Problémy so švagrovcami - ako ich riešiť?

Ahojte, chcela by som vedieť váš názor, prípadne keby ste mi vedeli poradiť, čo robiť. Na začiatku mal švagor družku, s ktorou mal dve deti, bývali spolu, ale v práci si našiel priateľku, slobodnú mamičku s jedným dieťaťom. Ako rodina sme rešpektovali jeho rozhodnutie. Odsťahoval sa, začali spolu bývať, zobrali sa. Jeho brat je prchká povaha, klamár, iné povie, iné spraví, človek si nikdy nie je istý, na čom je. Na jednu stranu sme ich všetkých pozývali ku nám na návštevu, ale nikto nám nebral telefón. Bolo nám neskôr oznámené, že ony ku nám chodiť nebudú a keď chceme, máme si deti brávať. Tak sme sa rozhodli, že si teda deti zoberieme, ale nakoľko sú s otcom každý druhý víkend, tak sme si ich chceli brávať od bývalej družky, keď sú u mamy. Zobrali sme teda deti na výlet. A v tom to prišlo, stratený brat našiel číslo a dokonca mu zavolal ako si deti berieme po za jeho chrbát a keďže on je otec, máme si pýtať povolenie od neho. Nakoniec ale vysvitlo, že mu prekáža, že sme zobrali jeho dve deti a malú - tretiu nie. Vraj majú deti potom rozdielne zážitky a závidia si. Zakázal nám si krstné deti brávať. Argumenty typu, že rozdielne zážitky neovplyvní nakoľko tie deti majú aj druhých rodičov, každý týždeň sú s niekým iným nepomáhajú. Ani to, že sa nám do auta nezmestia 3 podsedáky. Ja tomu nerozumiem, na jednu stranu ich človek chce brať ako rodinu, pozýva ich všetkých, nikto vám ten telefón nezdvihne, ale akonáhle si nezoberiete všetky deti, tak máte zázaz stretnutia, lebo ich potom neberiete ako súrodencov a nerešpektujete jeho ženu. Stretli ste sa s niečím podobným? Môže nám zakázať sa s deťmi stretávať?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, ja osobne si myslím, že ak má deti v starostlivosti výlučne matka, tak ona má najväčšie právo rozhodovať, komu deti dá a komu nie. :-S Neviem ako stará je tá tretia, tá ktorú tu spomínaš ako malú...ale v tomto by som dala asi za pravdu švagrovi, že je to také nepekné 2 zobrať a to tretie nechať doma. Iné je, ak naozaj nechce ísť, ale ak je to len kvôli "technickým" záležitostiam, tak ja by som potom volila formou, že každý krát jedno a striedať ich, lebo toto môže naozaj vyvolávať boje medzi deckami... Ale možno sa mýlim :-)
Odpovedať
@lucka_luc Ahoj..Moze ti to zakazat samozrejme to totiz niesu tvoje deti.Ked nezoberiete aj tretie dieta,tak oni nemaju kludny vikend a exfrajerka ano.A to uz je co zavidiet.Aj my mame v rodine take "krsna".Ked si ho nevsimas si svina,ked si ho vsimas tak nevies ako si ho mas vsimat spravne,lebo to je top malovane vajce takze niesi len svina ale aj uplny diletant.To totiz nieje o detoch ale o rodicoch a neurobis stym vobec nic.Bud budes respektovst co si praju rodicia,alebo si das pokoj,a budes sa venovat svojej rodine.A ta moznost "BE" je pre dusevne zdravie ovela lepsia.
