Pozvať partnerov alebo nie?

Profilova fotka
Ahojte. Všetko ohľadom plánovania svadby a príprav si užívam, ale najvačší problém mám s partnermi mojich družičiek, čiže sesterníc zaroveň najkamarátok. Každá má partnera, ale ja netuším či ich pozvať, ale len preto ako to celé s nimi je. Budeme mať svadbu dovolím si tvrdiť na lepšej úrovni, no nemám problém s nikým a ku všetkým sa správam rovnako. Ale napr. Jedna moja družička (L) má priateľa, s krtorým som mala na začiatku spoločného zoznámenia menšiu potýčku. On sa jednoducho nevie správať slušne, je drzý a povie sj to, čo sa nepatrí. Zaroveň je L. moja najlepšia kamoška a predstava, že ju pozvem bez neho je blbá. Ale popravde ho tam nechcem. Snažím sa riadiť tým, že chcem mať na svadbe všetkých, s ktorými sa budem rada zabávať. Nechcem sa pretvarovať, že sa nič nestalo a ešte mu budeme aj platiť. Oni sa už viackrát rozišli a spravil jej také veci, že to je neospravedlnitelne. Ale ona ho ľúbi a stále s ním je. Dokonca jej dal zlatý prsteň od mamy akože zásnubný. Teraz sú prakticky vraj aj zasnúbený z čoho ma ide rozhodiť, že je taká zalúbená a slepá. Čo robiť v tomto prípade? Ďalej mám družičku s menom E. tá má priateľa, s ktorým dlho nie je, ale čakali spolu bábo, ale ona potratila. On vraj pije aj ju zbil. Nepoznám ho ani ja ani môj snúbenec. Nepočula som na neho nič dobré zatiaľ. Takého človeka na svadbe nechcem, ale nechcem sa voči nej cítim blbo, ak by sa náhodou stalo, že sama pôjde bez partnera. Ďalej mám družičku P. ona rada mení partnerov, ale s tým čo je teraz je najdlhšie. Ja ho poznám aj osobne a nevadí mi. Ani mať ho na svadbe by mi nevadilo. Sú vraj zasnúbení, čo ale beriem z rezervou lebo, keď som sa jej pýtala povedala, že nevie, či s ním chce ostať. Ale zas keď pozvem jeho a L. a E. partnerov nie ako to zas bude? Čo s tým? Riešili ste už niektorá takúto dilemu?
Odpovedať
blba situacia :-S uprimne, sama neviem co by som robila... asi by som pozvanie udelala s +1, a je potom na tvojich sesterniciach, ci sebou vezmu i chlapa alebo nie a respektovala by som, ak by vsetci 6 prisli. zvlast ak mate vacsiu svadbu, tak sa ti 3 chlapi stratia v tom pocte. chapem ze sa ti nepaci ako sa nejaky chlap sprava k tvojej kamaratke, ale to je na nej, aby mu ukazala jasne hranice a mala svoju hrdost ... ;-) asi by som sa im do toho neplietla, lebo nakoniec budes za tu spatnu ty ..
