Ako vybrať kvalitný zásnubný prsteň?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, Vyberam zasnubny prsten a mam z tych vsetkych zlatnictiev velmi zmiesany pocity. Som z Kosic a pobehal som asi vsetky zlatnictva v centre. V jednom z nich sa mi pacili aj 4 prstene (zlatnictvo DONIKA). Nevedel som si ani vybrat, ktory z nich je ten naj. Cena bola taka, ze tolko by som bol ochotny dat (v rozmedzi 600-800 EUR). Aj predavacky boli ochotne, mile. Potom vsak prislo vytriezvenie, ked som si zacal citat rezencie na zlatnictva, a prave toto zlatnictvo, kde sa mi najviac pacili prstene, malo dost zle ohlasy. Ludia sa stazovali, ze ked isli reklamovat prsten alebo ho potrebovali zmensit ci zvacsit, tak uz bol pristup predavaciek uplne iny. Najviac ma vsak znepokojilo, ze sa nasli aj ohlasy, ze prsten sa rychlo zosuchal a z bieleho zlata bol miestami zlty prsten, alebo ze vypadol briliant. Cize hladam prsten z bieleho zlata s briliantom. Ako ale dokazem ja ako laik zistit, ci je prsten kvalitny ? Vsade maju 14-karatove zlato. Ako ale mozem zistit, ze je kvalitny ? Niekde ponukaju dozivotnu zaruku (Zlato LUX) s pravidelnym servisom - co znamena, ze raz rocne prezru prsten pripadne na nom obnovia rhodium. Dokonca hovoria aj, ze ak by vypadok briliant, tak ho nahradia novym. V takychto zlatnictvach su uz ale ceny nad 1000 EUR. Su aj lacnejsie, ale tam je ten briliant prilis maly. Otazne ale je, ci by aj naozaj ten briliant vymenili keby vypadol. Mate niekto nejake tipy ako nekupit nejaky smejd ? Alebo kde v KE maju ozaj kvalitne prstene za ceny okolo tych 600-700 eur ?
Odpovedať
1
5
6
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od karolapop:

@kajusienka @gretusiatko Ano odtialto je moj snub…
@karolapop a tak to je super ked ti takto fotku spravia, nie vsade su taki ochotni 🙂 a nevies kolko trvalo cca dorucenie prstienka? ci sa nan nejako dlho caka.
Odpovedať
Profilova fotka
@gretusiatko nie nedoplacala som za vymenu nic, maju tam 30 dni na vymenu presne prave kvoli takymto situaciam ako bola aj nasa 🙂 @kajusienka dorucenie ako take celkovo trva dva dni? ano tusim tak mi hovoril aj moj muz, ze bol dost prekvapeny ako rychlo to bolo vybavene a ze si vydychol ze som v tom case nebola doma :D ale on vraj objednaval taky co mali na sklade, tak asi zalezi. Teraz pozeram ze niektore maju aj na objednavku niektore pisu ze 5 dni niektore dlhsie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od karolapop:

@gretusiatko nie nedoplacala som za vymenu nic, m…
@karolapop tak ale to asi plati len pre nejake objednavky, ze len tie co kupujes cez eshop asi lebo rataju s takymito situaciami. Ja by som si isla asi radsej prstienok vybrat sama, myslis ze je to divne?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od karolapop:

@gretusiatko nie nedoplacala som za vymenu nic, m…
@karolapop Aha cize asi je lepsie ist na predajnu a tam si rovno vybrat ake maju dostupne ci? Myslis ze to potom by sa dalo aj tak ze by som si vybrala tam ale objednala tak aby mi to prislo domov, najma kvoli platbe sa pytam lebo nebavime sa tu o par eurach no a taku sumu ja nenosim v penazenke celkovo na tieto veci mame aj zvlast ucet zriadeny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gretusiatko:

