Svadba nad 6 ľudí.

Zobraz úvodný príspevok
Baby ahojte. Dneska som dva týždne pred svadbou bola na úpravy šiat. Povedali mi, že akurát volali s hygienou, či viem, že nás môže byť 12... Ja som obvolavala ale ešte pred týždňom hygienu. Povedali mi, že si mám zavolať na hygienu pred svadbou. Ze pokiaľ máme doložené čerstvé papiere o negativite alebo prekonaní, a to som sa dočítala aj na nete, že keď si dáš žiadosť, tak by to teoreticky išlo. Chcem sa opýtať, skúšala to niektorá z vás dávať tam žiadosť? Ďakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@lucia_ondrejkova fotografa áno, tých na úrade nie.. priznám sa, že toto sa ešte ide riešiť, lebo mi včera zasadili chrobáka do hlavy, že sa tam počítajú všetci, ale mne sa to nezdá, keďže do 6 sa nepočítajú na matrike, a ja som písala žiadosť o výnimku k tým 6-tim..
Odpovedať
@athalien niekde sa započítavajú napríklad v Tencine sa počítajú k 6 aj dvaja oddávajúci. RUVZ má na to nejakú vyhlášku pre pár okresov v TN kraji...mám to v komunikácii z uradom VZ. 😑
Odpovedať
Profilova fotka
@christina312 och, dúfam že v rimavskosobotskom okrese to nebude takto.. musím si k tomu sadnúť a vyhľadať si to.. ako keby sa inak nedalo, dvoch ľudí by som vedela škrtnúť, ale veľmi nerada 😕 😢
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som na počítala 22 ľudí s tým ze som počítala aj oddavajuceho, fotografku, kameramanku a dve speváčky. Dúfam, že mi to prejde 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
A som z okresu Prievidza. Uvidím.
Odpovedať
@athalien ved im stačí zavolať napísať..Ja som sa dohodla ze sa im ozvem na začiatku apríla lebo ved môže sa to zmeniť este tak aby sme sa riadili aktuálnymi nariadeniami .
Odpovedať
Ahojte, mne dnes volali z regionálneho, že môžeme mať aj viac ludi. Ja som chcela 20. povedali, ze ok - treba negatívny test. Treba sledovať ešte situáciu a prípadne zavolať ešte pred svadbou, keďže opatrenia sa môžu ešte zmeniť. Kľudne vraj môžu prísť aj gratulanti, taktiež s negatívnym testom, ale tak aby ich nebolo príliš veľa. Tiež ma pani upozornila, že na kontrolu chodí polícia aj ľudia z regionálneho.
Odpovedať
Dievčatá, tieto počty sa týkajú iba obradu alebo aj prípadného posedenia? 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@dashka1 len obradu, akékoľvek oslavy sú zakázané..
Odpovedať
@athalien áno viem, to len tak ma napadlo, či náhodou nejaké výnimky nie sú povolené 🤷‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@dashka1 oficiálne bohužiaľ nie.. ale neoficiálne sa dá kadečo 😉 nevesty robia posedenia na svojich chatách alebo doma.. len to by sa tiež nemalo, takže sa spoliehame na to, že nás nikto zo susedou nenahlási.. 🙂 a reštaurácie niektoré pracujú na donášku, takže sa to dá... Keď si viete pomôcť, tak si pomôžte 🙂
Odpovedať
@athalien ďakujem krásne 😉 ja len stále dúfam, že do júla dovolia aspoň menšie oslavy..my budeme mať iba 30 ľudí 😊
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@christina312 Prosím daj mi vedieť. My máme svadbu 22.5.2021 a skresali sme počet ľudí na 50 a neviem si predstaviť, že teraz to zruším.
Odpovedať
@miriam_muzilova Ahoj neviem už čo konkrétne ale mne sa nepodarilo dojednat výnimku lebo v TN kraji boli sprísnené podmienky,ale uz sa to začína uvoľňovať
Odpovedať
@miriam_muzilova a to máte aj posedenie či len do kostola 50 ľudí?
Odpovedať
Profilova fotka
@miriam_muzilova písala som to vo vedľajšej diskusii: pokiaľ správne chápem podľa tejto vyhlášky https://www.uvzsr.sk/docs/uvod/rozces... hromadné podujatia môžu byť ak ste otestovaní 12 hod pred a nahlásite to na hygienu, ale konzumácia nápojov a pokrmov je zakázaná. Z toho mi vyplýva, že svadba by teoreticky aj mohla byť, ale nemôžete jesť 😄 Iba tancovať 😄
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?