Odpovedať
Som v podobnej situácií ako ty. Taktiež nechcem určité osoby na našej svadbe, ale nemám na výber. Priateľ ich tam chce i keď sú to ľudia, ktorí sa nás snažili rozdeliť a nikdy nám nepriali nič dobré. Moja kamoška, ktorá mi pôjde za družičku napríklad nechce, aby som pozývala jej priateľa. Ani ho nepoznáme ešte, ale sama tvrdí, že si chce svadbu užiť. Skús možno povedať dievčatám niečo také, že ich tam chceš ako slobodné dievčatá a že prípadne nech ich partneri prídu až večer, ale nie na hostinu. Je to kompromis a možno aj taká istota, že už večer nebude celá rodina na hostine a neurobia ti až takú hanbu :)
Odpovedať
Profilova fotka
My v rodine zvykneme riesit situaciu tak, ze pokial dotycna osoba niekoho ineho na svadbe nepozna, tak pozyvame aj s partnerom, pokial sa tam stretne "partia" tak bez partnera. Vynimkou su partneri, s ktorymi sa dlhodobo pravidelne stretavame a samozrejme manzelia. takze ak sa druzicky navzajom poznaju tak hovorim bez partnerov. A suhlasim so zajom, treba im to podat ze su tvoje dsruzicky a pre teba to je skor "babska jazda" :)
Odpovedať
@kikush1300 Ked su to take dobre kamosky a zaroven rodina, tak vedia aky mas nazor na ich partnerov? Neviem ako to mate v rodine alebo v partii kamaratov zauzivane, no ja som sa este nestretla s pozvanim na svadbu bez partnera. Jedine v pripade, ze islo o kolegynu a pozvala partiu dalsich kolegyn. Pretoze to je najmenej blizky vztah, nepoznali zvysnu rodinu a ich partneri nepoznali vobec nikoho - ani tu jednu kolegynu, cize v tom pripade je to pochopitelne. Ak sa ale jedna o ucast priamej rodiny na svadbe a vies, ze maju partnerov, tak mne sa zda neslusne nepozvat ich s nimi. A ak teda vedia aky mas na partnerov nazor, tak im mozes povedat, ze si neprajes na svadbe ziadne sceny a konflikty (co by mala byt samozremost), takze aby si ich ustrazili. Zda sa mi nefer sesterniciam "nanutit" babsku jazdu, ale bratranci a ina rodina tam bude s partnermi.
Odpovedať
Taku skusenost ako mas ty pri slecne L som mala aj ja.Najlepsia kamaratka si zacala s uplnym idiotom akoze kolosalnym.Sice sa rozisli( vytrieskal ju) a vydala sa,ale nakoniec sa rozviedla a neuhadnes koli komu.Ano koli panovy kolosalnemu lebo on sa zmenil za 8 rokov a bla bla.No samozrejme ze nie,jeden den mi vypisovala ze je psychopat a druhy uz boli zas velke lasky.Takze co som urobila? Uz ma to nebavilo kukat ako si slecna drbe zivot a pocuvat jej staznosti kedze akykolvek nazor alebo rada boli zbytocne,lebo furt sa knemu vratila a tak som sa od nej odstrihla.Nepozvala som ani ju ani jeho a bolo/ teda ja som jej anilen nepovedala,ze bude svadba :) A vec bola vyriesena :).Pripadny partner nikoho dalsieho mi nevadil takze automaticky dostali vsetci plus 1 a bolo len na nich ci to vyuziju.
Odpovedať
Profilova fotka
Môj partner dostal pozvanie na svadbu od bratranca z druhého kolená ale mali to tak ze s partnermi idú iba manželia a snúbenci, teda ostatní, či krátke alebo dlhodobé vzťahy nie. My sme ešte neboli nič, no čakali sme už babo. Takže môj drahý povedal ze naco by tam šiel, že je to dosť hlúpe že by im tam on šiel sám na svadbu a potom keď by sme sa brali my, ták ci by volal iba bratranca bez manželky 😂. Mne tiež niektorí "partneri/ky... Manzelia/ký" s aj iní vadia. Ale pozývame všetkých. Tiež verím ze títo ľudia sa v dave stratia proste a ja určite nebudem mat viac ako pár minút času sa im venovat
Odpovedať
Profilova fotka
@pvln34 presne ako píšeš, starať sa nevyplatí a ja som na to už tiež prišla proste som si povedala, že nebudem mrhať energiou na to, aby som niekomu otvárala oči. Snažím sa to brať tak ako ich rozhodnutie, čo urobia so svojim životom, ale teraz sa to bude týkať môjho dňa. Svadbu plánujeme s 90 ľudmi už aj s dodávateľmi cca 8 ľudí. Či je veľká alebo nie neviem. Minimálne je určite stredná. Problém nám však vzniká aj kvôli miestu. Chceme mat okrúhle stoly a už teraz máme cez dovolený počet. Nejaký kompromis sa tam vraj dá urobiť, ale zase ak ja mám meniť okrúhle stoly za dlhé do U len kvôli ich partnerom, ktorých tam skôr nechcem, tak by má to nastvalo😂
Odpovedať
Profilova fotka
@zajo123 och keby som aj ja mala také všetky družičky, že by partnerov nepotrebovali a chceli by sa samy vyblázniť 😄 No môžem iba snívať 😅 celkom dobrý nápad s tým pozvaním na večer ,ale to mi neprejde u priateľa, keďže sme sa dohodli, že žiadny hostí nebudeme pozývať večer.
