Nevdačná kamarátka

Ahojte. Onedlho sa vydávam a nakoľko som si chcela uctiť kamarátku pretože na moju svadbu bude cestovať 900km a bude jedna z najdôležitejších druzičiek, ponúkla som sa, že zabezpečím ubytovanie a zaplatím aj druzickovske šaty. Myslela som si, že je to pekne gesto, chcela som si ju uctiť, keď bude cestovať tak ďaleko a tiež bude mať ako hosť výdavky. Myslela som si že bude za takéto nadštandardné gesto vďačná,pripadne to slušne odmietne, no ona to prijala a poznamenala, že asi to je preto, že mám v práci dobrý plat. Mám síce vyšší príjem ako ona, (asi tak 2x)no so svadbou aj obrovské výdavky a k tomu mam hypotéku a peňazí nemám ani náhodou na rozhadzovanie. Čo by ste si mysleli o takej kamarátke? Je nevdačná alebo len prehnane reagujem?
Odpovedať
Profilova fotka
Nemyslím, si že preháňaš, tvoja kamarátka len nevie prežrieť, to, že máš vyšší príjem berie to ako machrovanie. Je tá tvoja kamarátka vydatá, či slobodná? Lebo ak je slobodná, je tu aj istá závisť, že sa vydávaš. Ja som to zažila, keď som sa pred štyrmi rokmi vydávala. Ono to začalo už tým, keď som svojej kamarátke povedala, že som zasnúbená. Dovtedy žiaden problém medzi nami nebol, všetko sa zmenilo až po zásnubách, svadobných prípravách a po sobáši. Už má taký odstup, či čo, neviem, ja som sa nezmenila vôbec, som tá istá žena ako za slobodna. Ale nič si z toho nerob, užívaj si svadobné prípravy a teš sa na svoj veľký deň. Vieš, ľuďom odvďačíš, chceš im dobre, zle je, nič neurobíš, je ešte horšie.
Odpovedať
Ja by som to nebrala tak tragicky. Čo ak to bola len vtipná poznámka? 🙂 Predpokladám, že ste spolu telefonovali. Vtedy človek nevidí mimiku toho druhého a často môže veci pochopiť inak. Každopádne, ak ste naozaj kamarátky, musíte sa už dobre poznať. Bola by toho teda naozaj schopná?
Odpovedať
Vieš čo, ja by som to brala asi tak isto osobne ako ty. To je taká poznámka, ktorá vie človeku proste ublížiť. Zvlášť, ak má každý jeden možnosť sa niekam posunúť, aby mu bolo aj po finančnej stránke lepšie
Odpovedať
Profilova fotka
možno mala len zlú náladu alebo je zo seba taká smutná že si to takto vykompenzovala, určite by som si s ňou vydiskutovala ako to myslela a prečo tak zaútočila
Odpovedať
@anetka891 zalezi, akym stylom to povedala. Ak by povedala: No to som rada, ze to platis ty, ved na to mas, sak zarabas raz tolko co ja! .. tak by som sa urazila.. Ale ak povedala nieco v zmysle: Dakujem! To som necakala, asi dobre zarabas, ked si mozes dovolit financovat mi to. .. tak by som sa nenahnevala, len by som mala nutkanie vysvetlit jej presne to, co pises. Ze je pre teba vyznamnym hostom a vies, ze naklady su pre nu vyssie, tak si ju chces uctit a pomoct jej s tym. Aby si este lepsie uvedomila, ze to neplatis kazdemu, ze nemas na rozhadzovanie a ze to robis preto, lebo ti na nej zalezi.
Odpovedať
@radka_svanova no tak keď to vyvolalo takúto reakciu autorky, tak podľa mňa to nebolo povedané s vďačnosťou. Ale tak niekedy to tak býva, že aj keď chceš niekomu pomôcť, berie to len ako povyšovanie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?