Odporúčame: Modrastrecha.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz

nynanov Neaktívny

Svadba bola 14. októbra 2017 Lučivná, okres Poprad  • 

 • Milé budúce nevestičky, po dlhšom čase od svadby sa k Vám hlásim už ako pani Nováková :) ...stále neskutočný pocit.

  "Svadba bola dokonalá" ...tak veľmi som chcela napísať túto vetu aj ja k nášmu svadobnému albumu a skutočne môžem :) Svadba bola dokonaláááá ! Som taká šťastná, každej jednej želám ten blažený pocit "po", že to stálo za to. Tooooľko príprav pre jeden deň ALE ja si nevravím, že zbytočne, obdivujem tie baby, ktoré nestresovali a len čakali kedy príde ten deň. Ja som posledný týždeň bola bez milého a viac menej posledné dolaďovania boli na mne, písala som si všetko do zapisníčka a celá šťastná som z neho škrtala, že toto už máme hh. Teraz sa aj ja pridávam k ostatným, ktoré už svadbu majú za sebou, že ten deň naozaj prejde bleskovo, ja som sa sama nestačila čudovať, že už čakám kým príde napr. čepčenie a už sa to celé končilo.

  Ráno o 7 som už sedela pri kaderníčke a nechápala som čo sa to ide diať. Účes fajn no makeup som si ešte musela upraviť, teda niečo zo seba ešte dať dole na mňa to bolo príliš. Prišla som domov a hodiny šli ako minúty, v podstate som nerobila nič len pobehovala a zrazu prišiel kameraman a ja som vedela, že už ide do tuhého :). Žehlila som si šaty A ! prežehlila som si aj nejak spodné vrstvy, ktoré pred tým neboli úplne rovné a tak sa mi šaty predĺžili, baby pozor na toto lebo ja som zakopávala a už som nebola uvoľnená. Opätky som vôbec neobula pretože sa mi nohy triasli a spadla by som z prvého schodu :D bola som v balerínkach, čo teraz ľutujem, ale aspoň som mala stále istú chôdzu.
  Chvíľu stresy čakalo sa u nás na krstného, ktorý meškal ale všetko sa nakoniec stihlo ako sa malo a keď som počula trúbiť autá pred našou bytovkou, dievčatá nebolo mi všetko jedno, snažila som si všetko pamätať, uvedomovať a užívať no nie všetko sa dalo hh a teraz spomínam ako som krúžila po izbe a predýchavala. Nik z rodiny ma nevidel oblečenú čiže tesne pred tým ako prišiel po mňa ženích som vyšla z izby a všetkých úsmevy a komplimenty ma hrejú doteraz :)
  Prišiel Rastík pri dverách mu ponúkli samozrejme dve baby ale, že on chce inú :) Keď sme sa videli prvýkrát, chcelo sa nám plakať ale udržali sme to, pretože troška viac ľudí sa do bytu vopchalo a riešili sme kto kde bude sedieť a aby mal kameraman dobrý výhlad na nás hh. Prišlo požehnanie od rodičov, toto som čakala, že bude najemotívnejšia časť a ja sa doreveeeem, no nie, nejak zo mňa opadol všetok stres a ja som si to všetko len užívala. Príhovor mal Rastíkov strýko, to bolo milé, nečítal hovoril priamo tak to bolo také iné :) Rozplakala som sa len keď začal plakať môj 8 ročný brat, ženyyyy začala som plakať strašne, je to moja láska je ako môj od malinka som s ním a vychovala som ho ako svoje, veľmi silné puto je medzi nami, a toto bolo definitívne, že odchádzam z domu ááách. A všetci do áut. Susedia nám pripravili ešte bránu tak sme troška posrandovali a rýchlo do kostola, do ktorého sme meškali O:-).