Odpovedať
Profilova fotka
@franz666 presne toto som hovorila aj ja mojej mamine, že je iné keď pôjdu na svadbu niekde kde nikoho nepoznajú ako keď idú na svadbu mne s tým, že poznajú polovicu ľudí veľmi dobre, kde ich partner nebude hrať až tak moc kľúčovú rolu iba ho tam budú mať. Myslím, že by im to ani neuškodilo, keďže sme rodina, ktorá sa často spolu stretáva.
Odpovedať
Profilova fotka
@fokuska Áno vedia aký mám na to názor a bavili sme sa o tom, ale je vidieť na nich, že stále dúfajú, že ich pozvem.Aj keď mi už povedali aj že pôjdu aj samé, ale to podľa nemysleli moc vážne. Mne je to na jednej strane blbé, ale napr. Keď som sa snažila odosobniť sa od môjho názoru a opýtala som sa maminy a bližších ľudí aký majú na to názor, tak kvôli tomu akí sú ich tam vraj ani nechcú 😏 Dobrým príkladom je napríklad niečo také, že ten priateľ L. sa všetkým vyhýba. Napríklad sme boli veľakrát u L. na návšteve a on sa neprišiel ani len pozdraviť, počúval náš rozhovor bez toho, aby sme to vedeli. Jednoducho aj keď mal príležitosť sa zoznámiť tak to neurobil a ako sa potom ja mám správať na svadbe? A dokonca si neviem predstaviť ako by to celé vyzeralo, že je okolo nebo v podstate aj celá L. rodina a na normálnej návšteve sa zámerne vyhýba dvom osobám. Aj keď som ho volala tak nemal tu ochotu prísť a ani len sa slušne pozdraviť. Preto je to mne take blbe celé a moc ho tam nechcem a to som nenapísala teda toho vôbec veľa akí sú ich partneri😁
Odpovedať
Profilova fotka
@sweetluska tak to ako keby som čítala budúcnosť druzicky L. 😂 proste ako hrach o stenu. Ja ju ale asi ťažko odstrihnem, keďže sme aj rodina😄 Povedala som jej, že keď sa bude sťažovať tak už jej len poviem, že to čo si si vybrala to máš. Vypočuť si vypočujem ale to je celé, tiež má to nebaví
Odpovedať
Profilova fotka
@hatsepset Ono take rozhodnutie určite pomôže, pri pozývaním hostí, ale zároveň som toho názoru, že keď sú dvaja spolu a čakajú alebo majú bábätko, aj keď nie sú zasnúbení alebo vydaní tak by mali prísť spolu. Tak aspoň vy v tom máte jasno.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ako jej vztah by som uz nejak neriesila. aj tak to mas zbytocne a prakticky zakazdym ostanes ta zla ty, ktora jej nedopraje. ono je to tazko ako ja ta chapem, no ak by si mala takto pozyvat kazdeho, kto ma zopar dni partnera, tak by to nebolo bohvie co
Odpovedať
a ako si sa teda nakoniec rozhodla??? s ňou si sa potom o tom celom už nerozprávala?
Odpovedať
Profilova fotka
@faith1 áno preberali sme to spolu. L. sa vyjadrila tak, že ona pôjde aj sama, že jej to nevadí, hlavne aby som sa ja cítila na svojej svadbe dobre. Takže som sa rozhodla nasledovne: L. bez partnera, E. bez, P. s partnerom. A som takto spokojná aj ja, snúbenec aj moja rodina. Kvôli ich partnerom, ktorých tam ani nechcem sa nebudem doťahovať s rodičmi ani so snúbencom, takto to bude najlepšie.
