Chcem pre dieťa krstnú, ktorá je rozvedená

16. nov 201240

ahojte kočky..mám jeden problém a chcela by som sa popýtať vás či nemáte náhodou s tym dáku skúsenosť či už svoju alebo z okolia....alebo viete mi poradiť ...ide o to že chcem aby mojmu malému bola krsna ktorá je rozvedená (mala svadbu v kostole - katolícky sobáš )...dá sa to cirkevným rozvodom ale to je zdlhavé a tie veci okolo toho...Je ešte aj dáka iná možnosť alebo je to stratené? Ďakujem za odpovede 🙂

  • @venda20  všetko záleží od farára... či je ústretový alebo zásadový.. u nás náš bývalý farár pokrstil aj nemanželské dieťa, u terajšieho nie je šanca... treba sa informovať priamo pri farárovi 🙂

  • je to pravda ... info na fare, ale kazdopadne tieto veci nie su nijak viazane ... tzn. poznam parik, tory sa doteraz nezosobasil, su uz 5x krstny a svoje deti maju dve. Ak to nepojde u vasho farara, pomozu Saleziani (studoval som u nich). aj ked vyzaduju dlhsiu krstnu pripravu, vedia vsetko zariadit aj individualne....vsetko sa da, staci chciet 🙂
    inac saleziani su teraz skoro za kazdym rohom 🙂

  • venda20@ Kódex kanonického práva píše o krstnom rodičovi toto:

    Kán. 872 - Krstencovi sa podľa možnosti má dať krstný rodič, ktorého úlohou je dospelému krstencovi pomáhať pri uvedení do kresťanského života a dieťa, ktoré má byť pokrstené, spolu s rodičmi priniesť na krst a takisto sa usilovať, aby pokrstený viedol kresťanský život, primeraný krstu, a aby verne plnil povinnosti, ktoré s ním súvisia.
    Kán. 873 - Za krstného rodiča sa má brať iba jeden krstný otec alebo iba jedna krstná matka, alebo jeden krstný otec a jedna krstná matka.
    Kán. 874 - § 1. Aby niekto bol pripustený na prijatie úlohy krstného rodiča, je potrebné:
    1. aby ho určil sám krstenec alebo jeho rodičia, alebo ich zástupca, alebo ak títo chýbajú, farár alebo vysluhovateľ, a aby bol schopný a mal úmysel plniť túto úlohu;
    2. aby zavŕšil šestnásty rok života, ak diecézny biskup nestanovil iný vek alebo ak sa farár alebo vysluhovateľ domnievajú, že z oprávneného dôvodu treba pripustiť výnimku;
    3. aby bol katolík, pobirmovaný a ktorý už prijal najsvätejšiu Eucharistiu, a VIEDOL ŽIVOT PRIMERANÝ VIERE A ÚLOHE, KTORÚ MÁ PRIJAŤ;
    4. aby nebol postihnutý nijakým kánonickým trestom, zákonne uloženým alebo vyhláseným;
    5. aby nebol otcom alebo matkou krstenca.
    § 2. Pokrstený, ktorý patrí do nekatolíckej ekleziálnej spoločnosti, sa má pripustiť jedine spolu s katolíckym krstným rodičom, a to iba ako svedok krstu.

    myslim, ze vyber krstnej mamy pre tvoje dieta nie je najvhodnejsi, kdeze sama uvazujes o tom, ze jej to asi nedovolia, a myslim si, ze clovek, ktory je rozvedeny nevedie zivot primerany viere!!!

    a este jedna vec, cirkevny rozvod neexistuje!!! existuje iba anulacia manzelstva, ale to nie je rozvod!!!!!!!!!!!!! je to vyhlasenie, ze mnazelstvo bolo neplatne uzavrete a v tom je velky rozdiel!!!

  • @mishelinus ,@matuskusnir   ďakujem za odpoved, povzbudilo ma to že nie je všetko stratené 🙂

    @ivik29  - vieš ale niekedy život prinesie také situácie ktoré neovplyvníš ani za to nemôžeš a potom to máš na celý život, trápi ta to, trpíš tým a si takto odpísaný......

Pridaj príspevok

    Nenašli ste čo ste hľadali?

    hľadať len v názvoch tém