Ako riešiť konflikt s rodičmi?

29. máj 2020150

Zdravím vás, ženy 🙂
Viem, že budem dávať ťažké otázky a nie každý to pochopí. Ale.. S budúcim manželom máme svadbu 27.06.2020. Môj otec, s ktorým ja nemám v podstate žiaden vzťah, je v zahraničí. Pracuje tam asi 12 rokov (3m tam a 1m doma). Nebol na mojom venčeku, na stužkovej a mama nechcela ísť bez neho, tak som bola sama. S otcom sa vôbec nerozprávam, raz som tri nevedela, že už je preč. Proste je to fakt zlé. Ak sa rozprávame, tak iba sa hádame. Ja k nemu necítim vôbec nič, aj keď som mu vďačná finančne, pretože som na výške mala všetko platené, aj keď som pracovala, to som mala odložené. Dokedy som nespoznala svojho partnera, nevedela som, čo láska vlastne je. Lebo som ju nikdy nedostávala. Nikdy som napríklad "Ahoj. Ako bolo v škole? Dobrú noc. Som a teba hrdý, teším sa s tebou atď..." nepočula, nikto ma neobjal nepobozkal (vážte si to!). Ja viem, že niekto rodiča nemá, no ja ich mám a vlastne nemám. No a teraz, kvôli korone, môj otec nechce prísť (podotýkam,že je lenivý šéfke zavolať a aj tak išiel tam, keď už hranice mali byť zavreté a vedel dátum). Ale! Teraz ide nám presunúť svadbu!!! Máme cca 70 hostí a nikto z dôlež. ľudí (kamera, foto, hudba..) nám nevrátia zálohu a voľné termíny sú len budúci rok. No my chceme už byť svoji, byť rodina, budeme sa sťahovať na opačnú stranu Slovenska a nechceme to robiť ako dvaja "cudzí". V manželstve budeme jedno. Veď nie je nič krajšie. Mama sa so mnou háda, otec vraj zavolá farárovi, že to nemá dovoliť, že mi hostí obvolá, aby neprišli. Ja som nechcela, aby ma viedol k oltáru. A teraz mi to aj vyhovuje že je preč. No nechcem si pokaziť svadbu kvôli hádkam. Som už v poriadných depkách (sa čudujem, že to môj milý so mnou vydrží 🙃) takže..
Preložili by ste svadbu? Robili ju tajne? Alebo ich nevolať? Čo by ste robili? Oco to chce presunúť aj preto, že chcel auto a fasádu. (a ja som mu to prekazila) - brali by ste to ako dôvod?
Ďakujem za každý názor. Majte krásny deň ❤️

 • Ahoj, ja si myslím, že si nechajte termín svadby a keď niekto prísť nechce, tak nech nepríde, je to ich vec. Alebo si ju spravte tajne sami, aspoň si to naozaj užijete a budete na to spomínať len v dobrom. Rodine nikdy nevyhovieš, to je úplne isté a keď niekto nemyslí na tvoje šťastie, ale na to, čo si ostatní pomyslia, alebo čo sa akože "patrí", tak ho na svadbe rozhodne nepotrebuješ. Ak sa rozhodnete spraviť svadbu sami tajne, tak pre rodinu zorganizujte nejaké menšie posedenie, aspoň vám ani v prípade hádok nepokazia váš deň. Dúfam, že som pomohla a fakt ti to nezávidím, dobre poznám takúto situáciu.

 • Som otec a dvojnasobny (Adam 17, Karolina 10). Laska sa neda kupit a vsetko najdolezitejsie v zivote vratane lasky sa neda kupit tiez! Chodte za hlasom srdca ten Vam povie presne co mate robit... Ak otec nie je sebec, tak nech nebrani laske, ak kona sebecky tak mu na Vas nezalezi. Vsetko sa da zmenit, len treba jedno jedine a to CHCIET...