  Sobášil nás Rastíkov kolega z práce. Pán farár, ktorého som spoznala bližšie aj ja, tak to bolo zas o niečo silnejšie, keď to bol kvázi kamarát. Bála som sa či budem všetko vedieť hovoriť a nevyschne mi v krku, nepreskočí hlas atď. ...áno, vyschlo mi v krku, samozrejme ale nejak som to zvládla a nebolo to poznať na hlase, ale nebolo mi všetko jedno, "tešila" som sa na omšové víno, že zapijem ale to bolo také silné, že som ostala v šoku a dávala sa dokopy ešte aj z vína :D. ...Taaak a sme šťastní a manželia pred kostolom. Gratulácie boli dlhé na mňa, ale tak postíhalo sa všetko čo malo :) nasadali sme do áut a šli sme cestou do Lučivnej s krásnym výhľadom po ľavej strane na Tatry a po pravej strane Kráľova Hola. Krásny jesenný deň. A my sme boli šťastní v aute a tešili sa, že sme svoji :).
  V Lučivnej sme šli ešte do záhrady pred hostinou pofotiť v krásnej jesennej záhrade rodinné fotky a potom už ozaj na hostinu. Sála bola pre mňa najkrajšia aká mohla byť, jednoduchá, krémová a jemná, nič v zlom dievčatá, ale pre mňa sú nepochopené farby na svadbe červená, tyrkysová, ... ale to je vec každého :) Keď sme sa usadili a spapali výbornú večeru nasledoval náš prvý tanec na najkrajšiu pesničku od Eda Sheerana - perfect a také to ozaj bolo :) ...a voľná zábava, ja som sa ozaj vytancovala a vyšalela so šatami aj keď to bolo tahšie :). O pol noci prišlo čepčenie, s ktorým som nebola veľmi spokojná. Všetkého som sa bála a len na čepčenie som sa tešila a nedopadlo to fajn, na mňa moc krátke, nezosynchronizované a také o ničom a už aj bolo po. Nuž. Zábava bola do pol 5 a akurát to stačilo, ja som dostala ešte druhý dych a všetko som začala zo stolov spratávať a pomáhať personálu, ktorý musím v Lučivnej v Hoteli vychváliť najmä pani Zuzku! Tá bola úžasná, presne takúto ženu a podporu som tam chcela. Ráno ma posielala spať, že im nemám pomáhať a keď som nechcela jesť chcela mi naberať ona na tanier :D. Proste skvelá žena, ktorú nebolo v sále vôbec vidno, ale keď sme ju potrebovali hneď sme ju našli.
  Unavená ale šťastná som sedela na posteli a vyťahovala si z hlavy asi 245-tu sponku ale s úsmevom, lebo už som JEHO manželka a som naozaj naozaj naozaj šťastná. Šla som spať asi o pol 7. Inak nula bodov čo sa týka môjho zbalenia sa na noc. Nemala som pyžamo, nemala som prezutie, nemala som šminky, nemala som hrebeň, ... čiže som bola krásna na druhý deň v svadobných balerínkach a na hlave hniezdo. Budík o 9 :D vtipná to vec, a opäť balenie sa nemala som ani obal na šaty a v sklade vecííííí, čo bolo treba zobrať a jedla čo zvýšilo... . Dve hodiny sme len spratávali sálu definitívne lebo som tam mala svoje veci vo výzdobe a sklad bol plný. Totálne sme sa prepočítali v alkohole a v jedle na bufetoch, strašne toho zvýšilo veľa.

  Keď sme to všetko nakoniec doniesli k nám tak u nás sa ešte stretla najbližšia rodina, no my sme už spokojne sedeli :)

  Neverila som, že ja poviem, že si chcem svadbu niekedy zopakovať. Povedala som to hneď v nedeľu :)

  Pamätajte dievčatá, nech sa stane na vašej svadbe čokoľvek je to len jeden deň a ide o to, že ste svoji o nič iné. Nie každý vie pochváliť plno drobností, ktoré ste vymýšľali do detailov hodiny. Tak aby ste neboli sklamané. A ďalšia vec pozvite si tam len tých, ktorých tam chcete mať, neoplatí sa pozývať niekoho len preto lebo by tam mal sedieť, to už nie je v poriadku.

  Tak ahojte nevestičky, nebojte sa keď som to zvládla ja tak všetky :D !!! veľa šťastnýých rokov s vašimi budúcimi manželmi želám.

  Veronika
Príspevky pre registrovaných užívateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
nynanov
Veronika Rastinko
Registrácia: november 2016
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Príspevkov: 19
Inzerátov: 0
Priatelia: 1
7 5 8 dní
po svadbe.