máte skúsenosti, nemali ste problém so sobášom v kostole?
Odpovedať
@levoslava my budeme mat v piatok (kvoli datumu a uz dlhsie sme s drahym srandovali ze raz ked sa budeme brat tak to bude piatok :)) aktualne to riesime s kostolom, zatial nevraveli, zeby bol nejaky problem a keby mali, tak im poviem o jednej svadbe, ktoru tam uz v piatok povolili :D inak je to super lebo vsetci dodavatelia su vacsinou v piatok volni, cely vikend mas pred sebou na zotavovanie ci fotenie a den dovolenky nie je problem si zobrat, ak das hostom dostatocne dopredu vediet :)
Odpovedať
ved toto... aj ja viem, ze uz niektori mali svadbu v piatok a je to lepsie ako pises - volna sala, kapela, zo zakona v praci volno :) len..ja som to uz spomenula fararovi, a ten razne krutil hlavou aj to som mu spomenula, ze minuly rok robil svadbu v piatok a nebol s tym ziadny problem, tak mi na to povedal, ze to bolo v obdobi po velkej noci, vtedy sa akurat mohlo..tak mi vysvetli.... ak bude namietat tak mu poviem ze mame problem s vybavenim saly a pod. ale ci to bude stacit neviem..a kedy mate svadbu? my chceme zaciatkom jula...
Odpovedať
@levoslava my mame tiez v juli ale az 2018...ano aj na stranke nasho kostola vyslovne pisu ze piatky by sa nemalo sobasit, ale tak ak to tak raz uz urobili, neviem preco by som nemohla aj ja mat tak....a co sa tyka obdobia by nemal byt problem, bude to uz davno po velkej noci, jedine ze u nas to bude este aj prvy piatok v mesiaci tak s tym by mozno mali viac problem, ale ta svadba ktora tam kedysi bola bola tiez prvy piatok v mesiaci a po velkej noci...takze snad to ukecam :)
Odpovedať
My sme mali v piatok 7,10,16, bol to aj prvy piatok a na "katolickej" Orave, nebol s tym absolutne ziadny problem ani v kostole, ani nikde inde, dokonca v praci sme mali zo zakona jeden den volno. Niko z hosti nemal s piatkom problem a najlepsie bolo, ze vsetko sme vybavili expresne rychlo, teda kapela, fotograf, .... a ini, ktori boli už na niekolko mesiacov uplne plni, mali piatok volno....
Odpovedať
my to akurat teraz riesime (svadba v BB v katedrale na namesti) :) ....v pondelok som ohľadom toho volala na farsky urad a dnes sme uz mali aj stretko s knazom a nikde nebol ziaden problem. :) Mna by to inak ani nenapadlo, lebo predsa ta sobota to je taka klasika, ale pred dvoma rokmi mali svadbu v piatok znami a kedze my chceme svadbu september 2017, co je dost frekventovany mesiac ako sme zistili pri hladani hudby a saly a zacali sme to riesit az teraz co je uz dost neskoro........nam ten piatok padol uplne vhod :) .....asi to zalezi vsade na dohode.
Odpovedať
Profilova fotka
My máme svadbu v piatok 01.09.2017 a to je dokonca ešte aj štátny sviatok a keď sme boli kvôli tomu v kostole, tak mi pán farár povedal, že nie je žiadny problém, že to je ich povinnosť nás zosobášiť hociktorý deň ktorý by sme si vybrali :) veď nikde nie je napísané, že svadba musí byť zákonite v sobotu. Jediné čo nám povedal bolo, že ak by mu ten deň vychádzali dve sväté omše napríklad: ráno a večer, tak obrad by sme museli mať bez omše, pretože 3 omše za deň nemôže robiť...