  Vsetko dobre prajem, nedajte si zobrat Vase sny a chodte za svojim cielom 🙂

  Marek

 • @fotosuchy  Keď sme mali predmanželskú náuku, vraveli tam o partneroch a akí rodičia k sebe majú byť. Veľmi bolelo to počúvať, až pokiaľ som sa neotočila. Pozrela som sa do očí mužovi, ktorý bude ozaj super tatinkom. Viem to, lebo viem, akí otcovia byť nemajú. A ja mám 22, ale už teraz viem, že od neho dostanem za život 3000x toľko lásky ako by ma mohli kedy oni milovať. Keby chceli...
  Ďakujem za povzbudenie a prajem, aby vaše deti nikdy necítili, že sú milované málo. Vtedy sa vám to vráti🙂

 • Sponzor fóra
 • @lillisun  ďakujem. Áno, ja si tiež myslím, že ho tam (blbo povedané) netreba. Lebo.. svadba je aj o tom, že vám ľudia dosvedčia vašu lásku pred Bohom. Lebo im na vas záleží a tešia sa s vami. No z neho ten pocit nemám. Len jediný problém je asi ten, že keďže snúbenec je z dediny 200 km preč a svadba je u nás, mama to bude musieť pretrpieť aj bez neho.

 • @tinkapolak  spravte to tak aby ste si v budúcnosti navzájom nevyčítali, že ste to predsa len mali spraviť inak 🙂 a veľa šťastia a hlavne lásky nech sa už rozhodnete akokoľvek 😉

 • Tak to je naozaj ťažká situácia... asi by som to riešila tak, ako bolo už vyššie napísané - ak chce, príde. Zo zahraničia sa už pricestovať dá, štátna karanténa je 2 týždne, čiže do 27.6. stíha prísť aj viackrát domov. Prípadne ak tam chce byť ale nemôže prísť domov, môžete si zobrať tablet s wifi pripojením a môže byť prítomný v reálnom čase bez toho, aby tam reálne bol. Ak ani jedna z týchto možností mu nevyhovuje, je jasné, že nemá na mysli tvoje šťastie a hocičo mu povieš je to ako hrach na stenu hádzať,keďže myslí na seba aby sa mu prispôsobilo vyše 70 ľudí! V takom prípade by som mu buď povedala, že svadbu presúvam ale v skutočnosti ju nepresunula, ak by teda rodina spolupracovala. Ak nie, no tak by som ho ignorovala. Vy ste dospelí ľudia, on už nie je tvoj zákonný zástupca, takže nemá právomoc zrušiť alebo presunúť vám svadbu. Ak ti tieto veci, že obvolá farára aj hostí napísal, tak by som si urobila screenshot, na facebooku urobila chat s pozvanými ľuďmi a pridala ten screenshot tam s tým, že ak by to naozaj urobil, nech to neberú vážne a svadba bude. Ako táto situácia je hlavne ťažká kvôli tomu, že to nebol úplne absentovaný otec, ale platil ti nejaké veci. (teda aspoň pre mňa by bola, ja som bola v podobnej situácií pred pár rokmi čo sa týkalo výšky a toho, že mi ju platili rodičia).. Keby si bola úplne nezávislá, bolo by to jednoduchšie aj pre pokoj v duši a pocit viny. Ale najdôležitejšie je, že je to váš deň a ty a tvoj snúbenec máte mať na svadbe ľudí, ktorých máte radi a ktorí vás podporujú. Rodinu po krvi si nenavyberáš... ešte ma napadlo, ak by sa niekde pýtala na slovo myšlienka, že preložiť - spíš si všetky výdavky a predostri mu ich, že ak ti pošle toľko peňazí čo ste do toho vrazili, tak to preložíš.. Ale to je asi len ten najkrajnejší prípad kedy sa už inak nedá.. a na argument, že auto a fasáda 😃 tak mu spätne povedz to isté, že aj vy chcete auto a fasádu.. V každom prípade vám želám len to najlepšie do manželstva a prajem vám ten len váš nový začiatok na opačnom konci Slovenska od toxických ľudí... 😉

