Prídem kvôli tehotenstvu o prácu?

Ahojte manzelky, nevesty.. Po troch mesiacoch v skúšobnej dobe som podpísala zmluvu s firmou na jeden rok - na dobu určitú. V tejto dobe som už 3tí mesiac a práve som sa dozvedela úžasnú novinu - čakáme bábätko... Po dobe určitej sa nam zmluva mení na zmluvu s dobou neurčitou. Viete mi poradit, ci teraz dostanem pre tehotenstvo výpoved? Rodit by som mala pravdepodobne este v tej dobe určitej... :-( :
Odpovedať
tak toto zakonnik prace myslim neosetruje, zmluva na dobu urcitu je na dobu urcitu, ma presne vymedzeny zaciatok a koniec...
Odpovedať
ahoj dobra. je to moj nazor: manzelky-uradnicky :-) . podla mna ti potom pracovnu zmluvu na dobu neurcitu nedaju. je to zo mojich pracovnych skusenosti
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj dobra. v prvom rade gratulujem ;-) skus nieco poriet na MK hlavne tu, v kategorii paragrafy: http://www.modrykonik.sk/forum/group.... mozno nieco najdes, alebo skus zalozit rovnaku temu ;-) tam ti mozno viac poradia. vela stastia ;-)
Odpovedať
takze mam smolu? :-(
Odpovedať
Profilova fotka
neviem. skus sa poradit s uz mamickami. tu sme vacsinou len nevesty ;-)
Odpovedať
vypoved ako taku dostat nemozes.... ked ti skonci doba urcita, tak zmluva jednoducho skonci... akurat ti nemusia dat zmluvu na dobu neurcitu..ale kazdopadne myslim, ze je to vecou dohody...
Odpovedať
myslim si, ze maloktory zamestnavatel ti predlzi pracovnu zmluvy, ked budes na rodicovskom prispevku. namiesto teba si zamestna niekoho ineho. taka je realita.
Odpovedať
to dobra: zmluva ti končí uplynutím doby určenej v pracovnej zmluve, keď je na dobu určitú, s tým bohužiaľ nič neurobíš, takže je to len o dohode so zamestnávateľom, aby ťa zobral na dobu neurčitú, že by si pvedzme skončila skôr s materskou...ale to asi nebude chcieť, že?
Odpovedať
dobra: tak holky maju pravdu - ja som sa vzdy snazila najst si pracu, kde by som hned pri nastupe podpisala prac. zmluvu na dobu neurcitu a vzdy sa mi to podarilo - vies to som sa kryla pred takym pripadom ako sa stal tebe :-S dnes je doba kruta :-|
Odpovedať
bohužiaľ dobra, zmluvy na dobu určitú sú zákerné práve preto, lebo sa nimi zamestnávatelia predovšetkým takto ošetrujú. Záleží fakt od vzťahov aké máš v práci s nadriadeným a či sa dá tvoja práca skĺbiť aj s prácou na doma. ak nie, tak bohužiaľ rátaj s nepredĺžením zmluvy. slovenská realita. ženy mamičky nie sú pre pracovný trh žiadané a niektorí zamestnávatelia dokonca protiprávne požadujú podpis reverzu o tom, že žena po dobu 3 rokov neotehotneje. na každé miesto je rada záujemcov, čakať určite na ženu na materskej nebudú.
Odpovedať
Profilova fotka
liana, bohuzial musim s tebou v plnom rozsahu suhlasit ... je to smutne ale je to tak ... "uz sa tesim" ked budem mozno o rok riesit podobnu situaciu .. :-N
Odpovedať
je to smutne , ale je to tak... liana ako si napisala: slovenska realita.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja keď som si tento rok hľadala prácu, tak som bola tomu skoro v každej firme vystavená. vôbec sa nehanbili mi niečo také šplechnúť do tváre. a i napriek tomu že som ich upozornila, že sú to veci nezákonné, mali na to vždy diplomatickú odpoveď. Pracovný svet ženám matkám nepraje. Je to asi tak, že majú problém s prijatím keď žena nie je vydatá ale plánuje sa, ak je žena vydatá - vysoké riziko skorého otehotnenia, ak je žena tehotná - bože uchovaj, ak má žena malé dieťa - hotový horor, je nechcená, lebo dieťa stále niečo potrebuje, býva choré a pod. a potom zrazu žena už na to nemá vek.
