Ako dať vedieť hosťom aby nenosili dary

Ahojte! potrebujem poradiť, rada by som našim hosťom dala vedieť aby nič nenosili, žiadne dary ani veľké kytice, máte tip na nejaký pekný text?
Odpovedať
1
2
Prave ich rozosielame kolko ich potrebujete? Mam aj z ineho druhu 40
Odpovedať
Akoze nechcete ziadne dary alebo ze chcete dary financne ked tak? Ak ano, tak nejaku taku klauzulu do info ku svadbe, ze ocenite financny dar ale to co je spomenute nadomnou tak z toho uz mi je zle, taky gyc ta "basnicka".. 😇
Odpovedať
no bud karticku alebo ak mas mensi pocet hosti ze si aj s pozvankami obehnes tak len povedat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Takychto vseliakych basniciek je kopec, ak to teda chcete riesit takouto formou. Kazdy ma proste iny styl, takze je len na vas, co sa vam paci viac
Odpovedať
My sme každému pri predávaní svadobného oznámenia povedali že nechceme žiadne kvety že namiesto toho nech nám dajú stieracie žreby, tak sme dostali kopec žrebov a žiadne kvety 😊
Odpovedať
Profilova fotka
Presne tak každý si to vie ošefovať po svojom 🙂 Asi záleží aj na počtu hostí ale tieto kartičky sú fajn podľa mňa 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@niminkee aj mne sa to celkom páči. Hlavne to, že pribalíš kartičku a hotovo, nemusíš potom nikomu nič nejak vysvetlovať
Odpovedať
my sme boli na takej svadbe,kde bola takato karticka s basnicou a jedini my sme mali ruzicku, zvysok aj tak obrovske kytice, citila som sa trocha trapne...podla mna treba povedat na rovinu
Odpovedať
@katka_x123 tak ale to uz neovplyvnis, ako sa s tym samotny hostia vysporiadaju a ci budu respektovat zelaie svadobcaov alebo nie.chapem, ze to bolo neprijemne, ale ako nic zleho ste neurobili
Odpovedať
Profilova fotka
no a teda pre ktoru verziu oznamenia hostom aby nenosili dary ste sa rozhodli ? 🙂
Odpovedať
@zaboriami inak to je pravda. Ako poznám takých, ktorí aj tak spravili náročky, len aby bolo vidno, že oni niečo doniesli a potom to mnohých aj zamrzelo, že sa držali toho želania
Odpovedať
inak to neviem na co sa chcu vlastne taki ukazovat..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@schandrika to sa podla mna ani neda chapat. len potom vznikaju rozne zbytocne nedorozumenia a podobne
Odpovedať
ale zaujimave ake je to teraz moderne alebo ako to nazvat ze ti ludia alebo pary co sa beru uz nechcu dary 🙂 inokedy to bolo take naopak 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Karticku dat sice mozes, no aj tak sa treba pripravit na to, ze nie vsetci hostia to budu proste akceptovat. Takze iste potiaze proste mozu nastat
Odpovedať
este na take odlahcenie mi napadlo jednoducho povedat kto donesie dar bude mu zakazane ist na svadbu 🙂 😄 hotovo .
Odpovedať
ha ha presne 😄 neprídeš na svadbu a hotovo 🙂 ale je to tak, že skôr potešia peniažky čo si budeme hovoriť, človek si za to môže kúpiť vážne to čo potrebuje do spoločnej domácnosti.
Odpovedať
@jajuska889 ved jasne. Ja ako tiez neoblubujem moc dary, radsej peniaze a to nie je nejaka spekulacia ale tak clovek si kupi presne to co chce a co sa mu aj paci, kedze kazdy ma o jednotlivych veciach ine predstavy
Odpovedať
@3vittka hej len je to take. Niekto kto berie za neslusnost si radsej vypytat peniaze, aj ked je to si myslim, ze praktickejsie pre obidve strany
Odpovedať
@katka_x123 ja musim povedat ze som bola neskutocne milo prekvapena, ze po napisani na karticku ze "nechceme kytice, iba jeden biely kvietok bez zbytocnych stuh", sme od 100 gratulantov naozaj nedostali ani jedinu kyticu!! Vacsina boli biele/smotanove ruze, ale kreativne boli aj hortenzie, lalie, pivonky, gladioly.. Z nich sme potom spravili obrovsku kyticu do vazy na candy bare, bolo to krasne!
Odpovedať
@eva_paulikova wow,tak to muselo byt krasne, tato moja neprijemna skusenost bola pred 7 rokmi, je pravda,ze vtedy to mozno este nebol taky tred a teraz je aj ina doba, aj hostia sa potesia,ked nemusia 20-50e dat za kyticu a aj sa cez socialne siete vedia navzajm dohodnut, kto co berie-ci starsi ci mladsi...
Odpovedať
kazdy si spravi po svojom @eva_paulikova velmi dobry napad a isto aj hosti potesila ta kreativita. musela to byt krasna kytica a teda aj obrovska
Odpovedať
autorka - ako ste to teda vyriesili ? 🙂 nejako po svojom alebo ste teda dali robit zvlast karticky s oznamenim nech sa nic nenosi ? 🙂
Odpovedať
ako ak by ja by osm to dala asi na samostanu karticku, neviem, osobne sa mi moc nepaci, ked su taketo veci popisane priamo na hlavnom svadobnom oznameni
Odpovedať
@puklinha ze inak aj mne sa to tak viac pozdava. podla mna na oznameni by nemalo byt nic takeho, mali by tam byt len tie zakladne informacie, kde, o kolkej a v aky datum
Odpovedať
Tak ono pokial su ludia rozumni a chapavi tak fakto donesu alebo nedonesu to o co ich buduci zenich s nevestou poziadaju no.
Odpovedať
inak to je super ze to takto pochopili a nepriniesli kytice 🙂 ono je to fakt na jednej strane aj skoda lebo ked si predstavit ze ti to uvadne. no co s tym 🙂
Odpovedať
zalezi aj od hosti, ako sa k tomu postavia, ci ta pocuvnu alebo si aj tak pojdu svoje
Odpovedať
@kajuska556 nooo mne sa to tiež takto páči. Ono v každom prípade by mali hosti akceptovať požiadavky a prosby novomanželov
Odpovedať
Profilova fotka
tak ale toto sme zacali aj my nejako rozoberat, ze ci chceme nejake dary, kvety hocico alebo si to potom vsetko aj tak radsej sami kupime.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?