Odporúčame: Modrastrecha.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz

cevabcici Neaktívny

Svadba bola 1. septembra 2017 Košice, okres Košice  • 

  • Svadba bola dokonalá! Hovorí to každa nevesta, a tak to aj má byť. Vždy som sa na vlastnú svadbu tešila nie preto, že budem nevesta v bielom, ale preto, že si budem môcť celý event sama naplánovať. Chcela som, aby svadba nebola len o neveste a ženíchovi, ale aby to bola nezabudnuteľná party, kde sa stretnú skvelí ľudia, ktorí pre nás znamenajú všetko a spoločne prežijú krásny deň. Podarilo sa! Svadbu sme mali v piatok, ale keďže bol štátny sviatok, nikto si na Slovensku nemusel brať dovolenku, a zároveň mali hostia celý víkend na to, aby sa zo svadby pozviechali. Celú svadbu som si plánovala a pripravovala sama. Pinterest je nevestinim najlepším priateľom. Svadbu sme mali v úchvatnom prostredí a počasie vyšlo na výbornú. Bohužiaľ nemám veľa fotiek zo samotnej sály a výzdoby - tu je aj moja rada pre budúce nevesty - dopodrobna si preberte s fotografom a kameramanom, čo chcete mať nafotené. Veci, ktoré mne prišli samozrejmé, že sa fotia, totižto nemám, lebo som to nepovedala nahlas.
    Oznámenia som si vymyslela sama, do grafickej podoby mi ich zalomila kamarátka. Mali sme vytvorené aj webovky, kde boi všetky podrobné informácie o svadbe a takisto vyplňovací dotazník RSVP s výberom alkoholu, ubytovania a špeciálnych stravovacích návykov. Výzdobu som si tak priebežne nakupovala v ikei, na ebayi, v galatériách Stoklasa a Ginka. Základom boli drevené podložky, ktoré som mala vďaka mojej úžasnej rodine. S drahou kvetinovou výzdobou som vybabrala a deň pred svadbou sme skočili do Lidlu a nakúpili krásne jednoduché kvety, ktoré mamka zaranžovala do kytíc. Vyšlo nás to na cca 25E. Sálu sme zdobili rodina spoločne deň pred svadbou a dokončieval ju manžel s mojimi kamarátkami v deň svadby, kedy som bola ja na líčení a účese. Vsadila som na jesennú vínovú, staroružovú, rosegold a ivory.
    samotný svadobný deň bol kúzelný a zároveň úplne prirodzený. nemali sme odobierku, vôbec sme to tak necítili. Manžel proste po mňa s rodinou prišiel a povedal v obývčke: Vzal by som si ťa do kostola, keby bola taká možnosť :D Ako nástup sme mali v kostole zvučku z Game of thrones, takže všetci kamaráti vyvaľovali oči nie na nás ale na hudbu :D Po blahoželaniach pred kostolom ma prekvapili kamaráti (manžel o tom vedel, išiel v tom s nimi) a prichystali nám uličku s odkazmi a úlohami -prvé manželské poldeci, mladomanželský bozk. Nebudem klamať, musela som si po tomto prepúdrovávať nos. Hostia mali objednaný svadobný autobus na presun z kostola do sály, chceli sme ísť s nimi, ale svokrovci nám tvrdili, že sa to nehodí :p Po kostole sa hosťom rozdali miesto klasických pierok odznaky a dievčatám náramky s heslom "svadbujem" (tie sme po večeroch navliekali doma s manželom- ešte mám doma tak pol kila zbytočných písmenok, ak by niekto chcel). Boli tak populárne, že mi ani neostali, a to ich bolo viac ako hostí. Zasadací poriadok zožal veľký úspech. Miesto klasických mien som hosťom pridala priezviská, ktoré ich vystihovali (napr. Maroš ČoBudePiťDoRána, Tina ČoRadaNakupuje). Na stoloch mali hostia menovky, ktoré boi zároveň aj ich darčekom. Pri darčekoch som nechcela niečo čo zjedia alebo niečo čo im bude viacmenej na nič. A preto ženy dostali sukulenty (kupovali sme ich u jednej pestovateľky za Prahou, osobne sme každý jeden vybrali, nechali presadiť do malých sklíčok od jogurtov, ktoré som pol roka zbierala, nakoniec sme ich ešte postriekali rosegold sprejom a napísali na nich mená). Chlapi dostali poldecák so svojím menom, ktorí celý večer aj využívali. Ďeti dostali smoothie poháriky, do ktorých sme nasypali cukríky. Po redovom tanci som takisto chcela zvoliť niečo iné ako klasický koláč, ktorého sú už hostia o polnoci dosť prejedení. Naši hostia dostávali koláčiky šťastia s odkazom.
    Chceli sme, aby bola na svadbe zábava a sranda, preto sme vsadili na rôzne blbostinky, ktoré hostí potešia. Už teraz klasický fotokútik s funny probs. Pozadie na neho som vymyslela z farebne ladiacich stužiek, ktoré mi mamka krásne našila. Pre pánov sme vytvorili fajčiarsky kútik - jeden stan s posedením, kde bol rum, poháriky a cigary na výber (toto bol manželov nápad). Musím povedať, že sa tam vystriedali nielen páni. Pre deti bola k dispozícii trampolína, ktorú nevedeli opustiť. Zároveň mali hostia prichystané papieriky, na ktorých sme ich prosili o odkaz, ktorý si prečítame na naše 3.výročie. Pripravené boli aj svietiace paličky, umelé fúzy a tetovačky - ani som nedúfala, že tieto veci budú mať takí úspech. Ale potetovaní boli úplne všetci, od detí až po babičky. Aby hostia nechodili neustále za DJom na stole mali pripravené papieriky, kde mohli napísať akú pesničku si želajú a vhodiť ju DJovi do krabičky. Po redovom sme mali pripravené ešte jedno prekvapenie - vystúpenie hip hopovej skupiny Outbreak. Bolo to také prelomenie oficiálnej časti na bohapustú párty :) Bodkov celého večera bolo naskákanie družbov, kameramana a ženícha do bazéna. Pridala sa aj moja svedkyňa. Skončili sme o 7mej ráno, a to len preto, že už do sály prichádzala agentúra na výzdobu nasledujúcej sobotnajšej svadby. Ak sa raz podarí vymyslieť stroj času, budem sa do tohto dňa vracať neustále :)
Juliana a Martin - 1. septembra 2017 - Košice, okres Košice - 29 fotiek
Tento fotoblog je zatiaľ prázdny.
cevabcici
Juliana Martin
Registrácia: január 2017
Bydlisko: okres Košice
Príspevkov: 4
Inzerátov: 0
Priatelia: 0
8 3 5 dní
po svadbe.