@karolapop tak ale to asi plati len pre nejake ob…
@gretusiatko tak s tymto som sa este nestretla, aby si zena sama vyberala zasnubny prsten 🙃 ale tak mna uz v dnesnej dobe asi nic neprekvapi. 😄 a kde je to prekvapenie, ked ta muz poziada o ruku. alebo teda s cim ta poziada? 😁😅
Odpovedať
Profilova fotka
@gretusiatko nie tam nie je ziadny rozdiel v tom ci objednavas cez eshop alebo kupujes priamo na predajni. A nemyslim si ze to je divne ved ak sa tak s partnerom dohodnete tak preco nie i ked prides mozno o ten moment prekvapenia ale niekto to radsej robi takto, aspon budes mat taky co sa ti naozaj paci @kajusienka ty si mozes aj cez eshop aj na predajni vybrat akykolvek aky sa tebe paci. Na eshope asi maju vasci vyber ale na predajni mozes aspon poskusat velkosti a vidis ako vyzera na prste a aj ti poradia predavacky. A potom si ked tak objednas taky co sa ti pacil a cez eshop mozes zaplatit aj na dobierku aj prevodom, kartou, cez Paypal a dokanca maju aj Ahoj – čo ma celkom prekvapilo kedze pri takejto vacsej sume je to vyhoda ze zaplatis na etapy. Moznosti je dost :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od karolapop:

@gretusiatko nie tam nie je ziadny rozdiel v tom …
@hannaha040 no my sme sa tak dohodli, ze ja si vyberiem a on ho zaplati, ale ze mi ho nenavlecie hned ale ze to proste tak nejako naplanuje aby ma aj tak s tym prstienkom prekvapil. @karolapop a nevies ci sa tam da uplatnit aj nejaka zlava ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gretusiatko:

@hannaha040 no my sme sa tak dohodli, ze ja si vy…
@gretusiatko tak pre mna by to uz celkom stratilo to caro, ale tak sto ludi, sto chuti, to je jasne.😉 @karolapop ked kupujem cez eshop, tak tam musi byt rozdiel minimalne v tej cene za postovne, nie? ci maju zdarma postu? lebo to malokde teda byva.
Odpovedať
Profilova fotka
@gretusiatko myslim ze maju na zasnubne teraz 10 % zlavu. co si myslim ze sa oplati. A este ked sa zaregistrujes ziskavas automaticky cashback z objednavky cize mas zlavu na dalsi nakup co je super. @hannaha040 ked nakupis nad 39eur tak je dorucenie zdarma co teda pri zasnubom nebude problem. Pokial by si vsak kupila nieco do tejto sumy tak je postovne 2,90eur a samozrejme ak by si chcela na dobierku tak si rataj este 1 euricko navyse :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od karolapop:

@gretusiatko myslim ze maju na zasnubne teraz 10 …
@karolapop A tak to sú také znesiteľné sumy, také bežné by som povedala. A ty máš skúsenosť s týmto e-shopom? Nie sú to dáke fejky? Viem si to dáko overiť?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od karolapop:

@gretusiatko nie tam nie je ziadny rozdiel v tom …
@karolapop no tak to je potom vyborne ze maju takto vela moznosti. A ked si teda prstienok objednam tak oni to posielaju postou alebo ako mi to pride?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajusienka:

@karolapop no tak to je potom vyborne ze maju tak…
ako dlho to trva vlastne, ak by som sa rozhodla vybrat si nieco, co maju na sklade? to by mohli poslat rychlo, nie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@smoulinaeva jasne to je uplne v pohode, este si myslim ze aj to postovne zdarma nad tu sumu je uplne super, nemusis nakupit za stovku ako niekde inde to byva. fejky to nie su, to uz mam overene nakolko dostavas k sperkom aj certifikaty a samozrejme su aj opuncovane. su to vsetko znackove kvalitne vyrobky. @kajusienka mas moznost si vybrat aj postu, kuriera aj packetu ako tebe viac vyhovuje. popripade ak mas blizko ich obchod tak si vyzdvihnes priamo na predajni 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@karolapop aha dobre tak ja by som to teda este popozerala na tom ich eshope. Zatial ti dakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od karolapop:

@gretusiatko myslim ze maju na zasnubne teraz 10 …
@karolapop super, uz som sa aj zaregistrovala tak verim ze tuto zlavu a celkovo vyhody vyuzijem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od karolapop:

@smoulinaeva jasne to je uplne v pohode, este si …
@karolapop Tak potom je to v poriadku, tomu sa už asi dôverovať dá. 😉 Zľavy a dáke výhody by som využila aj ja, ale to asi nezískam hneď automaticky po registrácii, či?
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?