Čo sa stane so zálohou pri presune svadby?

Ahojte , mam otazku ako je ti keby nedajboze musime prelozit svadbu ?vracaju sa zalohy ? Alebo prepadnu ? Dakujeem
Odpovedať
Profilova fotka
Prepadnú, o tom je ta záloha, aj keď vy za to nemôžete ze sa svadba v tom termíne konať nemôže no stále ju viete preložiť
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si myslím, že je to podľa situácie a záleží aj od človeka (dodávateľa). Kamoška mala mať svadbu na jeseň a nemohli mať kvôli obmedzeniam a niektorí dodávatelia im peniažky vrátili.
Odpovedať
@nikushka26 Lebo ide o to ze chceme mat svadbu v sep tento rok , a chceme to riesit teraz ,aby sme vedeli ci nam peniaze vratia alebo to vsetko komplet prepadne ,, alebo sa to len preplanujem datumovo a nic sa uz neplati
Odpovedať
Profilova fotka
@dominika221091 to už si podľa mňa musíte odkomunikovať s dodávateľmi ako v danej situácii postupujú, ale tak či tak to bude iba na nich keďže ide o zálohu. Viem, že tu raz niekto písal, že záleží od toho ako je to naformulované v zmluve, či je to záloha alebo rezervačný poplatok alebo niečo také, ale nepamätám si to popravde, skús pohľadať niekde vo fóre možno. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@dominika221091 ako u koho. My sme prekladali pred rokom a niekto bez problémov a u niekoho by to prepadlo. Zmena termínu bola väčšinou možná bezplatne...
Odpovedať
Ak si preložíš svadbu na iný termín u toho istého dodávateľa, tak záloha by ti prepadnúť nemala. Ale ak zmeníš aj dodávateľa, tak záloha prepadá - avšak závisí to od konkrétneho dodávateľa.. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
No boli takí co proste chceli zarobiť na našom zúfalstve a nič nevrátili ale drvivá väčšina to s nami preložila alebo vrátila zálohu... Chápem ze aj dodávatelia bojujú o každé evro ale nám je to tiež ťažko len tak tam nechat stovku tam ďalšiu atď... Mam nejakých nových ale s každým som sa ppredku dohodla že ak ta svadba nebude z dôvodu opatrení zálohu vrátia... Mame ju v apríli a už teraz mi je jasne ze nebude
Odpovedať
@dominika221091 ja plánujem svadbu na tento rok - október a teda mám vybavené už skoro všetko a nikto zálohu nechcel. Každý jeden mi povedal že kvôli tejto blbej situácií nebudú brať zálohy. Takže som rada. Keby niečo jednoducho to preložim na neskôr.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?