Odpovedať
liana - bingo. presne si to vystihla.... suhlasim s tebou na 100%
Odpovedať
Profilova fotka
dobra: asi sme Ta nepotesili, ale je to tak... vacsinou zamestnavatel zmluvu nepredlzi, nam sa dokonca vo firme stalo, ze sa s tehotnou babulkou "dohodli" (aj ked mala na dobu neurcitu) a po materskej sem uz nenastupi :-(
Odpovedať
ja neviem posudit pracujem v Prahe a tu je to OK kazda firma mi zatial ponukala len zmluvu na neurcitu dobu plus v jednej mi vraveli, ze hladaju aj maminky, lebo maju malo ludi ;-)
Odpovedať
je to blbe, ale zamestnavatelia v prvom rade obhajuju svoje zaujmy, co je na jednej strane pochopitelne, pretoze pride pracovnicka, kratko odpracuje, ide na MD a zamstnavatel moze na to miesto hladat zase niekto ineho zaucat a cely kolotoc zacina odznova... Ale na druhej strane treba pochopit aj to, ze je pre zenu normalne mat deti a pre tuto normalnu vec by nas mal niekto diskriminovat? Neviem, mozno sa v podobnej situacii ocitnem aj ja.... vyzera to vslijako u nas v praci....a trochu sa desim hladania novej prace... prave z dovodu veku.. mam 31 a to uz tiez nadejnemu zamestnavatelovi bude vrtat v hlave otazka mojho (pripadneho) materstva... Nuz budem to asi musiet nechat na nahodu a na prirodu.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ja pracujem v IT firme, ktora nema absolutne problem s mamickami a nastavajucimi mamickami a zenami na materskej (byvala sefka odisla na matersku a po pol roku jej poskytli pracu z domu na polovicny uvazok - nevie si to vynachvalit )... ked chcete ozvite sa a odporucim Vam to tu :-) ale inak je to fakt svinstvo ze to niektore firmy robia takto :-( presne kvoli tomu som odmietla v septembri jednu straaaasne dobru ponuku - tiez davali po skusobnej dobe zmluvu na dobu urcitu... koncom augusta a v septembri som bola na piatich pohovoroch a strasne som sa bala co len na jednom spytat ake maju vyhody pre nastavajuce mamicky, hold, mame smolu :-( strasne nefer :-(
Odpovedať
alenk - vyhody pre nastavajuce mamicky?:) Asi tazko niekto zamestna tehotnu, aby ona mala z toho vyhody...A nie je to tak len na Slovensku, vsetci zamestnavatelia hladia na svoj prospech...Aj ked na Slovensku je to otrasne, ked som si ako 20 rocna hladala robotu, sondovali, ci som vydata...
Odpovedať
Profilova fotka
no napriklad moj terajsi zamestnavatel ponuka bonus pri uzavreti manzelstva a bonus pri narodeni dietatka, samozrejme nie v skusobnej lehote... a takisto pri odchode na matersku dostanem dve svoje vyplaty... tu je to tym, ze mame fakt nedostatok ludi a vedia ocenit aj pracu zeny, aj ked napriklad ta zena odide na nejaky cas na matersku, ale ved pracuje rovnako ako chlap, niekedy lepsie a to co raz vie predsa pocas materskej uplne nezabudne! no mozno dobre, mozno sa bude do toho chvilu dostavat, ale je to urcite lepsie ako by prijali niekoho uplne noveho a odznova zaucali... dobra, v akej oblasti pracujes?
Odpovedať
dobra, skus - na zaklade tvojich pracovnych vysledkov, alebo argumentaciou lepsej ponuky u konkurencie, atd. - nacrtnut tuto temu a poziadat personalistku (to bude asi tiez zena) o zmenu na dobu neurcitu uz teraz...
Odpovedať
Profilova fotka
eleni ma pravdu, za pokus to stoji! minimalne sa podla mna s nimi budes moct dohodnut, aby ta zobrali aspon po materskej spat - aj ked to iste miesto ti drzat nemusia v tomto pripade... no, urcite s nimi treba diskutovat, ak je to seriozna firma tak hadam budu ochotni sa bavit o tom...
Odpovedať
alenk - kde to pracujes?
Odpovedať
Profilova fotka
ip
Odpovedať
Profilova fotka
AT&T?
Odpovedať
Profilova fotka
aha sorry nejak som si IP pomylila s IT :-N
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?