Termin,sála a iné rady

ahojte, rada by som sa poradila. Som tu nová, ale už nejaký čas, čítam, sledujem rôzne prispevky, na rozne temy ohladom svadby. Spoločne s priateľom by sme radi uskutočnili svadbu v roku 2017. Nemáme pevný dátum, vieme len, žeby sme boli radi za januar alebo april v roku 2017. Keďže sme boli dlhodobo v zahraničí, nemohli sme nič dôležité vybaviť, takže odkial začať ? Určite prvotne miesto, teda salu..Ale v akom časovom predstihu ?Množstvo sál, je už dlhodobo vopred rezervovaných. Taktiež čím vôbec najprv začať, je to ozaj tá sála..alebo kňaz, kostol, či úrad..Naozaj neviem. Dá sa to všetko stihnúť ? Skuste ma nejako nakopnúť, stále si vravím, veď sa to dá zvládnuť, aj keď ešte nič vybavené nemám :) ďakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
@mgrlucka takže prve treba zarezervovať sálu, kedže niekde sa objednáva aj 2 roky dopredu, takže rýchlo sa zhodnite na nejakom termíne. Potom ked budete mať dátum, chodte za kňazom a dohodnite si s ním termíny predmanželských náuk. Určite sa všetko dá stihnúť. My s priateľom budeme rezervovať toho roku sálu pretože u nás v meste je málo možností... no a potom už v pohode vyberajte hudbu, kamerama a fotografa, obrúčky oznámenia, zhodnite sa na farebnej kombinácií výzdoby, rozprávajte sa o tom, čo by ste chceli podávať na svadobnej hostine a ešte predovšetkým koľko ľudí chcete mať lebo to závisí aj od sály, spíšte si približný zoznam atd .... :) Za rok stihnete všetko v pohode :) držím pršteky :)
Odpovedať
@iam24 Ďakujem ti pekne za rady :) Momentálne ma nič nenapadá, čo by som sa opýtala, myslím, že si mi tie zakladne veci, dobre poradila ;) Aj ja držím Vám
Odpovedať
Profilova fotka
@mgrlucka najprv sme boli na urade a tam nam ponukli datum, vybrali sme to ktore sa nam pacilo a sli zariadovat salu. Nadalej sme museli ist osobne na zamok kde bol obrad s tym ze nas odkazali z prislusneho uradu. Potom uz to islo samo... :) kadernicka, saty, a tym, ze to bolo na dedine kde aom mala rodinu tak ostatok boli znamy, cukrarka, kvetinarka atd
Odpovedať
Ja prve co by som urobila je presla si aspon orientacne pocet hosti a tak by som hladala salu, my sme pocitali priblizne do 50 hosti a nakoniec mame do 70, podla mna treba pocitat aj s nejakoku rezervou. Salu sme hladali asi 8 mesiacov pred svadbou a na matrike sme boli 3 mesiace pred svadbou :-)
Odpovedať
Ahojte :) Aj ja som začala od toho, že som si aspoň približne spísala, koľko ľudí budem mať ja z mojej strany a priateľ zo svojej. Teraz budem musieť nájsť sálu, obvolať možné miesta, ísť tam osobne. Stretli ste sa s dvojakým sobášom ? Pod tým sa rozumie kostol a potom urad, alebo naopak. Je to taká zložitá situácia, ťažko to jednou vetou opísať. Len by som chcela vedieť, či niektorá z Vás má podobnú skúsenosť, alebo sa s niečím takým stretla, aby sa svadba organizovala na dva krát ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?