Svadba 16.1.2021 - čo mám robiť?

Profilova fotka
Ahojte 16.1.2021 mame termin svadby vsetko nam ako si meska stale zhanam saty, pozvanky este nemame a netusim co robit ked ze neviem co bude na novy rok neviem ani ci zasielat pozvanky. Snubenec ma ukludnuje ze si aspon vyberieme motiv a potom sa uvidi hlavne co s datumom rozmyslam aj tak ci do obalky s pozvankou prikladat aj nejake info o tom ze ak by sa neuskutocnila svadba toho 16teho tak kazdeho vopred informujeme? Fakt neviem ako to riesit vieme ze mozeme mat aj cisto len obrad ale co spravim s vecami na oslavu? Mam ich fakt dost a tesim sa ked to vsetko pouzijem ale neviem ci to bude mozne...
Odpovedať
@veronica_bobalka_colier a keby ste svadbu preložili??
Odpovedať
Profilova fotka
Choďte do toho, určite aj keby mal byť len obrad... Budete mat menej stresu keď bude oslava neskôr, my sme to dali s obradom v kostole tajne 25,04.2020 a oslava doma ale NELUTUJEME aj keď zo 60ludi bolo len 10, presne na týchto udalostiach zistíte kto pri vás stojí a komu na vás záleží, a z toho co píšete mate Partnera ktorý pri vás stojí, ďalší život bude len a len o vás dvoch.. Život je výzva... My sme mali aj článok na ženskom webe.
Odpovedať
Nepredkladala by som, aj keby to mala byť len malinká svadba. Fakt menej stresu a všetkého a keď sa to všetko okolo korony ukľudní, tak si môžte dodatočne spraviť nejakú oslavu alebo také niečo
Odpovedať
@veronica_bobalka_colier ahojky, pripnem sa 🙂 aj my máme dátum svadby 16.1.2021 a popravde mi už ide na nervy, ako súrodenci z partnerovej strany hovoria o preložení svadby, že nás tie ďalšie 3-4 mesiace čakania nezabijú. Ale kde je napísané, že skutočne pôjde o 3-4 mesiace? Ono sa kľudne táto celá situácia môže ešte viac zhoršiť a potom sme skutočne v háji.. My svadbu plánujeme od zásnub, takmer rok a ja fakt nemám už ďalšie nervy na prekladanie svadby a opätovného čakania, či nám to celé klapne, alebo nie 😐 .. Na stránke ministerstva zdravotníctva stojí toto: & HROMADNÉ PODUJATIA - v jednom okamihu najviac 6 osôb Okrem toho sa povoľujú: - bohoslužby, avšak len so sediacimi veriacimi, pričom budú musieť sedieť v každom druhom rade, resp. šachovnicovo, alebo jedna osoba na 15 metrov štvorcových, účastníci musia mať rúška, pri vchode dezinfekcia rúk - obrad krstu, pohrebného alebo sobášneho obradu, vrátane ich civilných verzií - jednorazové hromadné podujatia, ktorých účastníci budú na začiatku disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu nie starším ako 12 hodín HROMADNÉ PODUJATIE mi príde aj svadobná hostina a pokiaľ by boli všetci otestovaní + personál a čašníci, tak prečo nie? 🙂 Najhoršie na tom je ale to, že ani na našom okresom úrade verejného zdravotníctva mi doslova "hapkali" a nevedeli povedať, či to tak môže byť, alebo nie.. Snažíme sa niečo vypátrať, k niečomu dostať, ale je to ťažké.. Už mi to príde, ako jedna veľká šaškáreň 😞
Odpovedať
Profilova fotka
@klaudi1211 šak ale vieš prečo nevedia, lebo sa to fakt mení z minúty na minútu a na ničom sa proste nevedia normálne dohodnúť
Odpovedať
Ahojte trosku sa pripojím. Tiež sa spoliehame na to že ak sa vsetci dajú otestovať antigénovimi testami tak nám to nezakážu. Čaká nás síce svadba "až" 24.apríl ale trosku mame obavy že ten "pan" nám to bude chcieť prekaziť. Naša obava vychádza hlavne s toho že tato otázka padla na niektorej z predchádzajúcich tlačoviek keď rozoberali pendlerov a antigénove testy. Priam bola otázka že ak sú teda dosť dobre pre pendlerov či sa môžu konať rodinne oslavy a svadby, odpoveď" nie tieto testy nie sú dosť presne na to aby sa za takýchto podmienok mohli konať oslavy. No držím vám palce, aj nám všetkým aby to aspoň takto povolili
Odpovedať
@klariena včera som sa dovolala na RÚVZ k nám, aj do ZA a pri svadbách mi povedali, že teda MUSIA BYŤ jedine PCR testy, pokiaľ chceš mať aj svadobnú hostinu.. V kostole teda môže byť polovica kapacity kostola zaplnená 🙂 a áno, je to pravda.. nevedia sa na ničom dohodnúť 😞 proste jedna veľká šaškáreň..