Odpovedať
@la_bruja U rodičov sa stretávame so všetkými deťmi, hráme sa s nimi, venujeme sa každému rovnako. Práve preto som si myslela, že budú radi, keď ich spolu zavoláme. Ale dostali sme košom. Chcú aby sme ich brali ako rodinu, ale oni sami sa tak nesprávajú. Nie raz z jej úst vypadne, moje a tvoje deti. Ona má na svoju vybevenú striedavú starostlivosť, takže víkend, keď sme boli na výlete, bola ona u otca. Telefón nám neberie ani jeden, neviem ako sa s nimi skontaktovať a dohovoriť sa s nimi na niečom. Ale je pravda, že po predchádzajúcich skúsenostiach ani nemám s nimi chuť byť v kontakte. Keď im voláme, nezdvihnú, príde iba sms, nemám čas, zavolám ti zajtra - to zajtra ešte stále neprišlo. Toto neustále doprosovanie je o ničom, preto sme to vyriešili tak, že si deti zoberieme od ich mamy. Ale ani takáta cesta nie je pre švagra východiskom.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka_luc Aha počkaj,počkaj tá malá to nie je vlastná sestra tým dvom, dobre to chápem? Ak áno, tak potom môj príspevok hore ignoruj, pretože vy ste krstní tým dvom z prvého vzťahu, toto tretie dieťa má už s novou priateľkou a tomu krstní nie ste. Či nie dobre rozumiem? :-D
Odpovedať
@la_bruja Nie, ona má jedno z predošlého vzťahu a on dve tiež z predošlého a tým dvom sme krstní. Spoločné ešte nemajú.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka_luc Tak potom je ale prudko logické, že si budete brať len krstňatá. Veď vám je to v podstate cudzie dieťa...
Odpovedať
@sweetluska už som si myslela, že to máme len my tak. Mohli byť radi, že ich všetci ako rodinu rešpektujeme, hoci sa k predchádzajúcej partnerke zachoval, tak ako sa zachoval. Na začiatku sme sa snažili, ale toto je už neúnosné a príde mi to presne tak ako píšeš, že to nie je o deťoch, ale chcú si niečo dokázať. Raz sme mali oslavu a chcela som sa ísť pozrieť na jarmok, nakoniec som tam išla sama s 5 deťmi - 3 z nich boli ich. Ona sa vyjadrila, že sa jej nechce a ja to určite zvládnem. Mala som dosť. Nikde na čele nemám napísané "opatrovateľka zadarmo". Keď ich má svokra na prázdniny a potrebuje si odbehnúť, nemám problém prísť, postrážim všetky, ale aby sa niekto ku mne správal nadradene a všetko bral ako samozrejmosť - to ma už vytáča :-D Kvôli tomu, že tie deti majú taký komplikovaný život ako majú, chceli sme sa im venovať, aby vedeli, že sa na nás môžu vždy obrátiť. Ale ako píšeš, možno mi bude moje psychické zdravie prednejšie a nechám to tak.
Odpovedať
@lucka_luc my sme tiez zvolili moznost "BE" u nich doma sme neboli uz 3 roky a stretavame sa len na povinnej jazde( rodinna oslava,vianoce..).Uz si to odnasa len svokra,ktora potom place.Tam zas je tak,ze "matky roka" sa boji aj vlastny manzel,ale ked ju maly nevychovanec(6r) pri hadke drapol pod krk capol po ksichte a pokvakal( pred celou rodinou,lebo si mu dovolila skocit do reci),tak to bolo ok a pohoda.Ale ked napomenies ze telka nieje dotykova a po obrazovke sa nesmie packat,to si amaterka,co nevie ako na deti( ma mich 2).Vzdy je to bohuzial o rodicoch a o ich pristupe,oni totiz kopukrat pre vlastne ego nevidia,ze clovek sa snazi
Odpovedať
@sweetluska Moja nová švagriná dávala "rady" vtedy svojmu budúcemu manželovi ako sa (ne)platí výživné, lebo s tým mala skúsenosti u svojho predošlého partnera. Takže môj švagor je "otec roka" :-D Takto sme sa stretávali aj my, ale manžela zamrzelo, že mu malý začal hovoriť ujo, tak sme sa rozhodli sa im viac venovať. Len, či to nenecháme naspäť tak ako to bolo, lebo sme mali vykričané, že si máme spraviť vlastné a s tými môžeme chodiť na výlety. Svokru máme podobnú, veľmi, hlavne na mňa, tlačí, aby sa medzi bratmi zlepšili vzťahy. Takže tiež to sprevádzujú slzy, predpovedanie budúcnosti - keď sa pominieme, tak bude mať len brata a výčitky. Máme doma veselo, nebudem ťa klamať :)
Odpovedať
@la_bruja Nuž ale on to berie tak, že keď sa zobrali, máme to brať všetci tak, že majú deti tri a nezáleží koho je koho. Jej malá sa síce so mnou zahrá, ale čo sa týka zákazov alebo len obyčajného vysvetlenia, prečo sa nektoré veci nemôžu robiť, tak ako sa robia, tak ma vôbec nerešpektuje, ešte sa mi zasmeje do tváre. Takže by som mala aj robotu s rozmýšlaním, či si vziať na zodpovednosť deti dve alebo tri.
