Neželaný hosť na svadbe - áno či nie?

Profilova fotka
Ahojte, bratranec si našiel priateľku s deťmi, ktorá sa s ním stretáva len zriedka a chodieva stále za svojim bývalým partnerom. Mama sa do toho zapojila s tým, že budeme musieť pozvať aj ju spolu s deťmi. Pozvali by ste niekoho takéhoto, alebo by ste sa porozprávali s bratrancom a taktne mu povedali, že niekoho takéhoto ako svadobného hosťa nechcete?
Odpovedať
Profilova fotka
Keby som v tvojej situácií, asi by som ju pozvala, ale bez detí. Pokiaľ je len priateľka, na svadobnú pozvánku by som napísala meno bratranca +1... My takto pozývame +3 ľudí, lebo jeden môj bratranec a dvaja bratranci snúbencovi majú priateľky, ktoré som v živote nikdy nevidela, ale budiž. Ja by som tiež chcela byť pozvaná na svadbu, na ktorú by bol pozvaný môj snúbenec, aj keď iba +1 bez mena...Teraz už snáď s menom keď sme snúbenci. Keby to už bola jeho snúbenica, pozvala by som aj deti. A keď bude chcieť ísť cudziemu človeku na svadbu, nech si vybaví stráženie. Zase ale záleží či ju poznáš alebo nie... varianta čo som napísala vyššie by bola asi iba keby som ju osobne nepoznala, teda nikdy sa s ňou nezoznámila, a iba o nej počula alebo ju poznala z videnia atď. Ak ju ale poznáš a vyslovene ju na svadbe nechceš, tak ju nepozývaj. Je úplne na tebe, koho chceš pozvať z tvojej strany. V takom prípade by som sa porozprávala s bratrancom, veď je to predsa tvoj deň a mala by si byť obklopená ľuďmi, ktorých tam mať chceš.
Odpovedať
Ja by som deti urcite nevolala. Jednak su to cudzie deti uplne- kedze nie su tvojho bratranca ale jej a kedze ona ti je cudzia tak aj deti. Ju by som asi zavolala.
Odpovedať
Profilova fotka
@athalien Práve, že ju ani vôbec nepoznám. Stále len počujem sťažnosti od tety, že k nim ani poriadne nechodí a stále sa prace za svojim bývalým. Nie sú ani zasnúbení, ani spolu nežijú. Asi ešte počkáme, ako sa to vyvinie tak mesiac pred svadbou a poprípade tam naozaj pozvem len ju a bez detí.
Odpovedať
Profilova fotka
@ms_frye tak v tom prípade asi najlepšie bude to riešiť cez +1, keďže teda nemáš dôvod prečo ju tam nechceš lebo ju vlastne nepoznáš a máš názor na ňu z toho, čo ti povedal niekto tretí. Asi ani nič nevrav bratrancovi lebo by sa na teba mohol právom nahnevať, že ju vlastne nepoznáš a veríš ohováračkám a pod. Keby ju do svadby spoznáš, tak to je iná vec. Držím palce, aby si to vyriešila na spokojnosť všetkých :) (a veď dovtedy sa možno aj rozídu :-p )
Odpovedať
@ms_frye niečo podobne riešim s kamoškou - družičkou, ktorá si našla svoju prvú vážnu známosť v živote. Jej priateľ mi je nesympatický a to ho vôbec nepoznáme. Takže kamoške povieme, že zoznam hostí už máme uzavretý a tým, že ho ani nepoznáme, tak ho nepozveme na hostinu, ale ak chce, môže si ho zavolať potom večer. Priateľová sesternica je rozvedená, má 2 deti, od rozvodu už má asi tretieho partnera a tiež ju budeme riešiť buď len s deťmi alebo samú. Do svadby si stihne nájsť ešte 8 chlapov a nechceme tam nikoho cudzieho mať, s kým sa do týždňa rozíde.
Odpovedať
Profilova fotka
@ms_frye podla mna to bude v pohode, ked sa o tom pozhovarate otvorene a pozvete len jeho, uvidis tu jeho reakciu a myslim, ze ta pochopi :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?