Antikoncepcia Novynette. Priberiem po vysadení?

3. okt 20131780
  • vymeň gynekologa...keď nemáš pol roka MS, asi to nie je normálne... 😠
    aj ja som vysadila, ale len pred 3 tyzdnami, no stavy mám ako pred MS, tak hádam sa dostaví... 😎

  • Denbabe - tiez si myslim, ze by bolo dobre vyskusat ineho lekara .. pol roka je dost dlha doba.

  • Denabe.. ak nie je hlupák, tak ti neporadí to čo jeden taký múdri doktorko poradil mojej kamoške.. ona tiež po vysadení HAK nedostala 3 mesiace MS, tak jej povedal, že by mala pokračovať v ich braní.. a že ich má vysadiť, keď bude chcieť mať bábo.. ale čo ak vtedy bude mať ešte väčšie problémy a bábo môcť mať nebude.. ????? to jej nepovedal.. hlupák to je..

  • Sponzor fóra
  • Čaute, ja som vysadila HAK už pred rokom, 6 mes. bolo dobre a teraz mám každý druhý mesiac MS. Bola som u gyn., ale hneď na začiatku, povedal, že je všetko o.k aj testy robil. Ale to pokračuje už 4 mes. a odvtedy som nebola. Radím, aby ste išli čím skôr. Len pre vnútorný pokoj.
    Nemáte po vysadení HAK depresie? Ja som taká bez nálady. Nič sa mi nechce. Ale všetky príznaky a problémy sa mi objavili skoro rok po vysadení, brala som ich 6,5 roka, takže dlhá doba.
    Človek má aj obavy, či bude môcť mať deti. Nebojíte sa toho? 😐
    A k tomu prístupu lekára: ja by som ho vymenila okamžite. Ja som mala podobného, za 3 roky mi spravil len 1 vyšetrenie. Potom som sa naštvala a išla k inému. Ten je super.

  • no ja som brala atk 8 rokov s jednou pol rocnou prestavkou a za ten cas som mala 3x ms...pred mesiacom som vysadila uz nastalo, lebo pomaly sa citim aj na babo, ze si dam nejaku ocistovaciu kuru pred tym a zatial ms nic. asi mam rovnakeho gyn ako denabe, sa tiez ku vsetkemu stavia, ze to je ok, to je normalne, cize tiez by som menila, len neviem za koho.
    Ja som zistila, ze ako som prestala brat, sa mi zhorsila plet a nie som tak casto hladna...ale kedze mi od prirody jest chuti, tak jem, aj ked by som nemusela...cize v tomto sa musim trosku krotit, lebo mam strach, ze sa to prejavi na vahe...

  • Jasminka - tiež odporúčam zmeniť doktora čo najskôr a ak sa ti chce, merať bazálnu teplotu.. aspoň by si zistila, prečo menzes nechodí a či vôbec vaječníky fungujú a máš ovuláciu...
    Siska, ja som sa nebála, že deti mať nebudem, nám sa mimi podarilo hneď, ako sme sa začali snažiť 😃
    Predtým som mala problémy s dĺžkou cyklov, moja doktorka sa zhrozila, keď som jej hovorila, že mi chodí zhruba každých 6 týždňov.. Babulky, nemať menzes dva a viac mesiacov je fakt problém!
    Ja si musím zaklopať, hneď po vysadení som mala ukážkový cyklus... pleť sa mi zhoršila až v tehotenstve no a moja váha nemá s pilulkami nič spoločné, za to si môžem sama 😬

  • no.. ja idem vyskúšať brať vitamím B, ako mi to odporučil lekár a uvidím, ako to bude fungovať.. či budem mať normálny cyklus..

  • Ja mam tiez ten isty problem - po vysadeni HAK mi chodi ms kazdych 6 tyzdnov 😐 Trva to uz pol roka, ale doktor mi povedal, ze este pockame, ci sa to samo neupravi. Trochu ma vydesil tym, ked povedal, ze cim nepravidelnejsia ms, tym mensia sanca otehotniet... 😞 Ale moja ms je pravidelna - sice kazdych 6 tyzdnov, ale pravidelne 😃

  • nestrašte ma 😐

  • oriesok,
    to je individualne - prvy krat, ked som HAK vysadila, este par mesiacov som mala ms presnu ako hodinky. Mozno budes z tych stastnejsich, ktore nebudu mat problemy...

  • dnes som si kupila b-komplex...tak uvidíme, hoci stavy mám také nenažraté ako pred MS... 😎

  • janino
    a B-komplex je naco dobry...? 🤔 Pomaha to nejako pri gynekologickych problemoch? Ja si pamatam, ze som ho uzivala v detstve, ked som podla doktorky malo priberala - vraj podporuje chut do jedla... (chceli ma vykrmit 😬 )

  • ahojte. ja som vysadila HAK pred mesiacom a MS mi prisla dnes. mala som opozdenie 4 dni, ale prisla. len som mala trochu obavy, ci nie som tehotna, lebo som sa citila vseliako a ani prsia ma neboleli, tak ako pred MS, ked som brala tabletky...ale MS prislo a o par dni sa zaciname snazilkovat o babo... 😃
    B-komplex fakt podporuje chut do jedla, tak ak nechcete pribrat, tak opatrne...

  • mne veru netreba podporovať chuť do jedla 😃 ...len mám volajaké crevné problémy odkedy neberem hak, tak si chcem upravit creva, a je to dobre prať počas tehotenstva...tak možno, ak som tehotná...chichihci... 😬 😬

    mirka uz tak skoro? my asi až tak po troch mesiacoch od vysadenia... 🤔

  • niekde som citala, ze vraj je este lepsie pokusat sa o babo hned po vysadeni HAK, vraj je vacsia sanca... No ktovie ako to vlastne je 🤔
    Ja osobne som sa tiez chcela najprv "precistit", preto ich uz pol roka neberiem a o babo sa este len chceme zacat pokusat...