 • @tinkapolak  ťažko sa mi čítajú vaše riadky, ja by som presne to, či si tu písala, napísala a poslala otcovi. Byť otcom neznamená posielať peniaze, prvoradá by mala byť láska a záujem. Nemenila by som nič a hostí obvolala sama a upozornila ich, že termín platí, aj keby im do telefónu m§j otec hovoril niečo iné. Otec na svadbu kľudne môže prísť, ale tiež by som nechcela, aby ma viedol k oltáru.A ak odmietne, myslím, že to prežiješ. Keď si bola sama na stužkovej (čo si neviem predstaviť), tak zvládneš aj svadbu.

 • @tinkapolak  ak to máš takéto komplikované, tak byť tebou sa s partnerom zoberiem a potom im to až oznámim. Keď vám robia ešte takéto problémy. Veď načo veľkú svadbu, keď pritom máte takéto rodinné konflikty?? Podľa mňa zbytočné vyhodené peniaze.

 • @lalia33  tam ide o to, že on by chcel 200 ľudí na svadbe. My tam chceme takých, čo nám prajú. Mne to neprídu vyhodené peniaze, keď tam bude tých 60 ľudí, ktorí sa budú tešiť s nami a spomínať s nami. Oco to nie je a mama tiež, lebo vo všetkom súhlasí s ním a počúva, čo rozpráva a vybavuje za neho pri mne. Takže tak.

 • @tinkapolak  je to vaša svadba a nie jeho, vy rozhodujete. Pred kým sa chce s 200 ľuďmi ukazovať, keď bol otcom doteraz len na papieri? Ak by robil problémy, s čistým svedomím by som sa zobrala o dvoch svedkoch a potom by som usporiadala niekde na chate napr. grilovačku, na ktorú by som si pozvala iba koho ja chcem. A bohužiaľ, ani mama ani otec by to neboli. Chýbali pri dôležitých momentoch tvojho života, nemusia tam byť ani teraz.

 • Pozvala by som a dalej neriesila, netrapila by som sa tym, kto chce ten pride, kto nie tak nie. Dovidenia, urcite by som to nepresuvala, s tym by bola kopa starosti a tiez by ste o vela penazi uz prisli.

 • Spravte si tak, ako vy chcete! Je to predovšetkým vaša svadba a nie jeho! On už svoju mal a keď chce dirigovať, tak nech diriguje niekoho iného. Pozvala by som ho ale isto by som si tam nepozývala ľudí, ktorých tam nechcete!

 • My sme mali mat svsdbu v aprilo a prelozili sme na jul s rodicmi sme sa tiez pohadali vo februari a teraz zrazu z mojej strany rodiny nikto nechce prist na svadbu..takze je mozne ze pride iba zenichova rodina .mali sme mat 50hosti .Ale nech je co je my a deti si nas den uzikeme na 100% aj bez ludi,ktori nepridu.

 • @sanika226  och, to ma mrzí. Ja sa hádam stále, povedala mi mama, že ocov otec, dedo, ktorému jedinému som verila, že príde, tak vraj povedal, že keď nebude oco, ani on nejde. No bojujeme. Pozveme a je na nich, či prídu. Zo ženíchovej strany sú asi piati ľudia. No našich 60 to dúfam zvládne a nebudú nám to kaziť. Držím palce, velmi dobre viem, čo cítiš. Mňa to bolí hlavne kvôli snúbencovi, lebo chceme si ten deň užiť a pamätať.. nechcem sa trápiť a hanbiť za rodinu.

 • @tinkapolak  je to velmi smutne ze sa s nami rodina netesi a robia nam zbytocne stres.U nas z pozvanych hosti pride iba zenichova rodina takze namiesto 50 bude okolo 20hosti

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém