Štátnice tesne pred svadbou. Pomoc!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte! Pozdravujem všetky nevestičky, ktoré sa ako ja :-), nemôžu teraz venovať myšlienkam o svadbe! Prečo? štátnice sú už za dverami, hlava prázdna a nervozita každým dňom stúpa :-S
Odpovedať
1
132
133
Tak se hlásím do klubu:) Státnice za týden - nervy na dranc... Doma kolem mě všude jen učení až se mi z toho dělá blbě:) večer ale přichází klid, protože to si dávám "klid na lůžku" a snažím se to neřešit a relaxovat. 8-) Je teda ale fakt, že všechny ty školní závěrečný zkoušky dávají asi všem pěkně zabrat - je to pakárna. Kdyby nás jen nechali obhájit diplomku, bylo by o spoustu starostí míň. Takto je to jen hromada stresů. Ale snad vše dobře dopadne. Přeju všem pevné nery a ať leze učeníčko do hlavy:) M.
Odpovedať
Tak hlasim uspech uz som Bc, ale nervy to boli strasneeee. Vsetkym drzim palce (aj na nohach). :-)
Odpovedať
bevab - gratuluji. Jak to probíhalo na místě činu?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak já bohužel trochu srazím pozitivní ráz téhle diskuze - dneska jsem od státnic vylítla. No u nás ve škole je to celkem normální, berou to hodně vážně. Takže do svatby mě to čeká ještě jednou.
Odpovedať
@assol tak to me moc mrzi :-( , kolik mate na statnice pokusu?
Odpovedať
Profilova fotka
Pokud vím, tak ze zákona jsou na státní zkoušku max. 3 pokusy (stejně jako na maturitu)... @assol - nevěš hlavu, já už ten jeden let mám za sebou a v úterý si jdu pro další.... Dáš příště ;)
Odpovedať
my prave mame jenom dva, potom musis znovu nastoupit do prvaku(ctvrtaku).A navic kdybych to ted neudelala, tak musim cekat az do unora, kdy jsou dalsi pokusy. At uz to ale dopadne jakkoliv, tak se nejvic tesim na to, ze se nebudu muset nejakou dobu ucit a budu mit konecne volny vikendy :-D.
Odpovedať
Profilova fotka
@amet jenom dva?? :-o teeeda, tak to musí být dobrý stres... My teda máme tři pokusy, ale po vyhození ze třetího pokusu se musí znovu dělat přijímačky do prváku - jenže u nás je prvák opravdu prvák, tzn. 6 let v pr****... Oni sice můžou uznat některé zkoušky, ale jenom ty, ze kterých člověk neměl za 3 - což je u absolutní většiny lidí problém; u nás na fakultě je problém vůbec prolízt prvními 3 ročníky; nějaké trojky prostě nachytal skoro každý... Ale zase je u nás zavedené nepsané pravidlo, že od třetího pokusu nevyhoděj, ale smažou termín (takže tam můžeš třeba desetkrát, dokud to zkoušející neomrzí :-D )... Asi je to tím, že pro naše zdravotnictví je každý absolvent (byť trochu natvrdlý absolvent) až příliš cenný, než aby vyhazovali ze školy v šesťáku ;-)
Odpovedať
@beruska_sedmitecna tak to mate dobry, u mas se ty dva pokusy fakt dodrzuji. Takze stres opravdu jede na plny obratky. Kazdopadne mam jeste 5 dni na to abych do sebe nacpala co nejvic informaci. Dobry je u nas to, ze otazky co ti pokladaji se casto vztahuji k diplomce, takze si zhruba muzes udelat obrazek na co se te budou ptat. Neplati to ovsem vzdy, zalezi na komisi. Obcas se stava, ze se zkousejici nedrzi ani vymezenych okruhu, ale to doufam letos hrozit nebude, komise je v docela dobrym slozeni :-) .
Odpovedať
Ahoj Gabi1na, co by ta zaujimalo ? Naskor bola obhajoba bakalarskej prace a hned nasledne som odpovedala na 3 otazky. Moc som toho nevedela, ale asi to stacilo. Takze som uplne happy. Ak ta zaujima viac a nieco konkretne odpoviem bez problemov. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
První část státnic mám za sebou a ta druhá mě čeká v úterý. S učením to nijak nepřeháním, tak mi držte palce ;-)
Odpovedať
bevab: Já už mám obhajobu za sebou, máme to takhle rozdělený. Za pár dní jdu na to. Jenže hnací silou stresu je, že jsem vím, že všechno nestihnu ani přečíst natož se to pořádně naučit. Bude záležet hodně na štěstí. Bylo to způsobený tím, že jsem špatně odhadla to jak na mě bude působit stres - konkrétně udělal to, že věc kterou bych měla během semestru za hodinu v hlavě, tak ta se mi teď ukládá třikrát pomaleji...tak se prostě uklidňuju úspěchy ostatních. Z mnoha článků a postřehů, který popisujou atmosferu tak se zdá být dobrá. Jaký si měla pocit po tom co jsi vyšla ven ze zkušební místnosti, když jsi toho moc neřekla? Měla jsi pochyby o tom, že ti to dají? Nebo už to bylo jasný nějak z toho průběhu. Jen mám prostě šílenej strach. Od nás zatim nikoho nevyhodili. Jsme, ale relativně mladý obor a lidí co těmi státnicemi prošli není moc /tak kolem 20/. Nevíš jestli se nějak přihlíží ke známkám z průběhu let? A nemáš popis situace uvnitř, od někoho koho vyhodili?Já nevim proč, ale prostě mě tyhle informace z konkrétního průběhu hrozně uklidňují : )
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Tímto vám s úlevou a radostí oznamuji, že jsem k dnešnímu dni úspěšně završila své studium na Karlově Univerzitě a v budoucnu se budu pyšnit magisterským titulem před jménem. :-D
Odpovedať
Uf, tak já to mám taky úspěšně za sebou :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lostakova @gabi1na Gratuluju!!!!
Odpovedať
děkuji, děkuji ... je to tak krásná úleva. Všem ostatním taky gratuluju a těm kdo to mají před sebou držím palce.
Odpovedať
Profilova fotka
@gabi1na Moje slova :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak my máme státnice vždy leden+červen a já jsem teď v červnu šla už podruhé. Naše státnice se skládají ze 2 okruhů (každý má 30 témat), v lednu jsem vlivem určitých okolností neudělala ani jeden okruh. Včera jsem měla svůj druhý pokus a udělala jsem jenom půlku. A statistika? 22 lidí udělalo (ale půlka z nich byla opakujících), 21 neudělalo jednu nebo obě části. Úmrtnost tedy 50 %, započítáme-li i to, že část těch úspěšných psala třeba jen půlku, tak úmrtnost letí k 70 %... :( No, já každopádně druhý okruh budu psát ještě jednou v lednu a bude to můj pokus poslední a pokud ho nedám, tak jsem bez titulu (spolužáka takhle vyrazili včera - po 4 letech studia bc. programu, kdy jeden obor už má rok ukončený s hodnocením C,C). Bohužel ne všude jsou státnice "důstojným ukončením studia". Ale přeju hodně štěstí všem, které to ještě čeká a doufám, že mají na oboru lepší vyučující než my...
Odpovedať
zmrz-lina Páni, co studuješ? No nás bylo 11 a vyhodili 4 ...taky nic moc.
Odpovedať
Profilova fotka
jeden nejmenovaný obor na Masarykově univerzitě v Brně...
Odpovedať
Profilova fotka
@zmrz_lina Vidíš, já bych myslela, že práva jako já, protože tu úmrtnost máme hooodně podobnou. :-) Taky mě čeká poslední pokus a jinak vyhazov. Ale tentokrát už to musím dát. Navíc ten poslední termín mám čtyři dny před svatbou, takže kdybych neudělala, ani nechci myslet na to, jakou náladu bych měla na svatbě. Tak hlavu vzhůru, příště už jim ukážeme!
Odpovedať
tak uz to mam uspesne za sebou ... ing :-) Holky neveste hlavu, priste to urcite date
Odpovedať
@amet velká gratulace paní inženýrko :)
Odpovedať
Profilova fotka
@amet Paráda, blahopřeju! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Čau holky, tak se taky hlásím do klubu! Státnice už pozítří!!!! :-| Čím víc si to opakuju, tím mám větší pocit, že prd umím, asi mě klepne... a do toho ještě ta stávka... :-( :-( :-( Všem z Vás, co to už máte za sebou, tak vééééliká gratulace! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak už je to taky od včerejška za mnou... definitivně :-) Jenom ta euforie se nějak nedostavuje, myslela jsem, že to po 6 letech na té naší psychofakultě budou přímo ohňostrojové pocity, ale ono nic... možná je to tím, že jsem končila tou nejmenší a nejlehčí státnicí... Co myslíte, přijde to ještě? :-D Všem, co to ještě mají před sebou, přeju pevné nervy a lepší pocity poté ;-)
Odpovedať
@beruska_sedmitecna u me se nic nedostavilo. Byla jsem stastna, ze to mam za sebou, ale nepozoruju zadny vyjimecny stav. To asi ocenim az casem, az budu moct jet v zime na lyze misto uceni se na zkousky :-D .
Odpovedať
1
132
133
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?