Svadobné dary. Prezradiť rodičom čo sme dostali od koho?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zaskocila ma jedna ziadost. Moji rodicia by chceli aby sme im povedali ake sme dostali svadobne dary od rodiny. Dajme tomu ze nasi by chceli samozrejme vediet iba zo svojej strany teda tety, ujovia a niekolko bratrancov a sesternic s rodinami... vsetci boli takmer samostatna jednotka rodina a davali dar. Mne sa to ale zda netaktne, napr. neviem ci by mamine sestry chceli aby som jej to povedala. Zda sa mi to, ze to je sukromna intimna vec. Aj ked mama to chce asi vediet aby sa mohla v podstate odvdacit, alebo aby sa vedela revansovat. Mne sa to ale zda absolutne nevhodne.
Odpovedať
1
2
ja nie som jedinacik, ale taky-tak... moja mama vsetkym mojim sesterniciam a bratrancom davala velké dary + 10tisic sk k tomu + pri radovom sme davali 1000sk za kazdeho (teda + 4000sk takze kazda z cca 15tich svadieb nas stala cca 20tisic sk... ked som sa vydavala ja... ziadne "velke vratenie" nenastalo... co som teda ja vedela, ze nenastane... to len moja mama zila v tom ruzovom sne ako jej vsetci surodenci, svagrine a svagrovia "vratia"...cha a ani neviem co si mam mysliet, ked som pri otvoreni jedneho sv. daru od sesterky dostala uz pouzivane brusene pohare z roku xy, jeden so zamaskovanou rozbitou stopkou, cele od vodneho kamena... no pobavila som sa riadne... a ci povedat rodincom ci nie? nie je nic, co by som pred mamou povazovala za nevhodne, intimne atd ... co jej nemozem povedat;)
Odpovedať
Profilova fotka
my sme mali hlavne penazne dary a zopar vecnych... tie vecne sme vsetkym ukazali (nasim a aj svokrovcom), ale o peniazoch sa nehovorilo!!! toto sa fakt nehovori... a aj keby sa pytali, tak nepovieme....
Odpovedať
Myslim si, že to vždy záleží od vzťahov s rodičmi/rodinou. Ja som napríklad nemala problém povedať mojej mame koľko sme od koho dostali. I z toho hľadiska, že sme mali prvú svadbu v rodine po dlhej dobe a následne boli iné svadby. Mama chcela vedieť koľko sa zvykne dávať a primerane dať dar na ďalších svadbách podľa toho koľko sme zhruba dostali my. Nevidím na tom nič zlé ani príliš intímne. Čo sa týka vecných darov, tak tými sme sa tiež pochválili, keď sa nás v rodine pýtali čo sme dostali. Príde mi to rovnaké, ako keď má niekto oslavu narodenín alebo sú vianoce a pochváli sa tým čo dostal. kali23: My sme tiež od jedného nemenovaného hosťa s priateľkou z veľmi blízkej rodiny dostali dar, pri ktorom som nevedela či sa mám smiať alebo plakať. Dar bol z radu tých, že skočím do pivnice a pozriem, čo by som mohol darovať zo starých nepotrebných vecí. Dokonca na tom bola už hrdza. Takto aspoň človek zistí ako tomu darcovi záleží na obdarovanom a podľa toho sa môže obdarovaný zariadiť do budúcnosti. Aj keď v konečnom dôsledku to trochu človeka zamrzí, keď vie, že ten darca má dostatok finančných prostriedkov a núdzou netrpí.
Odpovedať
kali23 - suhlas, tiez ma nenapada nic, co by som povazovala za nevhodne povedat mame... Ale tak, ako pise ada - zalezi na vztahoch.... Este som svadbu nemala, ale ak by sa ma mama opytala ma dary - aj financne, tak by som jej vsetko bez zavahania vyklopila... :-D :-D :-D Ale kazdy robi podla vlastneho uvazenia.. ;-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my sme vsetkym povedali , ze chceme peniaze..ze vsetko mame, sme komplet zariadeni, ak nieco chcu doniets, nech daju obalku.. tak vsetci poctivo nosili obalky (k tomu vzdy nejaka torta, alkohol..) sem tam od starsich nejaka vaza, deka atd. ale hlavne boli obalky..som rada, lebo si neviem predstavit, kde by som tie dristy skladovala:D
Odpovedať
Profilova fotka
ja som toho názoru, že by to malo zostať tajomstvo manželov a tých čo ich obdarovali...jednak, nemajú všetci na thonosné dary alebo na to aby mohli dať plnú obálku...potom, keby zistili ,že v porovnaní s inými sú to oni, čo dali oveľa menej, by sa mohli cítiť ukrivdení ;-) ...my sme nezverejňovali výšky obálok a ani to nemáme v pláne.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?