Nevesty z Košíc a okolia 2010. Pomôžte s prípravami

ahojte buduce pani manzelky :-) ... dufam, ze sa nas tu nazbiera viacej a ze si vzajomne poradime co ano a co nie v Kosiciach ... my planujeme svadbu na 28.8.2010 a zatial mame obehane len 4 saly, kde v 2 nam maju urobit kalkulaciu ... inak nemame vybavene nic!! Precitala som si uz par prispevkov v inych temach a tam uz maju dievcence povybavovane aspon saly, kostoly, urady, kameramana, hudbu, fotografa...takze prave teraz vo mne zacali poriadne ucinkovat stresy :-S ... vie mi niektora poradit este nejaku dobru salu pre cca 60-70 ludi? Taktiez privitam kontakt na dobreho DJ, fotografa a kameramana....dakujem vopred za vsetky prispevky
Odpovedať
1
2
16
Profilova fotka
dianka - tema o auguste 2010 tu uz je ....tak skus pozriet aj tam ;-) http://www.mojasvadba.sk/forum/show.p...
Odpovedať
ja viiiem :-N ... len tam su babenky z celej SR a chcela som vyselektovat len Kosicke nevesty, kedze z BA mi nebudu vediet poradit ohladom miestnosti a podobne, vies? :-N .. len som dala blby nazov...mohla som dat len Kosice - nevesty 2010 .. no co uz, opravit to uz asi dodatocne neviem, ze?
Odpovedať
Profilova fotka
dianka - ved jasne, ja chapem ....kludne si pozri aj tu temu, mozno tam nejake kosicanky budu ak nie, mozes ostat v tejto teme ;-) a ak hladas salu v ke...zadaj si do vyhladavaca, tem o kosiciach je tam dost... ty si nazov uz zmenit nevies, zmenit ho mozeme len my adminky, tak ja ti ho zmenim
Odpovedať
tak dakujem :) .. ved prave som pozerala, ze kde mi to zmizlo a az teraz som zbadala, ze sa zmenil nazov :).. tak snad sa tu pridaju aj nejake ine ... a uz som sa zapojila aj do temy august 2010 :-)
Odpovedať
no halooo Kosicanky :-o .... nebodaj ziadna sa v tento rok nevydava? Kde ste?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj dianka,pridavam sa k tebe,uz sme dve :-) neboj je tu vela kosicaniek,len to chce asi cas ;-) My mame svadbu 31.7.zatial mame iba dj:) a akurat dnes sme boli za kameramanom kt.si asi uz aj rezervujeme.inac nic,chystame sa niekedy v najblizsej dobe za fararom,ale kedy to bude to netusi ani besna srnka.... :-D
Odpovedať
ahojte, tiez sa pridavam a zvysujem pocet na tri :) my mame svadbu 24.7. a mame uz zajednanu salu, fotografku. mame uz aj predbezne zajednany kostol ale treba este zajst na farsky urad popytat sa co a ako...tiez neviem kedy sa k tomu dostaneme ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte :) tak ja budem stvrta. Mame toho uz celkom dost, svadba 22.5. - kostol aj s pripravou (mali sme skratenu lebo zijeme v zahranici), matriku, salu, fotografa a kameramana, saty, saty na redovy aj popolnocne, oznamenia, a nejake drobnosti. Momentalne v poradi su topanky, neviem si rady... Dianka mat 60-70 ludi tak si neviem vybrat salu, zalezi od rozpoctu :) Pozri si Teledom (ten bol u mna asi top, ale na nasich 110 ludi tam nebolo dost miesta), penzion Platz, Hrabinu, Gastromilu, Gastrorekreu, hotel u Leva, Yasmin, a pocula som ze krasnu salu ma Krasna a Cana. Este poradim kameramana - pan Gomolcak. Vybrali sme si na zaklade DVDciek dvoch kamaratov, este som ani netusila ze sa budem vydavat a uz som hovorila ze tohto raz chcem na svojej svadbe.