Odpovedať
osobne sa mi tiež zdá také divné, že beriete len 2 a tretiu nie. čo sa týka podsedákov, tie sa dozadu zmestia aj 3 vedľa seba, pokiaľ teda nemáte vzadu len 2 sedačky :) ak by to malo byť fakt tak, že si máte brávať len tie 2 a tretia má byť doma, tak si radšej neberte ani jedno dieťa
Odpovedať
@lucka_luc normalne mam pocit ci nemame rovnaku svokru mi je az smiesne.Presne aj nasa tajne nam nahodne stretka zorganizuva😂😂😂😂😂.Aj nam ten krpec zacal vykat inak😂😂😂.Ako mne je strasne smiesne teraz.Ja tiez,ze kokos to isto sa vo vesmire nemoze este dakomu diat.A ako pozeram,to je asi bezna prax.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sweetluska Moja ide na to nenápadne, prídete, aj koláč som spravila a potom len ten koniec, že aj ony prídu. Hm, hm, asi sa nám bude dať až večer :-D Slávnostný obed sa nedá premeškať, ale keď sa dá, tak sa radšej týmto stretnutiam vyhýbam. Ešte, keď má deti svokra na prázdninách, to prídem, to je v pohode, ale stretnutiam so švagrovcami sa vyhýbam oblúkom, to sa nedá počúvať tie drísty, bývalí sú vždy najhorší, bývalá partnerka je oproti tej súčasnej najhoršia matka na svete a podobné reči. Najhoršie je to, že on očakáva, že jeho bývalú na ulici ani nepozdravíme, asi sa máme tváriť, že umrela, keď tomu tak nie je, tak sme prekročili hranice a nevážime si jeho súčasnú manželku :-D To som si myslela aj ja, že toto je jednoducho rarita a nikde na svete sa s tým nikto nestretol 😂😂😂
Odpovedať
@camommile to nám tvrdia aj ony, že keď síce deti vtedy nemá on, ale bývalá, tak je lepšie, keď tie jeho deti sedia doma. Hoci jej malá (švagrinina) je vtedy s biologickým otcom, ktorý ju zoberie do kina, do cukrárne, sánkovačku... Tie deti nikdy nebudú mať vždy rovnaké zážitky, môžu sa aj na hlavu postaviť, ale je to na nich. Keď je jemu ako otcovi lepšie, aby deti pozerali cez víkend do TV, tak im asi nič neostáva. Jeho bývalá partnerka zostala na deti sama, chodí do roboty a s deťmi jej pomáhajú rodičia, pričom sa jej mama stará o chorého manžela. Nemá to jednoduché. Chceli sme tím deťom niečo dopriať. Všetci traja sú len vtedy, keď si ich zoberie brat, ale to je buď každý druhý víkend, niekedy ani nie víkend, ale jeden deň. Ten čas nech sú s ním, potrebujú hlavne jeho. Len ma zaráža to diktovanie, svojej sestre som krstná jej dvom deťom a ona mi nediktuje žiadne podmienky - chceš jednu, zober jednu, ak dve, super, aspoň si oddýchnem :-D
Odpovedať
@lucka_luc My ku svokrovcom musime 180km.Isli sme cez vianoce na 5 dni,drahy mal stretavku zo strednej.Sme tam 2 dni,na treti ma byt ta stretavka..Vravime svokre,ze zajtra teda mas deti na starost od 16h,my ideme vedla do mesta.A ona zrazu ze coo?Ja som na obed pozvala..Ja som vam to nepovedala?Joj ja som zabudla co teraz..Fest cakala ze nejdeme nikam.Hovorime,no sak o 13h zjeme obed a od 15h sa budeme chystat😂😂😂😂.Takto aj v lete sme tam boli,ze pojdeme druhy den zoo..A ako sa zberame spat,lebo chceme rano zoo,nam oznami ze gulas zorganizovala na ten den😂😂😂😂/ ze nam zabudla povedat.Ale toto uzje ozaj tema: Moja svokra ma bud sklerozu,alebo je tajna agentka😂😂😂😂😂
