Správanie sa rodín pred svadbou

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby.Potrebujem sa vyrozpravat a uvolnit napatie panujuce v obdobi pred svadbou...vlastne cela svadba je v otaznikoch co ako bude prebiehat.To čo sme nechceli sa stane asi pre nas skutočnostou, svadba o dvoch svedkoch....V tento predsvadobny cas co by som si mala uzivat a tesit sa spolu s bud.manzelom ,je skor čas plny nervov....Rodiicia zo snubenc.strany sa nam otocili chrbtom a nepridu na svadbu a moja rodina ciste psycho,v poslednej dobe sa zmenila...a to zo zaciatku boli vsetci okej, ta nasa sa zas do nas stara akoby mame plienky a sme totalne blby alebo ako to mam nazvat ..z celej tejto situacie sa mi zdviha zaludok a nemam veru chut nieco riesit.Horsie je to, ze zatial este byvame u snubenc.rodicov (nie vsak z nasich, ale ich dovodov)....Snazili sme sa uz o rozne sposoby napravy a riesenia problemov,,ale cim viac sa clovek snazi ,tak tym viac horsie..Nemam uz silu riesit tieto vojny....najhorsie je ze sa to uz zobrazuje aj v mojej praci a na mojom zdrav.stave .Bud.manzel stoji pri mne lenze tiez vidim ze je nervozny z toho co sa deje ale dusi to v sebe ...dakujem za kazdy komentar
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
No my sme pozvali koho moji rodicia chceli na Tu Slovensku svadbu aby som nepocuvala blbiny a som hovorila Danielovy ze toto Bude mat aj on ked svojej rodine oznami ze bratranci nejdu. On ze nieeeeeee to urcite nebude. 2 tyzdne dozadu im to oznamil a hadzu hovna okolo ze oni si to zaplatia ze aspon teda ten jeden alebo aspon na chvylku. Ako hotentoti ako bud vsetci (to sa nestane lebo ma 24 bratrancov a sesternic + ich partnery to he 39 ludi) alebo nikto, niete, nada, net. Ako mne je to jedno nakolko iba jeho rodina a kamarati idu na svadbu takze on sa s nimi natahuje ale je mi smiesne ako su rodiny take iste na celom svete.
Odpovedať
Profilova fotka
v kazdom pripade , je to vasa vec ako sa zariadite a nik v podstate nema pravo na to, sa nejak rozculkovat, nad vasim rozhodnutim. pozvete toho, koho uznate za vhodne a basta
Odpovedať
@mrsthompson :D :D to je niečo čomu nepochopila ani moja mama a asi nikto :D :D už sa na tom smejem ale asi tyzden mi vrela krv :)
Odpovedať
@zurinka88 keby to je take jednoduche clovek hladi na to ci je to spravne ci je nieco nespravne aby bol klud na kazdej strane aby boli spokojny ..lenze dohodnut a vyhoviet sa nikomu neda ...jedina spravna vec je asi len to vykaslat sa navsetko a proste sa zobrat a hotovo
Odpovedať
viem, ze sa to mozno lahko hovori, no asi by som si s tym absolutne hlavu nelamala. preco aj, len si s tym pokazis svoju svadbu a preco??? pre nikoho kto nevie, kedy ma byt ticho a prisosobit sa, kedze sa to jeho az tak moc netyka???
Odpovedať
@aandyy66 To je hrozné, keď človek číta takéto veci no ja som natom podobne :-( avšak ja so svojou budúcou svokrou ani nestretávam potom čo sme sa v zlom rozišli, ona sa odsťahovala a my bývame s partnerom spolu. Povedala mi,že ma nemá rada a chce aby si jej syn uvedomil koho si berie,takže z jeho strany sa bavím len s jeho bratom a otcom, avšak ten má svoj život s priateľkou,ale našťastie aspoň s ním vychádzam dobre. Ako to všetko znášaš? máš aspoň nejaké priateľky,ktoré ti pomáhajú so svadbou?
