Posvadobné blues a pocity po svadobnom dni

Profilova fotka
Ahojte nevestičky i žienky vydaté, máme už nejaký ten mesiac po svadbe, no musím sa priznať, že "prvé dni po" sme mali poriadne posvadobné blues. Dlhé mesiace sme žili plánovaním svadby, nacvičovaním mladomanželského tanca, zháňaním šiat, obleku, prstienkov atď. A zrazu prejde jedno krátke poobedie a krátka noc a je po všetkom. Mali sme pocit, že sme si to ani nestihli užiť. Tak trochu nás ovládla melanchólia, že je to za nami a už sa to nezopakuje. Našťastie, všetko dobre dopadlo, hostia si nevedeli vynachváliť, decká sa bavili ako nikdy, počasie bolo úžasné, miestami dramatické (keď sa spustil krátky lejak pre šťastie akurát vo chvíli, keď som mala vystúpiť z auta a prebehnúť do kostola :-) ), tancovalo sa, spievalo, na kadečo sa aj pozabudlo... Nejaké veci by sme spravili inak, ale práve svadba je udalosť, na ktorej sa nedá poučiť a urobiť to druhýkrát lepšie. Teda ak to s tým sľubom "v dobrom aj v zlom až kým nás smrť nerozdelí" myslíte vážne :-D Aké boli vaše pocity bezprostredne po svadobnom dni?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som bola velmi sklamana z nasej prvej symbolickej svadby, ta bola na slovensku a ja som mala problem skoro so vsetkymy dodavatelmi nakolko som vybavovanie nechala na mamu a to je proste ine ked to niekto iny vybavuje. Plus some sa Bala aby ma moja rodina nestrapnila pred Danielovou tym ze sa opiju,pobiju atd. Pre svadobcanov svadba bola super, vsetci velmi chvalili ze najlepsia svadba na akej boli tak aspon ze tak. My planujeme dalsiu v Oktobry takze som sa poucila a urobim veci inak. Vela som citala Tu na svadbe ze to bol najlepsi den v ich zivote atd. A chcela/ocakavala som rovnake a to sa teda neudialo.
Odpovedať
:-) ja som sa tohto trocha bála pred svadbou. Pre svadbe to však neprišlo. Možno to bolo tým, že ja som prípravami nijak zásadne nežila, možno tým, že sme celú svadbu "zbúchali" za štyri mesiace, možno tým, že pre mňa najdôležitejšie na celej svadbe bol obrad a manželská prísaha, všetky farebné kombinácie, zlaďovanie do posledného detailu a pod. šli úplne bokom a brala som tieto drobnosti len ako bonus k tomu najhlavnejšiemu. Náš svadobný deň bol krásny, krajší ako v predstavách, tie emócie okolo a tá dokonalosť sama bola úžasná... ale neviem či to až tak hodnotím, že to bol najkrajší deň v živote. Bol jedinečný, neopakovateľný, ale v živote som už zažila kopu krásnych dní a kopa krásnych a neopakovateľných ešte príde. Takže posvadobné blues sa nekonalo u mňa. Práca na tých dňoch po svadbe, na skvalitňovaní a dolaďovaní vzťahu medzi mnou a manželom je pre mňa viac ako dolaďovanie servítok s kvetinovou výzdobou... Držím palce aby melanchólia rýchlo pominula a aby si sa tešila úprimne a naplno z toho, čo prišlo po svadbe ;-)
Odpovedať
práve kvôli tomu, som vôbec prípravy tak neprežívala... zajednala som kostol, vybrali sme Dja, zabezpečili tortu a koláče, vymyslela malé darčeky namiesto výslužky, fareb. kombináciu výzdoby mi odporučil hotel, ja som s kamoškou doladila kvety a bolo.. celé plánovanie trvalo asi 3mesiace, keďže na to ani nebol čas, 3mes. pred nami sa ženil môj brat 😁sústredila som sa na nás dvoch, užívala si každú minútku dňa, neriešila zbytočnosti, nemali sme ani pierka, ani žiadne pohostenie pred kostolom, kútiky pre deti, candy bar a podobné zbytočnosti okolo - a bol to najúžasnejší deň, z ktorého si pamätám každú minútu (aj keď nemáme video 😁)
Odpovedať
Profilova fotka
@dadka18 na čo ste zabudli? :D to by mňa zaujímalo, že čo je vlastne zbytočnosť na čo sa aj tak potom počas toho zabudne alebo čo ste museli za pochodu meniť aby dobre bolo. proste také prekvapenia
Odpovedať
Profilova fotka
@monetta Pre nás sa po svadbe nič nemení, máme dve krásne detičky, žijeme spolu 6 rokov, rozumieme si, tolerujeme sa, tešíme sa z drobností. Ale tá svadba bola nádherná a výnimočná udalosť, dosť sme to prežívali aj s deťmi, a keď to tak rýchlo ubehlo, zrazu nám chýbal ten predsvadobný zhon. Ale teraz už riešime spoločnú dovolenku, takže sme sa pohli od tých svadobných myšlienok zas niekam inam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mina22 ja som velmi chcela uz od detstva, aby chlapi spievali Na Kralovej holi pocas hostiny. Nakoniec sa spievalo kadeco a ja som na tu svoju piesen uplne zabudla. Tiez sme chceli latino kola od DJ, no tiez sme zabudli pripomenut. Ale DJ hral skvele, parket bol plny, tak asi nebol dovod menit zaner. :-) no a pierka, co som sama vyrabala, sme vobec nestihli pripnut hostom. :-D najpodstatnejsie ale bolo, ze sa hostia bavili a vsetci sa s nami dobre citili.
Odpovedať
Profilova fotka
Mňa na takéto posvadobné stavy upozorňovala kamarátka a tak som sa na to dobre pripravila :) Treba si aj po svadbe urobiť program, prihlásiť sa na nejaký krúžok, napríklad na tanec...proste aby ste stále mali to čo spolu riešite :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?