Odpovedať
@sweetluska Ja to aj tak nechápem, na silu sa nespraví nič, môžete aj za 2 guláše zjesť, ale keď nie je ochota a vôľa z oboch strán to dať do poriadku, tak sa môže svokra aj rozkrájať :-D U nás rôzne machinácie, ako ich to určite mrzí a nič nemysleli ako povedali. No ja veru seno nejem a už sme s manželom nejaký ten rok, takže svojich švagrovcov poznám. A keď sa aj v dobrom ohlásia, to už viem - idú si požičať peniaze. Za iných okolností nás ani nepoznajú. Takže v konečnom výsledku som rada, keď sa neohlasujú :-D Na budúci rok treba kúpiť svokre pod stromček ginko :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ach tazko to je v niektorych rodinach. no treba sa asi obrnit a v ziadnom pripade sa netreba nejak extra vnucovat. ked nechcu tak proste ich chyba a hotovo
Odpovedať
Fú, tak to ti nezávidím. My máme v rodine niečo podobné, spravíš jedno, si zlá, spravíš druhé, zlá si aj tak. Takže to je ťažko na radu, skôr by som to asi nechala tak a stretávala sa s deťmi len vtedy, keď budú u svokry a v rámci spoločných osláv. Určite by som sa nenechala vydierať a nebrala všetky deti, ak sa na to necítite. Predsa len 3 deti je dosť a keby sa niektorému niečo stalo, obviňovali by vás dvoch, čo tam potom, že ste mali ultimátum, buď všetky alebo žiadne. Takže za mňa rada, nechajte ich tak.
Odpovedať
@lucka_luc budete to mat tazke, nezavidim ti tuto situaciu lebo som si ista, ze tebe na tych detoch zalezi a este o to viac, ked su to vase krstne deti. najlepsie bude, ked sa s nimi nejako dohodnete a bude to aj jedna aj druha strana dodrziavat
Odpovedať
Profilova fotka
hmm len aby sa dalo nejak dohodnut, ak je to medzi nimi taketo napata. len si treba uvedomit, ze si to nakoniec odnesu aj tak len tie deti
Odpovedať
Profilova fotka
asi by som ich neriešila. veď ty si nič zlé nespravila!
Odpovedať
hmm tazko, ako viem si predstavit, ze ti je to luto, ale tak ked nechcu, nechaj ich tak. nech je teda po ich a aspon sa nebudu moct na teba stazovat
Odpovedať
Včera sme to akurát riešili so svokrovcami, čo to má ich syn za postoj. Im to bolo už tiež vytýkané, lebo svokra zobrala do kina len dve deti. Dohodli sme sa tak, že si s ním pohovorí svokor, lebo tie jeho podmienky a výčitky sú už cez. Tak som rada, že aspoň rodičia sú na našej strane a majú rovnaký názor. Dokonca mi svokra potvrdila, že "priženená" dcéra, bola vtedy u otca, takže by s nami ani na ten výlet nešla. Takže mu evidentne vadilo iba to, že si jeho bývalá na pár hodín oddýchla od detí. Nuž, s mužmi si berieme aj ich rodiny, takže ja som švagra so švagrinou vyhrala ako prvú cenu :-D
Odpovedať
@lucka_luc to je dobre, ze aspon oni stoja na vasej strane. A je to bohuzial tak ale tak to nezmenis. Treba sa to naucit len brat s rezervou :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka_luc tak ale nech mi to prepáči, prečo by si žienka raz za čas nemohla oddýchnuť? Tak ako píše @kolminkaa je fajn, že máte v tomto oporu u svokrovcov
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?