Mali ste cirkevné zásnuby?

ahojte kočky, chcem sa opýtať, tie čo ste veriace, pokrstené a chodíte aj aktívne do kostola, jednoducho, praktizujete vieru.. mali alebo nemali ste aj cirkevné zásnuby?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, ja som také zásnuby nemala. My sme sa zasnúbili v súkromí , svedok bol iba Boh.
Odpovedať
@zuzi89 take nieco ako cirkevne zasnuby ani neexistuje. Ved zasnuby su ked sa muz opyta ci si ho priatelka vezme a ona suhlasi. Ako by sa to dalo robit cirkevne? Akoze pocas omse jej to posepka? Alebo to urobi po omsi pred fararom? :-S
Odpovedať
@erika04 cirkevne zasnuby existuju v greckokatolickej cirkvi, poznam niekolko parov z mojho okolia, kt. Ich mali... @zuzi89 ja konkretne som cirkevne zasnuby nemala, je to vyslovene na vas dvoch...niekto ma cirkevne zasnuby 3 mesiace pred svadbou, niekto pol roka...ked uz si cirkevne zasnubena, uz nosis obrucku, knaz ju navlieka na prst
Odpovedať
@erika04 "cirkevne zasnuby" existuju, vola sa to obrad pozehnania snubencov, knaz sa modli za snubencov, cita sa aj citanie z biblie a pozehnava prsten. pozri tu na str. 41: http://www.inky.sk/Viera/Ostatne/Poze...
Odpovedať
Ak sa nemylim tak sa robia na svadbe, najprv su zasnuby vzadu,kde nam daval farar obrucky a potom obrad pokracoval v predu :-)
Odpovedať
takže keď sme sa zasnúbili v súkromí, na prechádzke v lese :-) a teraz ideme mať svadbu, tak všetko prebehne normálne, prstienok si z ľavej ruky dám na pravú a na ľavú dostanem pri sobáši obrúčku? :-)
Odpovedať
@zuzi89 neviem, čo sú cirkevné zásnuby, ale teraz je postup taký ako všade inde. Zoberiete sa a k zasnúbnému prsteňu ti pribudne obrúčka. Nepotrebuješ žiadne špeciálne zásnuby, len, že by si chcela. No a to, kde budeš nosiť prstene, je tvoja vec ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
cirkevne zasnuby?? to prvy krat asi pocujem
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzi89 my sme mali... Obrad pozehnania snubencov a bolo to krasne :) snubenec ma poziadal o ruku v januari a koncom marca sme mali tento obrad... Poprosili sme o to knaza, ktory nas bude aj sobasit, pri tej prilezistosti sme zoznamili aj nasich rodicov :) je to kratky obrad, ale velmi pekny, som rada ze sme sa nakoniec rozhodli to podniknut :) jasne, Boh pozehnava aj bez toho, ale bolo to pekne... :) takze odporucam ;) :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@erika04 existuje požehnanie pre snúbencov, je to normálne modlitba kňaza, kde sa modlí za dvoch ludi, akí sa rozhodli zasnúbiť.A je tam aj obrad požehnania prsteňa, na konci vyhlasuje za snúbencov. My sme mali zásnuby týmto spôsobom, kňazom.
Odpovedať
@22angelika22 obrad požehnania snúbencov, a je možné aj požehnanie prsteňa
Odpovedať
My sme mali takýto obrad, zasnubil nás kňaz, bolo to veľmi krásne a oficiálne, modlitba, čítanie a požehnanie prsteňa. Čiže existuje obrad cirkevných zásnub, ale nie každý to podstupuje, lebo je to výlučne o tom, že ak zásnubit sa chcú dvaja ľudia pred Bohom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@aileen_mt je to naozaj krásny obrad, mňa tým priateľ prekvapil, ale som veľmi rada, že ma požiadal o ruku práve takto
Odpovedať
@lentilka46 nemusí to byť obrúčka, ja nosím normálne snubný prsten, obrúčka mi pribudne o pár mesiacov :-) a existuje tento obrad aj v rímskokatolíckej cirkvi, my sme tak mali
Odpovedať
Aj my sa na to chystame :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?