Odpovedať
@levoslava mat v piatok svadbu je uz uplne standartne a ani sobas v kostole uz nie je problem. V dnesnej dobe sa da vsetko vybavit a vyslovene niektore zeny chcu len v piatok aby mali viacej casu na zotavenie. Aj kamaratka tak bude mat. Len treba brat na vedomie, ze si musis dovolenku brat ale nejde ani tak o teba ale aj o hosti ze vacsina si bude musiet volno zobrat, kedze kadernicka, kozmeticka a podobne zalezitosti
Odpovedať
@levoslava no ako aj si sa uz rozhodla v ktory den si naplanujes svadbu? tak piatok je urcite lepsi ako pondelok :-D ale tradicne je to v sobotu. a v sobotu sa ti neda mat svadbu alebo podla coho si sa rozhodovala? mne to pride take stresove, lebo vacsina ludi este bude v praci a nie vsetkym daju dovolenky. myslim tym tvojich svadobcanov. co sa tyka mna a muza, my sme mali v sobotu svadbu, myslim si, ze je to najidealnejsi den na taketo velkolepe oslavy
Odpovedať
@silvi171 aj my sme mali v piatok v katedrale v BB :-) pan dekan je uzasny clovek, teste sa! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
nam to pekne vyslo na sobotu ale boli tiez take rozmyslania, ze mozno to vyjde aj na piatok ale som velmi rada, ze konecny den je sobota, lebo ked som sa aj pytala nasich hosti, ci mozu prist, tak polovica by neprisla a to by ma moc mrzelo
Odpovedať
Kamaratka sa tak vydavala a myslim, ze to bolo celkom fajn. Oni potom organizovali chatu pre priatelov a tym padom im ostal na oslavu este cely vikend. Mne sa to osobne pozdava taketo riesenie. Extrem to vobec nie je. Celkom nam to vsetkym padlo vhod a bolo viac casu na oslavu a hlavne vytriezvenie lebo kazdy z nas siel v pondelok do prace ;-)
Odpovedať
@adrisia tiez by sme sa rozhodli na chate ale keby mame mensi pocet hosti, lebo pri 60 hosti sa to urcite nebude dat, ale tak ako moj partner povedal, ze svadba je len raz za zivot tak treba si ju poriadne uzit aj ked to stoji dost penazi. A chce aby bola podla mojich predstav
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lenka12321 ....hej je super :), ale my uz sme dohodnuti s otcom Martinom (on ma v BB na starosti vysokoskolsku mladez)....obaja su super :)
Odpovedať
Aj my mame v piatok a je to vpohode, najma je viac dodavatelov volnych takze si vies vyberat. aj farar je s tym ok a vravel ze v piatok uz bezne robi svadby (hoci je to dedina..). My sme cez fb event dali vediet vsetkym 8mesiacov dopredu co je dost na to aby si kazdy vybavil volno a papierove pozvanky poslem az pred svadbou. My chceme este v sobotu pokracovat s kamosmi a mat party pri bazene a gulasi cely den :)
Odpovedať
Profilova fotka
Teraz je to v celku v mode vydavat sa v piatok. Stretla som sa s tym na svadbach v poslednom case a pride mi to ako celkom fajn riesenie pre tich, ktori mienia oslavovat dlhsie alebo sa rovno po obrade niekam vyberu. Ostane im tak vacsi priestor pre seba, co je v konecnom vysledku celkom fajn. A v neposlednom rade aj hostia maju viac casu na vytriezvenie :-D
Odpovedať
@levoslava tak mne to vyšlo na sobotu, ale neviem piatok mi nepríde dobrý deň pre svadbu, lebo nie všetci si nájdu čas a nie všetci nepracujú. U mňa by možno pár ľudí neprišlo a to by som nechcela. Sobota je taký najlepší a zaužívaný deň
Odpovedať
@levoslava @janelicious03 baby, myslim, ze ten farar narazal na to, ze v piatky by sa mal dodrzovat post, preto to nechce robit vtedy, kedze vie, ze po sobasi naleduje hsotina 8-) ale v obdobi po velkej noci az do nanebovstupenia to neplati ten post, preto s tym vtedy nemal problemy ale co sa tyka toho piatku, aj tak by vas nemal obmedzovat, lebo to ma byt " dodrzovat post, alebo vykonat skutok pokania! co znamena aj napr. ze sa pomodlite, alebo nieco darujete na charitu... a to by on nemal rozhodvat za vas, ze co urobite, alebo vam prikazovat to dodrziavat...
Odpovedať
moj priatel chcel velmi mat svadbu v piatok ale nastastie nam to farar neschvalil, ze on nam neurobi v ten den omsu, takze chvalabohu ju mame v sobotu a bohvie ako by boli na tom nasi svadobcania,. kedze skoro kazdy pracuje
Odpovedať
@szlata a kvôli čomu vám ju neschválil, poznám dosť ľudí čo mali svadbu v piatok a bez problémov. My ju máme tiež na sobotu lebo predsa je to zaužívané tak a niektorí z pozvaných mali ísť do práce ale našťastie im dali voľno
Odpovedať
Nám ju nakoniec nepovolil... vraj kvôli tomu, že potom by každý chcel sobáš v piatok...ale podľa mňa to bolo kvôli tomu, že v piatok by sa nemalo jesť mäso... škoda, nebol by problém nájsť sálu, fotografa, hudbu atď..
Odpovedať
@levoslava tak to je dost blbe :( nam nakoniec povolili a uz mame vsetko podstatne zajednane, hosti budeme informovat rok dopredu, dnes uz vela ludi robi aj na zmeny a vikendy, alebo dojdu zo zahranicia, plus den predtym je statny sviatok, tak by brali volno tak ci tak podla mna...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?