Odpovedať
Profilova fotka
@molisia len v našej rodine je situácia taká, že bud sú všetci zobratí, alebo sú jednoducho bez partnerov a sme velka rodina, ktorá sa často stretáva, čiže mi to nepríde až také zlé nakoniec ich nepozvať.
Odpovedať
tak ale to je ine, ked sa takto stretavater, takze tam nebde nik, ze by si nemal proste s kym skecnut. to je podla mna uplne nieco ine a hra to nakoniec len vo vas prospech
Odpovedať
Profilova fotka
@sahaia ano
Odpovedať
Som za to, že nevesta a ženích by si mali určiť koho na svadbe chcú a koho nie, a vykašľať sa na to čo je slušné, čo sa patrí alebo sa nepatrí. Ja tiež nepozývam blízku rodinu, pretože sa ako rodina nesprávajú, a nebudem ich pozývať len preto, že sa to patrí. Bola by som z ich prítomnosti nervózna, oni by len pokukovali a potom aj tak len vykrikovali somariny. Tak to je aj z priateľovej strany, koho z rodiny chcel toho pozve, koho nie nepozve.. Čo sa týka tých partnerov, je to ťažke, chápem v akej si situácií, ale buď by som nepozvala ani jedného, alebo všetkých. Ak sú najkamošky, ako píšeš, skús im normálne povedať, že prečo ich na svadbe nechceš, že rešpektuješ, že sú spolu, ale toto je tvoj den a nechceš aby ho niečo pokazilo. Možno to pochopia. Ja napríklad nepozývam kamosovu frajerku, len kamosa, lebo viem, že by sa na svadbe aj tak pohádali, pretože sú tak trochu jak Taliani, a na čo sú mi namosúrene 2 ksichty na svadbe? On by si ju neuzil a mna by to mrzelo. Aj som mu to povedala, že pozývam len jeho, lebo nechcem aby sa na mojej svadbe hadali, ale chcem aby si to užil. Rešpektuje moje rozhodnutie a tak budem rešpektovať aj ja jeho, či sa rozhodne prísť, alebo nie.
Odpovedať
Profilova fotka
@marienka1125 vzajomné väzby sú dôležité a tiež v prvom rade chcem vychádzať z toho koho na svadbe chcem mať a kto mi je blízky, práve preto, aby som sa ja cítila uvolnene. Ďakujem za tvoj názor. Ja som to už vyriešila a cítim sa s tým v pohode. Slečna E. a L. idú bez partnera a úplne to rešpektovali. Slečna P. ide s partnerom lebo jeho poznáme a je fajn. Dokonca nám včera doniesli oznámenia, tiež sa idú zobrať a pozývajú mňa aj partnera. Tak viem, že to nie je len ústupok aby tam ona niekoho mala, ale rozhodli sme sa tak a potvrdili to aj oni, že tam chýbať nemôžeme.
Odpovedať
@kikush1300 Som rada, že ste to vyriešili k spokojnosti :-) A nech svadba vyjde podľa predstáv :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kikush1300 Vyriešila si to správne. A slečna E a L sa môžu tiež zamyslieť, že na ich partneroch asi niečo nebude v poriadku, ak ich ich vlastná sesternica nechcela vidieť na svojej svadbe ;-) Čo ty vieš? Možno práve na tvojej svadbe stretnú normálneho chlapa, možno si im spravila vlastne službu :) Partner nepartner, ak je raz niekto idiot, tak sa netreba tváriť, že je lietadielko. A myslím že aj takáto spätná väzba od rodiny môže zamilovanej žene pomôcť uvedomiť si čo za osla si zavesila na krk...
Odpovedať
Profilova fotka
@marienka1125 ďakujem, ono stres tam zrejme bude, ale dufam, ze si to budem vsetko hlavne uzivat🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@juliana_89 s tým lietadielkom si ma pobavila🤣 to bolo výstižné. Dokonca som sa dozvedela, že na svadbu slečne P. idú tiež obidve samé. Tak sa už vôbec necítim previnilo, kedže vidím, že viacerí by reagovali rovnako.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?