Ako vyleštiť zirkón?

baby poraďte, ako leštíte zirkóny na prstienkoch?? mám pocit, že ten môj stráca lesk :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@miminnka ja mam sice diamanty a z casu na cas ich "vydrhnem " zubnou kefkou s troskou pasty :-D funguje to zarucene ono je ale rozdiel, ci straca lesk len kvoli nejakym necistotam (pot, prach apod.) alebo je osuchany pripadne ine opotrebenie, vtedy si myslim, ze to uz musis ist za profesionalom
Odpovedať
nie je to opotrebovaním, to viem určite, idem to vyskúsať či to pomôže.. dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@miminnka Nie som odborník, ale keď sme si raz boli kupovať prsteň v zlatníctve, pýtali sme sa na rozdiel vo vzhľade medzi zirkónom a briliantom (na pohľad sa nám zdali rovnaké). Pani nám povedala, že zirkón vyzerá krásne len určitý čas a časom prirodzene stráca lesk (opotrebúva sa). Preto je aj lacnejší. Takže možno sa ani vyčistiť nedá, je to prirodzené, že stráca lesk.
Odpovedať
Profilova fotka
@mooomi problem zirkonu je, ze nie je taky tvrdy ako diamant, preto sa casom opotrebuva a straca lesk, kdezto diamant je vecny :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@cappucinko to už vďaka zlatníčke viem :D teda to, že je zirkón mäkší viem ešte z hodín prírodovedy, ale nevedela som ako je to s leskom, koľko mu to vydrží :)
Odpovedať
Profilova fotka
@miminnka ja by som odniesla do zlatníctva na vyčistenie, nie je to drahé a vydrží to dlhšie než domáce čistenie s kefkou, ktoré aj tak nevydrží dlho a nemalo by sa ani robiť vraj....
Odpovedať
Profilova fotka
@elimeika preco by sa to s kefkou nemalo robit?
Odpovedať
po ako dlhom čase môže zirkón na takom zásnubnom prstienku stratiť lesk?
Odpovedať
@danus115 ja ho mám mesiac a pol a teraz som si to z ničoho nič všimla....ale včera som ho vyčistila kefkou a pastou a naozaj pomohlo
Odpovedať
@miminnka neviem či mám na zásnubnom zirkóny, snúbenec ho vyberal sám a nechcel prezradiť.. ale asi to sú zirkóny lebo v strede je taký väčší kamienok a po bokoch po dva menšie.. mám ho už polroka a nevšimla som si, že by nejak strácal lesk.. paráda, že to pomohlo, skúsim to niekedy aj ja, keď bude ten môj strácať lesk ;-)
Odpovedať
@danus115 pomohlo dnes som si ho akurat obdivovala, aký je znova krásny :-)
Odpovedať
Kamaratov otec je zlatnik a v ziadnom pripade cistenie pastou neodporuca, ci uz zirkon, striebro, hocico (samozrejme okrem zubov :-) ) lebo tym ze je maksi ho mozes este viac poskodit. A cistenie v zlatnictve stoji 1 az2€ takze nie je co riesit.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kexik218 vďaka za info.. priateľova mamka pravidelne čistieva strieborné retiazky pastou, aj mne to odporúčala.. mám doma prístroj na čistenie šperkov (ale nemôžu sa tam dávať predmety, ktoré majú kamienky), ako tak to vyčistí ale nie veľmi špinavé šperky.. dávam si čistiť aj do zlatníctva a ako píšeš, vždy som platila 1€..
Odpovedať
Profilova fotka
@cappucinko pretože to poškodzuje šperky...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Profilova fotka
@danus115 tak to mas isto zirkon s diamantom by sa urcite pochvalil :-D inak aj ja mam zirkon prsten je znacky Korbička a mam ho 4 mesiaca a mam pocit ze je tiez uz taky "mliečny" a to bol si myslim dost drahy. (viem za znacku sa plati ale ... ) :/
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?