Hotel si mení podmienky

Ahojte dievčatá, myslíte si že je normálne keď mi poslali mail z hotela kde má byť svadobná hostina že zvyšujú korkovné ( z 2€ na 5€, máme cca 100 hostí) 2 týždne pred svadbou?? Lebo sa im stúpli energie o 150 percent....
Odpovedať
Ak to nrmate zazmluvnene, tak si myslim, ze moc nepochodite. My sme sa brali teraz nedavno a navysovala sa nam cena jedla. Majitel to obhajil tym, ze emailova ponuka menu bola odhadovana. Som ale rada, ze sme svadbu stuhlibteraz do konca leta... To co sa chysta je ozaj nepredvidatelne.
Odpovedať
Profilova fotka
@zzkk Ahoj, mňa by to nahnevalo rovnako ako teba...určite by som sa ozvala či je to podľa nich v poriadku a že takto ste sa nedohodli. Druhá vec je, či sa vám to podarí "vyhrať". Skús si pozrieť zmluvu ktorú ste podpisovali napr. pri zložení zálohy. Ak tam máš napr. uvedené "Podmienky sú platné na rok 2022" alebo podobne, prípadne ak je niekde uvedené že si nemôžu zvyšovať ceny ak ste raz podpísali zmluvu s dohodnutymi cenami tak by to nemali robiť a kľudne sa vieš ohradiť tým čo máš čierne na bielom na papieri a navyše podpísané oboma stranami. Držím palce!
Odpovedať
Veď práve že v zmluve je uvedený len prenájom sály, o korkovnom nič, takže asi nepochodíme ... neostáva nám nič iné len súhlasiť s ich podmienkami
Odpovedať
Profilova fotka
@zzkk pravdepodone to vyzera tak, ze bohuzial ano
Odpovedať
Vsetko ide zo dna na den hore a bohuzial, mak to nie je nejak stanovene a zastropovane v samotnej zmluve, tak hotel alebo sala si moze ceny takto menit
Odpovedať
tak mna by to nahnevalo tiez ako teba, ale pravdepodobne s tym neurobis nic, hoci je to nefer. vsetko slo hore a zrejme maju pravo uctovat si za viac prave kvoli tomu.
Odpovedať
ako mrzi ma to, lebo to nie je podla mna zanedbatelny rozdiel, ale tak ako nie je s tym asi co spravit, ak to teda nemate aj v zmluve nejak osetrene
Odpovedať
Profilova fotka
Dalo sa cakt, ze taketo zvysovanie jednotlivych poloziek pride a oni si teraz to zdrazovanie vykurovania budu musiet niekde previest, aby proste neboli stratovi
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna to nie je normalne a bezne by sa to nemalo diat, ked uz ste sa dohodli na niecom inom. je to nefer, ak si menia podmienky len tak z brucha, ako sa im zachce. chapem, ze energie isli hore, aj vsetko, ale podla mna je to nezakonne.
Odpovedať
Profilova fotka
Kamoske sa pred nedavno stalo presne to iste a proste to neuhadala, hotel trval na svojom a basta, jedine co mhli ak by chceli, tak by proste zrusili celu svadbu u nich, tak radsej pristupili na zvysenie ceny
Odpovedať
Profilova fotka
je to taka doba a kolki si to pri podpise zmluvy neuvedomuju, ze to tam je zakomponovane tak, ze hotel ma moznost a tak isto aj pravo na taketo kroky
Odpovedať
@danus235 bohuzial, je to tak, su v prave jednoducho. clovek sa moze hnevat kolko chce, oni si urcuju podmienky a vo vela zmluvach toto aj uvedene realne je. treba si zakazdym take veci citat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja soi tiez myslim, ze to bude castejsi jav do buducna. Vsetko ide hore a tak rychlo, ze aj hotely na to budu musiet proste zareagovat, aj ked na druhej strane sa mi to nezda byt vobec fer
Odpovedať
Všetko je to o zmluve, ak je to tam zakomponované, že hotel môže podľa situácie meniť podmienky, tak bohužiaľ, budete sa tomu musieť prispsobiť
Odpovedať
po ludskej stranke ano cloveka to nastve a nevidi v tom logiku, az sa uz na niecom dohodli, no po tej pravnej to bohuzial je mozne
Odpovedať
@kajuska556 akoze mna uz v tomto nasom state absolutne nic nedokaze prekvapit. cely system je zly, plati to uplne vsade, niekedy mi je z toho az smutno, velakrat sa zamyslam nad tym, ako mozeme takto ako krajina vobec fungovat.
Odpovedať
Profilova fotka
a dohodli ste sa teda, ci ste od zmluvy odstupili?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?