Je potrebná zmena termínu svadby - august 2020?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Mame mat svadbu 1.8. 2020 Myslíte, že už aj augustové nevesty by si mali lámať hlavu nad zmenou termínu? 😩 Mame zaplatenú zálohu už skoro za všetko a 11.4. som si mala ísť skúšať šaty... Neviem ci počkať aspoň do konca mája alebo rovno riešiť zmenu termínu.. Asi ma porazí.. 😩 Ďakujem.
Odpovedať
@adriklu termín mame 29.8. a tiež plánujeme. Obrúčky ani oznámenia ešte nemáme, ale inak máme všetko čo treba, ale zároveň sú to aj veci, ktoré v prípade potreby môžu do budúceho roka počkať. Zatiaľ si nepripúšťame, že by sa to rušilo alebo presúvalo :)
Odpovedať
Profilova fotka
@adriklu suhlasim... Mozno by trebalo spisat peticiu, ako to spravili fittnesaci.. Fakt to je na hlavu s tymito podmienkami.
Odpovedať
@ccathrine fitnessakov by som zrovna nešla používať ako vhodný príklad. Ja mám taký pocit, že si ešte stále nikto neuveodmuje vážnosť celej situácie. Ja osobne poznám jedného z prvých nakazených na Slovensku a nebola to sranda. Je zaujímavé, že vrcholoví športovci si poradiť vedia a nejaký dedinský amatérsky sypač potrebuje mať fitko otvorené. Človek sa tam potí, potrebuje šatňu, funí tam okolo seba a môže byť potenciálny prenášač. Nemusí nakaziť ďalšieho búchača, ale môže nakaziť niekoho na recepcií, upratovačku a podobne. Kto chce, cvičiť môže aj doma. Ja som celú koronu cvičila doma a ešte som do toho zapojila aj malú sestru, keď sa mi cvičiť nechcelo, išla som do prírody behať. Fitko mi nepríde životne dôležité a ak by sa mala stiuácia opäť zhoršiť, tak mi ani svadba nestojí za to, aby som ohrozila členov rodiny a ostatných hostí. Aj ja som naivne dúfala, že korona zmení ľudí k lepšiemu, ale každý je totálny hnusný a bezohľadný sebec. A čo sa týka augustových svadieb, situácia sa môže dovtedy ešte 3x zmeniť.
Odpovedať
@adriklu ahoj volali sme kde sa dalo a svadby sú normálne povolené bez týchto obmedzeni. Kľudne plánujte ďalej my tiež plánujeme. Tie opatrenia sú pre diskotéky určené a pre bary.
Odpovedať
Profilova fotka
@minnie0 žiaľ, nemáte pravdu, platia všetky obmedzenia, t.j. odstupy rúška, max. dve osoby, resp. rodina pri stole, koniec akcie do 22.00 hod. a podobne. Obmedzenia platia pre všetky verejné zhromaždenia, čiže pokiaľ tu svadbu nemáte u seba doma, tak musíte všetko dodržať. Pokuty si vysoké a kontroly chodia pomerne často.
Odpovedať
Profilova fotka
@minnie0 Nič v zlom, ale nedávala by som tieto rady. Síce hygieny v okresných a krajských mestách si to vysvetlili po svojom, oficiálne stanovisko Úradu verejného zdravotníctva SR priamo k svadobným hostinám ostáva na tom, že platia pravidlá ako pre reštaurácie, odstupy, rúška, do 22:00 a pod. Už sa ich na to telefonicky aj písomne pýtalo nespočetné množstvo neviest. Proste, ak si nerobíš svadbu na vlastnom súkromnom pozemku, ale musíš si prenajať akýkoľvek priestor, či je to stan, stodola, kultúrny dom, reštika alebo parkovisko, vzťahujú sa na to podmienky ako všade. Vraj to hygiena a uvzsr rieši nonstop od vydania nariadenia. A chodia kontroly. My máme v polke júla a plánujeme ďalej, je to takmer 2 mesiace ešte, fakt, dovtedy sa môže ešte úplne všetko zmeniť, veď pozrite sa na to, kde sme boli pred dvoma mesiacmi...
Odpovedať
@lilnicol @radka654321 Už som to pocula od viac ludi, dokonca od ludi co majú svadby už budúci týždeň a majú aj dj..... Neviem ako to je fakt každý inak povie. No ja co som volala povedali mi toto iste, ze na svadby sa to nevstahuje.
Odpovedať
My máme zajednane úplne, že všetko. :) a myslím si, keď od 1.juna otvárajú škôlky, v obchodoch je ľudí množstvo (potraviny) a v kaviarňach ci na zmrzlinach.. Hah, že dvaja pri stole a dva metre odstup no ôk, ale keď piješ kávu, ješ zákusok ci lizes zmrzku na sebe rusko nemas:)...čiže si myslím, že to celé nie je dômyselne, prečo len do 22hod?co po 22h sa človek rýchlejšie nakazí alebo o co ide? Robila som si ja prieskum medzi rodinou, kto by prišiel a kto nie, a zatiaľ mi nikto nepovedal ze nepríde pretože sa bojí. Pretože nakaziť sa môže v práci, v buse, vo vlaku, na zmrzke, na obede.. A podobne :)
Odpovedať
Profilova fotka
@minnie0 no lebo to nariadenie je také, že každá lokálna hygiena si to vysvetlila po svojom. Ak sa nevydá niečo, čo bude zahŕňať extra upresnenie pre svadby, bude taký chaos aj naďalej. Áno, pokiaľ sa sála informovala u svojej príslušnej hygieny a tí im to odobrili, predpokladám, že asi vyhrali. Stále je bohužiaľ drvivá väčšina neviest, ktorým sa to jednoducho zrealizovať nedá, ľudia píšu aj priamo na Úrad verejného zdravotníctva, ktorý nariadenie vydal, a tam je to neúprosné. Niektoré hygieny povolili, niektoré hovoria sálam, že majú nakázané od uvzsr hovoriť nevestám čo je v nariadení... Je to choré a strašne odveci. Do júla a augusta je ale ešte času dosť a ja verím, že príde nejaké upresnenie, lebo tlaky na nich, čo počúvam, sú celkom dosť. Aspoň nech ľudia vedia presne čo majú robiť =-)
Odpovedať
@lilnicol no strašne fakt dúfam do júla a augusta už bude všetko OK. Lebo tie opatrenia na svadby fakt nedávajú zmysel :-D Už len musíme dúfať, že to budeme mat všetko podľa plánu. Ale naozaj by to mali upresniť ako to je lebo aj teraz júnové nevesty vôbec nevedia co majú robiť. Ja nechápem, že to nevedia pochopiť koľko na to minieme peňazí a taktiež času a mame to mat len do 22hod. Ale tak po desiatej večer sa asi skôr nakazíš, keď to tak už určili :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Skopírované z FB ... ja by som neriskovala tú pokutu, kým sa opatrenia oficiálne neuvoľnia. Ale do augusta myslím, že už bude všetko po starom 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@minnie0 veru nam sa svadba blizi 27.6 a teda fakt nevieme co bude. Uz mi to aj lezie na nervy byt stale v neistote, ja som sa spoliehala na tu 4 fazu, ale nemyslela dom si, ze bude este taka prisna. Najhordie je, ze sa clovek bude musiet uz ochvilku definitivne rozhodnut.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ccathrine mame rovnaky datum ako Vy a len začiatkom juna idem skusat saty do prveho salonu, obrucky vyriesime asi v juli, priatel si oblek poriesi ako ho poznam asi 2, 3 tyzdne pred svadbou :-D oznamka budeme riesit tiez zaciatkom juna, ked budeme mat uz aj s fararom dohodnuty presny cas..Jun, jul riesime pomaly veci len co sa tyka obradu + oznámenia..a v auguste uvidime aka bude situacia a podla toho doriesime hostinu. My sme si to ale nastavili tak, ze vysluzku - kolace a vino, davame tým, čo mali byt pozvaní či svadba bude alebo nebude, lebo o rok sa nam nebude chciet zase riesit hostinu ked uz budeme svoji. A na hostinu nam treba vlastne potom len dokupit alkohol a to sa da aj tyzden pred svadbou. beriem to pozitívne, ze aspon nebudem mat cas riesit somariny, ako je napríklad vyzdoba..bude vyzdoba taka jaku vie spravit dany hotel, kde hostinu mame..hostom je aj tak srdecne jedno ci maju na stole ruzovu, zelenu alebo modru servitku a ci je poskladana do trojuholnika alebo srdiecka..hlavne aby sa najedli a napili a potancovali.
Odpovedať
Ako sú nariadenia, ktoré mne osobne nedavajú logiku, ale povedala som si ok, nie som odborník, politik, epidemiolog ani virolog..ale povoliť svadobné hostiny do 100ludi a trvať na odstupoch, ruskach a pod je uz ozaj postavene na hlavu..Nemyslim si, že to plati aj pre hostiny..Ved to by som musela mať 100ludi pomaly v inchebe aby som dodrzala odstupy :-D Akoze jedna casnicka bude zberat taniere po polievke a druha bude striekať dezinfekciu hostom na ruky a stoličky? Nedava to absolutne zmysel... Ja verím, že letné a jesenne svadby uz budu ok. A nemyslím si, že hostia sa budú báť prísť - jasné, najdu sa aj takí možno, ale uz to trva dlho...ludia sa uz chcu stretavat, a zabavat..a svadba je stale o tom, ze tam mas najblizsich ludi - rodinu ci priatelov, s ktorými sa stretavate tak ci tak - teda my to tak mame.. nepozývam tam ludi, ktorých som nevidela 5 rokov a dalsich 5 ich neuvidim...
Odpovedať
@marienka1125 aby som to upresnila, myslim, si ze svadobne hostiny budu povolene normalne do rana, bez odstupov, pretoze je to najblizsia rodina a priatelia, s ktorymi sa stretavas tak ci tak..nie je to zmeska ludi, ako napriklad v divadle ci kine..
Odpovedať
Profilova fotka
@marienka1125 presne tak ako pisete
Odpovedať
Profilova fotka
Podľa nového sa povoľujú svadby do rána, ale stým, že bude uzavretá spoločnosť, musí byť zostavený zoznam hostí, pre prípad, ak by niekto ochorel. Ten zoznam hostí musí majiteľ uchovať po dobu 30 dní. Plus tie ostatné opatrenia, ako stoly dva metre od seba. Tak ak chcete mať svadbu aj týmito podmienkami, určite ju neodkladajte.
Odpovedať
@snubenka75 osobne si myslim,ze bude bud v septembri svadba uz bez obmedzenia alebo vyjde pocet nakazenych za den na 12 a zatvoria a zakazu zase vsetko🤦‍♀️ Ale verim v tu prvu moznost
Odpovedať
Profilova fotka
@marienka1125 I ja si myslím, že už v auguste bude kľud.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?