Odpovedať
Profilova fotka
@klaudi1211 cize na obrade moze byt cca 80 ludi ked ze polovicna kapacita?
Odpovedať
Profilova fotka
@klaudi1211 @miri14ba @slivocka10 uz me sa rozhodli ze svadba bude. Ako len obrad cely cas som rozmyslala ze ako to bude po obrade este nevieme ci budeme mat doma mini obed len rodicia a surodenci cca 13 ludi , a po obrade a mozno ak bude po obede by sme chceli ist niekam nazvyme to svadoba cesta na slovensku 😄 neviem si predstavit nakolko nebyvame este spolu zeby sme po obrade sli kazdy proste domov...
Odpovedať
@veronica_bobalka_colier áno, určite áno.. 😊 aspoň tak mi to bolo povedané 😊 lenže keď v nich sa už nikto nevyzná 🤷🏼‍♀️ Ráno niečo platí a večer už nie 🤷🏼‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@klaudi1211 to mi je jasne raz tak raz tak oni si vzdy najdu sposob ako predlzit obmadzenia.... cize cakat radsej nebudeme to by sme sa brali asi o takych 5 rokov
Odpovedať
@veronica_bobalka_colier držím palce! 😊 my tiež nebudeme prekladať..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@veronica_bobalka_colier dobre ste sa rozhodli! nie je vsetko len o velkej svadbe aj ked kazda zena po takej tuzi. drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo
Odpovedať
Profilova fotka
@klaudi1211 dakujeme krasne aj vam vsetko dobre 😊
Odpovedať
@veronica_bobalka_colier velmi dobre ste spravili, ze ste svadbu neprelozili a drzim vam palce aby ste si svoj dnik uzili co najlepsie a najkrajsie. je to len o vas dvoch, treba si to uzit!
Odpovedať
Profilova fotka
@klaudi1211 ahoj tak zas sa to pokaslalo ked sa lockdown neukonci toho 10teho tak obrad nebudeme mat lebo nevieme si predstaviť ze budeme mat obrad bez rodicov a blizkych ked ze je povolene mat obrad ale len s mnozstvom 6ludi😔
Odpovedať
Profilova fotka
Držim palce nech vam to všetko dobre dopadne 🙏🙏🙏
Odpovedať
My mám svadbu 1.mája. Je to ešte ,,ďaleko,, ale zhodli sme sa že to obradu pôjdeme hoci len dvaja a klasickú svadobnú veselicu hoci preložíme.
Odpovedať
@veronica_bobalka_colier ahooooj 😊 Tak ale ja si myslím, že svadba v kostole môže byť, keďže je to svätá omša, len sobášna.. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@klaudi1211 nakoniec prekladame... 😞 nasa cela fara je v karantene dnes sme boli na matrike cely urad je v karantene len sme supli sobasnu zapisnicu cez dvere pani a sli sme... Myslíme si ze po 10tom to bude este horsie aj ked je lockdown tak ked sa vratia z lyzovaciek ludia tak pocet nakazenych bude stupat... Tak sme sa rozhodli ze svadba bude niekedy v aprili velmi som sa tesila na janiar uz som sa nevedela dockat ale je to tak ako to asi ma byt...
Odpovedať
Ahojte, my s mojou manželkou sme plánovali svadbu viac ako rok. V máji sme mali mať oficiálny dátum svadby ale tam bolo všetko zatvorené ešte, tak sme to preložili na október. V októbri, ale prišlo opäť zatváranie, ale už sme to nechceli meniť. Mali sme obrad v kostole a malé posedenie v reštaurácii iba s rodinou. Nemenili by sme 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?