  • Sponzor fóra
  • no je to pravda, ale je aj väščia pravdepodobnosť dvojičiek, trojičiek...a to nechceme riskovať 😃 😃
    aj my tak podobne ako vy weja 😉

  • kedy je vacsia pravdepodobnost dvojiciek? ked otehotnies po dobrati HAK? 😕 (neviem, ci som to dobre pochopila...) Tak v tom pripade by som to uz vobec neriskovala, v manzelovej rodine sa dvojicky vyskytuju...
    Kamaratka zasa chce mat dvojicky - vraj si to odbije naraz a ma pokoj. Pre mna je to taka malicka, ale predsa nocna mora 😬

  • baby chcem sa vás spýtať keď už je tu tak rozbehnuté...ja som tiež vysadila antikoncepciu pred 5 mesiacmi, potom mi " návšteva" nechcela prísť...no nakoniec podka, prisla, a teraz som mala normálne, skončila mi a za týždeň som dostala zas a už ju mám vyše 2 týzdňov....neviete prečo??čo by to mohlo znamenať??

  • asi budes musiet skocit na gyndu, bo pri takychto nezvycajnych "ukazoch" clovek nikdy nevie, z coho to moze byt... Aspon budes mat istotu.

  • no, mne moj doktor povedal, ze jeden mesiac po vysadeni HAK by sme si mali dat pozor, ze je tam vacsia pravdepodobnost dvojiciek, trojiciek,...ale potom uz je to v poriadku. a tiez som niekde citala, tak ako weja, ze hned po vysadeni tabletiek je vacsia sanca na otehotnenie...
    lucka, fakt by si mala navstivit doktora....

  • mirka...tak si to správne vysvetlila...presne 😉

  • ...ja by som uz velmi chcela babatko, preto nechcem cakat este dalsie 2 mesiace....som tak trochu netrpezliva. ale to je mozno tym, ze som malymi detickami nainfikovana, su vsade okolo mna, kopec kamosiek caka babo, alebo uz maju, tak chcem aj ja. a ked sa pozriem na stranku modrykonik.sk a vidim tie male zazraky, no nemozem odolat... 🙂

  • ja na konika chodim radsej len obcas...ale môj manželík je taký strašne nainfikovaný....tuším ešte viac ako ja 😃

  • z mojho to akosi opada. najprv sa velmi tesil a nevedel sa dockat, ale teraz ako to prislo, ze uz mame po svadbe a vysadila som tabletky a uz nam nic nestoji v ceste si zacina uvedomovat tu zodpovednost a vsetko to ostatne, tak je akysi nesvoj.... 🙂 ale este stale si predstavuje, ako bude s nasim malym syncekom vsetko robit, ako ho bude vychovavat a aka bude nasa dcerka krasna po maminke 🙂 , tak je to hadam realne, ze po skonceni mrchy sa na to vrhneme a bez protestov zo strany mojho manzela 😃

  • Ahojte..ja som brala 2 roky Yadine,nepribrala som ani kilo,vsetko bolo v poriadku,az na to,ze som vobec nemala chut na sex..doktor mi navrhol zmenit antikoncepciu,ale ja som sa rozhodla radsej nebrat,zda sa mi to take neprirodzene..uz neberiem vyse pol roka,ale menstruaciu mam strasne nepravidelnu,strasne dlhe cykly,meskava mi aj vyse 2 mesiacov(tak som to maval aj pred branim HAK),len teraz mavam tym padom strasne dlhy PMS,aj cely mesiac,a je to strasne neprijemne,hrozna plet,citlivost,nervozita,depresie..no,hroza..vcera som bola u gynekologa,a ten mi naznacil,ze jedine sa to da liecit hormonmi,a to bud opat nasadit antikoncepciu,alebo formou injekcii,len tie by mi navrhoval len vtedy,ak by sme sa najblizsi rok uz snazili o babo..takze asi budem musiet brat opat HAK😞nadsena z toho moc nie som..skusala som uz aj homeopatiu,len sa mi na prvy krat asi netrafila do lieku,lebo ziadna zmena nenastala,a cela liecby je dost zdlhava,a uz nemam nervy sa pozerat stale na tu moju hroznu plet(nikdy som talku nemala)..

  • mika20 , weja - no asi budem musieť, nič iné mi nezostáva....bože furt máme mi baby s tým nejaké problémy, ale tak čo už, nezabijeme sa : ))

  • luci, len chod a daj vediet ako si dopadla...

  • dnes som pozerala, čo sú to vlastne za vitamíny, čo mi predpísala doktor.. je to vitamín B6 a má odbúravať hormóny z tela.. používa sa aj vtedy, keď sa užíva HAK a keď je tam nežiadúci účinok napr. precitlivenosť.. nervozita..

  • mirka20- no určite pojdem, len čo trošičku bude čas, so zvedavá čo mi povie, najprv bude mať určite prednášku, ako vždy 🙂 no len dúfam že sa k niečomu dopracujeme....je to divné, neviem z čoho by to mohlo byť....a do toho mi bolo aj pár dni zle tak som si vtedy myslela že som tehotná či čo, ale zas keď som mala menštruáciu, tak neviem....

  • babenky aj vy ste mali po vysadení HAK také menšie bolesti v podbrušku? ako pred MS?

Pridaj príspevok

    Nenašli ste čo ste hľadali?

    hľadať len v názvoch tém
    Články od našich partnerov
    Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Archív článkov od partnerov