Odporúčame: Modrastrecha.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz

lilivka Neaktívny

Svadba bola 11. júna 2011 Levoča, okres Levoča  • 

 • „Ahoj, nadiktuj mi prosím Tvoj dátum narodenia a telefónne číslo, robím triednej zoznam.“ To boli úplne prvé slová ktoré mu adresovala.

  ON & ONA! Boli spolužiaci z gymnázia. Dlhé roky sedeli blízko seba. A bola to učebnicová „láska na prvý pohľad“, až na to, že ON miloval svoj bicykel a ONA svoju slobodu. :)

  Prišiel končiaci ročník a života muky nastali, keď bolo vhodné nájsť partnera na stužkovú. ON sa hanbil, ONA čakala. Dĺžka čakania bola však až natoľko nepatrná, že si stihla zajednať kohosi iného, keď odrazu .... pár večerov pred „stužkovaním“ prišla SMS. Neodolala. „Romantické pozvanie“ odštartovalo sériu milých trápností a ostychu. Časom by sa na to dobre spomínalo, keby sa ON nebol objavil v modrom obleku a ONA nemala zelené šaty :) Romanticky založená a predovšetkým dokonale nezladená dvojica pokračovala v písaní svojho životného príbehu ďalej.

  ON, ONA a posledný tanec večera – posledná šanca ako mať medzi sebou vzdialenosť menšiu než je dĺžka našich nie práve krátkych rúk... dokonca až tak blízko, že sa ON odrazu nakloní a venuje jej letmý bozk .... na rameno. :-D večer sa skončil. ON & ONA odchádzajú spokojní a šťastní, že si ich utajenú nežnosť vôbec nikto nevšimol.

  Bol začiatok decembra, pár týždňov po tom „ bozkovom incidente.“ ONA, ON a obrovská skupina spolužiakov smerujú do hôr. V tomto súkromí sú šťastní, že si nájdu chvíľku iba pre seba. Stačí síce len pol minúty na to, aby sa k nim pripojil ďalší kamarát, no i tak je to ich vzácnosť :-D. Ich krásna chvíľka. Romantická TROJICA kráča zasneženou cestou. Odrazu obaja mušketieri začnú mať obavy o túto D'Artagnanovu dcéru. Boja sa, aby sa nepošmykla. V istej pamätnej chvíli má ONA možnosť podoprieť sa o niektorú z tých nastavených mužných dlaní. Z každej strany k nej smeruje jedna. Nebol to nutný výber, no ONA to cíti inak! Zvolila si a nikdy to neoľutovala. Ruky sa stretli. Prvýkrát po takom dlhom čase. No tu sa to neskončilo. Chlad ich donútil skĺznuť až do jeho vrecka. Chodia spolu?

  Chodia! Už päť rokov. Je september a už ostali len ON & ONA! V úpätí tatranských hôr sa kochajú neuveriteľnou krásou. Hoci na iných miestach ešte panuje leto, v týchto končinách je už sneh. Opäť ten sneh. ON kráča pred ňou. Smerujú k jednému z najkrajších tatranských miest. Idú pomaly. Situácia nie je veľmi priaznivá. Z okolitých štítov počuť padať lavíny. Len ON, ONA, lavíny & jej predtucha. Sú spolu už tak dlho a ona tuší, že musí zdolať túto významnú túru. Potrebuje sa tam dostať za každých okolností. No príroda je proti. Nešťastný zamilovaný pár sa vracia k popradskému plesu. Ubytovanie je dohodnuté vopred. Po občerstvení a prekonaní dnešného sklamania, len tak sedia a debatujú. NIE! ONA debatuje. ON sa ju pokúša zastaviť. No bezvýsledne! Teda až do momentu, kedy vytiahne červenú škatuľku. Odrazu ticho ako v hrobe :) Je nádherná rovnako ako aj to, čo sa ukrýva vo vnútri. ON improvizuje. Vlastne povie len pár krátkych viet. No stačí to! Úplne to stačilo na to, aby mu povedala ÁNO! Je šťastná, uplakaná a zasnúbená! :-D Príbeh by bol asi dokonalejší keby bolo možné povedať, že nič netušila, a že ju požiadal o ruku kdesi vysoko v horách, avšak pravda je taká, že ON tú čarovnú krabičku pri sebe cestou hore VOBEC NEMAL! Strach z toho, že by ju mohol stratiť mu to nedovolil :-D Takáto je romantika v podaní dvoch pragmatikov :) No život píše rôzne príbehy a tento sa končí tam kde vlastne začal.

  ON & ONA sa berú 11. Júna, teda presne na jeho 25- te narodeniny! Kto mohol na začiatku tušiť, že veta: „nadiktuj mi prosím Tvoj dátum narodenia“ zmení náš život na romantickú rozprávku? :)
Príspevky pre registrovaných užívateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
lilivka
Lívia - 32 r. Lukáš
Registrácia: august 2010
Bydlisko: okres Spišská Nová Ves
Príspevkov: 16
Inzerátov: 0
Priatelia: 66
Páčia sa mi tieto fotoblogy (13)