Testovanie

Ahojte, prosím vás ako je to s testovaním na svadobnú hostinu? Ja sa v tom už úplne strácam. Sme v žltom okrese a čítala som, že treba AG - 24h alebo PCR - 72h. Svokra mi zase hovorí, že testy iba ak je hostina v reštaurácii. My ju mame v kultúrnom dome. Viete prosím niekto ako to ma byt?
Odpovedať
@nikky1906 osobne si myslim, ze kulturny dom a restauracia je skoro to iste. Ide tam o to, ze bude vela ludi na jednej kope a preto chcu tie negativny testy.
Odpovedať
osobne si myslim, ze je jedno ci to je kulturny dom alebo restauracia, proste vas tam bud ena jednom miste vela. ale tak ak staci AG test, tak to nie je nic, co by sapodla mna nedalo
Odpovedať
Profilova fotka
neviem ako vy, no na by som v takejto dobe bola proste rada, ak by ludia dali pri svadbe spravit aspon antigenovy test, aby sme si to tam s nimi mohli tak normalne bez nejakeho strachu uzit
Odpovedať
Profilova fotka
My sme v rámci pozvánok na svadbu a pokynom k priebehu dňa dali požiadavku, aby sa s ohľadom na ostatných hostí dal každý otestovať AG testom deň pred svadbou v prípade v deň svadby. Myslím si, že každý to pochopí a berie už normálne v tejto dobe. Zatiaľ máme k tomu len pozitívne ohlasy. Nikto neprotestoval.
Odpovedať
Jasne, ja v tom tiež nevidím žiaden problém a radšej vedieť ako nie. Len bohužiaľ mame v okolí aj ľudí, ktorí sú proti tomu a nerada by som mala nejaké problémi, v prípade že by nám prišla kontrola. Ďakujem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte a co myslite v pripade ze mame "hostinu" len na zahrade?
Odpovedať
nas caka tiez svadba v polovice juna a vobec nevieme co a ako :/
Odpovedať
Profilova fotka
My sme sa zase tak s vtipom doma dohodli, že kto nebude očkovany, nech na svadbu nejde 😅 (okrem detí samozrejme). Takže vyžadovať antigen mi príde ako úplná samozrejmosť. Pre vašu bezpečnosť a bezpečnosť blízkych.
Odpovedať
Presne ako pisete. My mame svadbu za 3 tyzdne, tak dufam, ze pribuzny, ktori nemaju vakcinu budu ochotni ist na AG. Myslim, ze ten cas nikomu neublizi, naopak 🙂 Dakujem vsetkym za rady a nazory 🙂
Odpovedať
My sme sa vsetky povinne otestovali aj pred mojou rozluckou, ved je to logicke, ze ak idem medzi ludi, chcem vediet, ci neohrozujem ostatnych, no nie?
Odpovedať
@nikky1906 Ale to sa netyka restauracii ale svadobnych hostin celkovo. Mam svadbu do 2 tyzdnov a tiez je podmienka ockovanie alebo ag test.
Odpovedať
My máme svadbu teraz v sobotu a hostia sa idú testovať v piatok, iní berú potvrdenie o očkovaní a iní potvrdenie o prekonaní covidu nie starší ako 180 dní. Podmienka bola ešte povinný zoznam účastníkov s tel. kontaktmi.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chelsey987 tak som si nejak aj myslela, ze to je ale tak na druhu stranu ak to ma byt len toto, aby si clovek mohol spravit svadbu taku, po akej tuzi, tak to nie je zas az tak moc zle a nesplnitelne
Odpovedať
@chelsey987 ak sa smiem spýtať komu treba ten zoznam lebo nejak neviem kto čo ako kedy alebo komu odovzdat zoznam ľudí ..
Odpovedať
@elinka510 zoznam účastníkov je povinný pre organizátora hostiny, čiže pre majiteľa resp. pre prevázkara. Je to na to, ak by prišla polícia s hygienou z RUVZ, aby vedeli ľudí skontrolovať na základe toho zoznamu. Na hygienu sa svadba nehlási, ako to bolo predtým. Len je potrebné dodržať podmienky napríklad ako rúško počas celej oslavy s výnimkou jedla a pitia
Odpovedať
@chelsey987 ďakujem za pomoc pretože som všade hľadala a nič som nenašla 😊
Odpovedať
Profilova fotka
och no jak citam posledne dni statistiky, tak sa mi nejak vidi, ze tie cisla stupaju zas nahor a mam z toho teda celkoms trach, ze sa zas vsetko pozatvara
Odpovedať
@michalka0_0 mám z toho celého presne taký istý pocit ako ty, že sa ešte tá tretia vlny teraz cez leto objaví
Odpovedať
Chcem sa spýtať keď je povolená svadba do 50 ľudí rátajú sa tam aj fotograf a kameraman a takýto? Lebo to som nikde nenašla
Odpovedať
@elinka510 podla mna hej vsetci, niekde sa o tom tusim uz aj pisalo
Odpovedať
Profilova fotka
@elinka510 kedze fotograf a kameraman ( pripadne starejsi a pod.) tam s vami budu cely cas, budu s vami jest, bez ruska takze sa podla mna rataju. Ale casnici, kuchar a pod nie. Tych ani nevies kolko tam bude, ani nemas na nich kontakty, ich mena..
Odpovedať
@janeninka Ďakujem Ti za odpoveď padol mi kameň zo srdca keďže my sme okres v oranžovom a budeme mať tým pádom 49 ľudí aj s fotografom a tak 😊😊😊 keby mám rátať aj s obsluhou a tak ...koniec asi by niekto sedel vonku 😉 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@elinka510 to je podla mna ok. Co sledujem aj v nejakych fb skupinach tak mnoho informacii sa lisi aj v ramci jednotlivych RUVZ, takze by som s tym az tak hlavu zas nelamala. Ved vidno ze na to ides zodpovedne..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?