Odpovedať
@nicita_usa Svadba bola 25.8.2018. A poviem ti, posledny tyzden mi to poniektori ludia dobre zneprijemnili! Bola som uz s nerami v koncoch, dokonca som uzivala sedativa. Nastastie mam skvele kamaratky a kolegyne, ktore mi velmi pomohli. Svadba dopadla dobre, skoro kazdy mi pisal, ako skvele sa zabavil, len ja si z nej poriadne nic nepamätam :( Chcela som si to uzit, ale zial nedalo sa, bola som nervna, vytacali ma revuce deti ci na obrade tak aj na hostine, podaktori dospeli boli ako telce, atd atd. A teraz mi je to luto, lebo z tej svadby nic nemam :-(
Odpovedať
@aandyy66 Tak to mi je ľúto :-( a čo nato tvoj partner? ako to vnímal on?..podržal ťa aspoň alebo vieš myslím či si všímal tvoje pocity a aspoň on sa snažil ti zlepšiť Váš deň. Je to fakt zlé, keď sa to všetko takto otočí proti neveste a pritom ona je tá čo by si to mala užívať a tešíť sa z jej dňa :-| Som rada,že si mala aspoň dobré priateľky, ktoré stáli pri Tebe a pomáhali ti aby si to všetko zvládla. Detičky si nechcela mať nejaký detský kútik? aj keď neviem kde ste mali svadbu,ale čo som si tu prečítala veľa dievčat to tak riešilo,že malo detský kútik alebo animátorku..
Odpovedať
@nicita_usa Drahy ma podrzal. Verim, ze ked uvidim video, zacnem mat aj pozitivne pocity. A co sa tyka deti, celkovo sme pozyvali ludi bez deti, lebo nemam rada, ked sa cela svadba toci okolo deti. Na radnici vrieskalo dieta draheho kamaratov, ktori nam prisli len zablahozelat. Dieta za to nemoze, ale rodicia by mali mat tolko charaktreu, ze ho mali zobrat von. Poslanec, ktory nas sobasil dokona prerusil obrad, take to bolo hrozne. A na hostine zas vrieskalo dieta draheho brata a jeho matka to tiez nechala tak. Este je urazena. Proste chcela som si tu svadbu uzit, ale mam z toho vsetkeho len depresiu :( Uplne mi je z toho vsetkeho fyzicky zle
Odpovedať
Profilova fotka
@aandyy66 Prepac, ale koho je to vina? Bez coho/koho sa svadba neda? Bez zenicha a nevesty. A ked uz Tvoj manzel nebol schopny zasiahnut, co branilo Tebe poslat rodicov s detmi von?
Odpovedať
@sonnenshein Nuz neviem ako som ich mala poslat z obradu von, ked som stala vpredu s manzelom a prave sme si sli povedat ANO. A na hostine detto, starejsi nam prave daval podbradniky a ja som sa vtedy mala postavit a ist vyhodit matku s dietatom, ktora si mysli ze sa okolo nej toci cely svet, lebo ved ma dieta. Potrebovala som sa len trochu vyzalovat a vypisat z pocitov a ty tu hned zacnes utocit :-S
Odpovedať
ja som toto vyriesila velmi jednoducho...ja som na svadbu pozyvala len naozaj koho som chcela (az na jednu vynimku ale to som asi ustupit fakt musela) a moji rodicia si zorganizovali v sobotu po svadbe taku "afterparty" kam popozyvali zase tu vzdialenu rodinu, vsetkych susedov a kamosov a do toho som sa ja nestarala :D prisla som pekne vyspana a oddychnuta, vsetci nam zagratulovali a dali nam este aj dary a obalky, jedlo aj pitie bolo co sa nezjedlo zo svadby plus otec dal urobit gulas, bolo to na zahrade a bolo to super..rodicia aj my sme sa uz uvolnili, ziadny stres, ludia zase novi sa zabavili a este nam dali obalky aj taki od ktorych sme to vobec necakali a vyzbierali sme dalsich viac ako 500 eur :-D takze za mna - navrhnite rodicom nech si urobia po svadbe garden party a pozvu vsetkych co tam oni chcu mat x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@aandyy66 Mrzi ma, ze to vnimas ako utok. Bolo to len velmi jednoduche nacrtnutie ako si sa mozno nemusela teraz vyzalovavat, ale vtedy radikalne riesit situaciu. Skus sa nad tym zamysliet ked emocie opadnu, verim, ze sa Ti asertivnejsie spravanie moze zist aj v buducnosti (najma ked pridu deti, budes asertivity potrebovat az az, ak si nechces oci vyplakat)
Odpovedať
@rita113 vies,co. Ja by som pozvala vsetkych,ktorych chcem a aj svokrovcov a kto cgce prist,nech pride. Odstavit svojich rodicov len preto,ze svokrovci su degesi,to teda nie. Staniv termin, do kedy sa maju vyjadrit,aby ste vedeli,pre kolkych ludi pripravit hostinu. Bola som uz na svadbe,kde bola len jedna strana a bola som uz aj na svadbe,kde z jednej strany bolo cca 50 ludi a z druhej 6 ludi,preroze jedni chceli velku svadbu,druhi malu. Alebo sa porozpravaj s rodicmi a povedz im,aka je situacia,priprav ich na to. Ak oni stoja pri tebe,nespravila by som im to,ze ich nebudem mat na svadbe. Pre rodicov je svadba svojho dietata emotivna udalost.
