Čo treba na sobáš, ak ja som Češka a priateľ Slovák?

23. máj 201950

Ahojte baby ,s priateľom sme sa rozhodli ze sobášiť, može mi niekto poradiť čo budeme potrebovať na matriku. Žijem tu na Slovensku už 10 rokou, mam aj trvaly pobyt ako cudzinec. Díky za info.

 • Chcete sa brať na matrike iba či aj v kostole? Na matriku budeš potrebovať potvrdenie od vás z česka, že si slobodná 🙂 A potom klasika rodné listy vaše

 • Ja som Slovenka žijúca v ČR a manžel čech a brali sme sa na Slovensku. Ja som potrebovala len rodný list a OP a manžel okrem toho aj spôsobilosť k uzavretiu manželstva vydaný na matrike v mieste trvalého pobytu. Ten papier stojí cca 500kč a musí byť vydaný max. 6 mesiacov pred uzavretím manželstva.

 • Ked tu mas trvaly pobyt tak si myslim, ze by si problem nemala mat s nicim. Mozno iba ten papier budes potrebovat, co tu spominala renya

 • Sponzor fóra
 • Ahojte baby, k tejto téme by som mala nejaké dotazy. Takisto som slovenka žijúca v čr, partner je čech, svadbu budeme mať na slovensku v kostole.
  som troška v zmatku, takže moj partner potrebuje nejaké potvrdenie pre našu sk matriku, že je slobodný?
  a čo po svadbe? ja mám stále trvalý pobyt na sk, je tam nejaká zmena, ked si vezmem čecha, tak čo sa stane? 😃 budem mať český obč. preukaz, čo pobyt? poraďte prosím.
  vďaka

 • Baby, prosíme aj my o radu. Som slovenka, priateľ čech a svadbu budeme mať na Slovensku v kostole. Na úrady sme doložili: Kópie OP, žiadosť o uzavretie manželstva, vysvedčenie z ČR, že sa priateľ môže ženiť v SR (vydala nám ho matrika), krstný list, licenciu, predmanželskú prípravu z farnosti priateľa. Všetko OK. Dodali sme i kópie rodných listov, ale tu nastal problém. Po priateľovi slovenská matrika požaduje RL, ktorý nie je starší ako 6mes. pred dňom svadby. V ČR však matrika vystavuje duplikát rodného listu len v prípade, že bol poškodený/stratený. Ak by sme si aj tak ten duplikát vybavili, tak nám ho slovenská matrika vezme, pôvodný RL pred úradmi neexistuje a priateľ bude bez RL. Overená kópia originálu rodného listu vraj nie je pre slovenskú matriku dostačujúca. Riešili ste niečo podobné, ako to vybaviť? Alebo po Vás nič také nechceli?

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Revúca
  Ovládni so mnou umenie svadby a staň sa silnou nevestou. #umeniesvadby #silnanevesta

  Organizujeme svadby, stužkové, plesy, rodinné oslavy, firemné večierky a iné spoločenské podujatia.