Odpovedať
@hoblinka13 tie si myslim ze je to volovina nepozvat vlastnych rodicov, normlane som v nemom uzase ze nieto nad tym aj premysla :-o :-o podla mna je to samozrejmost, ze rodicia tam budu. tiez som poposielala pozvanky a stanovila termin, dokedy maju dat vediet ci pridu a hotovo. kto bude chciet prist, pride a hotovo.
Odpovedať
@hoblinka13 no po case co som tu nebola baby tak mam aj v plane.Myslela som si ze je to blbe ked z jeho strany nikto nebude a z mojej moja rodina...ale ako vravite ked ste to uz aj zazili asi to nenormalne nieje ...je to dost smutne ze my nevesty musime taketo peklo prezivat pred svojim dnom, ktory by mali predovsetkym oslavovat a byt v pohode mladomanzelia a nie to citi sa frustrovane ako @aandy66 ja by s to asi neprezila ...ani si nechcem predstavit ako dopadne ta moja svadba ...A ani veru za svet by som si nevedela predstavit zeby nasi na svadbu neprisli ..hlavne by som to nedokazala urobit mojej mame ,ktora uz len ked sme spolu chodili mi odobrila priatela a citila konecne z niekoho ,ze to je clovek premna (tak ako aj ja ).....takze kaslem sa nato ako to bude vyzerat ci nevyzerat velky predpoklad je ,ze na svadbe budu len nasi a moji surodenci s rodinou a kamoska ...momentalne teda riesime koho bude mat snubenec za svedka a je otazne ci jeho najblizsi dost vytazeny kamarat bude mat cas .....ach baby je to narocne tez mam v zaludku z toho mrle a asi aj budi az do svadby ...ale nedam ai pokazit den svokrovcami,ktori su jak telce z jaskyne .Nechcu ist tak nepojdu bodka .tym som kapitolu medzi mnou a nimi uzavrela nadobro..vztah medzi mnou a nimi som nadstavila na normu slusnosti a ignorovania a uz mi je absolutne jedno co ai myslia ci nemyslia aj tak je vsetko o tom co vyhovuje len im ..nesnazim sa nic v sebe riesit aby mi nebolo este horsie ...vyrovnavam sa s tym ..vsetko chce cas , ale uz ma to nereze ako niekedy,,,,tak ako napisala raz jedna baba spravne pomenovanie na nich sedi ...telce z jaskyne ....tak to tak aj je .... ......Drzte nam zienky palce, do konca roka si chceme termin a miesto vybavit.Ostatne veci mame uz v hlave navrhnute co chceme a co nie a tak aby sa to dalo rychlo vybavit ..Proste to bude jednoducha svadbicka ale s ludmi, ktori nas maju radi ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
Moja mama absolútne neakceptuje moje sny a predstavy. Hneď mi dala na výber z dvoch sál, rozčuľovala sa nad výberom mojej hlavnej družičky a drží stranu bratovej priatelke, ktorá sa začala starať ešte aj do výberu šiat pre družičky. Prepáčte, ale slová ako "Dúfam, že nevyberieš takú a takú farbu, to si na seba neoblečiem." a "Ja by som radšej dala na seba ružovú." je tak detinské a hlúpe. Dokonca som chcela vyjsť v ústrety každej z družičiek a chcela som len vybrať spoločnú farbu a strihy šiat by si už vybrali sami, ale zase podľa mami je to hlúpy americký zvyk, ktorý neakceptuje. Svadba mala byť oslavou nás dvoch, ale zvrtlo sa to celkom iným smerom. Dokonca som premýšlala nad tým, že priatelovi vrátim prstienok, pretože toto asi nie je pre mňa psychicky vhodné a keď by mala byť svadba, tak z týchto dôvodov asi len na úrade.
Odpovedať
viem, ze sa mi to mozno lahko hovori, no mala by si mysliet hlavne na seba a na vas dvoch. ak ste sa proste snazili sa s nimi nejak dohodnut a oni aj tak nechcu, nema zmysel aby ste sa pre nich trapili. mali by sa trapit hlavne oni. fakt neuberaj si vase stastie. zaobidete sa aj bez nic
Odpovedať
Profilova fotka
@ms_frye : v prvom rade svadba je hlavne o obrade a o snubencoch, nie o oslave. Preto by som oslavu až tak neriešila nedá sa každému vyhovieť. aj keby žiadna oslava nebola, iba obrad, manželstvo platí. Pokiaľ so snúbencom máte dobré vzťahy teraz pred svadbou a on ťa podporuje, bolo by dosť radikálne vrátiť mu prsteň. myslím že by sa to dalo vyriešiť aj inak ak je organizácia svadby nad tvoje sily respektíve rodina nerešpektuje tvoje prianie. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@adik653 Máš pravdu :) Asi ma celá tá situácia tak vytočila, že som nevedela kontrolovať ani jednu myšlienku okolo toho. Aj malý obrad na úrade dokáže byť pekný a výnimočný :)
Odpovedať
@ms_frye ale jasne ze hej. hlavne je si myslim si ho nenechat nikomu pokazit. to by mal byt bod cislo jedna, lebo jeho to trapit nebude, no vas casom isto hej. takze hlavne sa riadit tym, co chcete vy
Odpovedať
Aj mne matka strpčuje svadobné prípravy a to som jej jediné dieťa, ale čo, no...už to len nejako vydržať, svadba je za dverami. Akurát sa obávam, aby jej nešiblo na hostine a nezačala vyvádzať, to je pre ňu typické, akonáhle chytí hysák, nevie sa ovládať.
Odpovedať
Milé dievčence ,čo tu čítam je fak hrôza,aj ja som mala príšernú svadbu a dodnes lutujeme ,že sme neboli iba so svedkami a možno zo par ludmi ,ktorí nám priali a prajú dodnes.Svoj sobaš a ten den si vychutnajte podla seba a urobte krásnym,po našich 35-tich rokoch to vidím úplne inak.Teraz sa u nás pripravuje svadba syna a verte my si to všetci užívame aj druhá strana,pretože nechceme aby sa niečo také opakovalo. Všetko je iba o vašej láske k priatelovi a tak to aj ostane ,utekajte od zloby aby váš vztah sa stal prekrásnym na celý život. netrápte sa tými čo tam nechcu byt a nebudú. ;-)
Odpovedať
@svokra17 krááása až mi slzička vybehla, mať takú svokru ako vy, pre niektorých len sen. Užite si synovu svadbu 😉 držim palce
Odpovedať
Profilova fotka
@svokra17 keby moja mama reagovala takto, bola by som tak veľmi rada a nadšená ❤️ Chýba mi ten taký pocit, že môžem ísť hrdo s mamou vybrať šaty, alebo si spoločne pozrieme po internete miesta a užijeme si predsvadobné prípravy. Hold, musím asi počkať kým sa trochu upokojí.
Odpovedať
@ms_frye Ďakujem ;-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?