Odpovedať
ahojteee...tak som rada, ze sme sa takto rozrastli aspon na 4 nevesticky :-D ...tak my sme prave dnes boli dat zalohu na salu a radusiq je to prave v Krasnej v restauracii Rubin :-) . Je tam fakt krasne. Taktiez mame obrad na matrike a nie v kostole, nakolko nie som ani pokrstena a nechcelo sa mi riesit tie hovadinky okolo toho, kedze nemam ani ziadnu vieru. Matriku uz mame tiez zarezervovanu na Juzane na Rastislavovej ulici o 16:40 hod., len musime ist vybavit papierovacky, kedze nepatrime pod Juh, ale na Vychod ( z furče). Potom mame zarezervovaneho DJ-a, ale este stale nahaname fotografa a kameramana. Dakujem radusiq, mrknem aj na toho pana Gomolcaka. Skusim ho dat do google, tak uvidim, co mi najde. Jo a zabudla som napisat hlavnu vec, ze nakoniec sme museli termin posunut o tyzden skor na 21.8.2010, kedze urady neoddavaju kazdu sobotu, ale len kazdu druhu, co som bola z toho dost v prdely...aaale co uz...aj tento termin je celkom pekny, no nie? A salony ste uz obehali? Pocula som, ze ceremony nech ani nejdem, lebo je tam otrasny pristup a brutalne palby za saty. Najlepsie ohlasy som pocula na salon Maggie, tak asi pojdeme mrknut najma tam, ale chceme ist s drahym a s maminou aj do polska a mozno aj na ukrajinu, lebo je tam vraj dobry vyber a hlavne lacno...a svadobne kde riesite? Sagitta? Ja si asi kupim len papier a grafiku ako aj tlac si poriesim v praci, kedze robim v reklamnej agenture, takze snad kolegu napadne nieco kreativne :-N Inak nezabudnite ze 7.2. je v hotely centrum vystava svadba, takze urcite tam zajdite, lebo mozte ziskat aj nejake zlavy ;-)
Odpovedať
Ahojte babenky....tak my sme si zarezervovali hotel Maraton na Strojarenskej :-) dianka288 my mame ako fotografku Ivanu Sandrikovu tak pripadne skus pozriet ci sa ti nezapacia jej fotky...mne sa pozdavala hned, je mila a cenovo podla mna celkom v pohode. No a co sa tyka oznamok tak u nas to bude samovyroba tak som zvedava co z toho bude :-D Inak velmi sa tesim na vystavu aspon nachytam nejake nove inspiracie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj dianka288, ohladom foto a video som ti posielala do IP komtakt na rasta jileka - jilekproduction z Trebisova, my sme ho mali a mozeme odporucat, super pristup, vysledok, rozumna cena
Odpovedať
Profilova fotka
Dianka my sme si oznamenie navrhli sami a vytlacili ako fotku, vyslo nas to 10-krat lacnejsie ako original oznamko, a je presne podla nasich predstav. V salonoch som vobec nebola, 2 dni po zasnubach som si satky od radosti objednala z ebay :), teraz su u krajcirky na skratenie a male upravy (nechcem vlecku a chcem dorobit ramienka, vytaca ma na vsetkych svadobnych videach ked si nevesta vkuse vytahuje saty) Baby mate niektora skusenosti s kupou topanok cez net? Takmer vsetko riesim cez net, celu svadbu organizujem zo zahranicia, ale tych topanok sa bojim...ak by ste mali nejaku stranku alebo predajcu na ebay kde mate overene ze velkosti sedia, dajte prosim vediet budem velmi vdacna :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte, aj ja sa pridavam :-) som z okolia KE a svadbu mame naplanovanu na 16.10.2010. Povodne sme chceli 14.8., ale drahy mal uz davno vybranu kapelu. Ked sme im volali v oktobri, tak mali uz skoro vsetko obsadene, okram 16. oktobra a novembrovych sobot. Tak som sa v tomto prisposobila a teda bude to oktobrova svadba. Inak kapelu budeme mat Family. Tesim sa, verim, ze nesklamu. Bola som uz na dvoch svadbac, kde hrali a bola super zabava. Maju vyborneho lidra :-) Dufam, ze pocasie bude primerane, ze nebude velmi chladno, resp. dazdivo. Ale na druhej strane, ked som si vsimala vikendy v lete roku 2009, skoro kazda sobota bola skareda. Resp. cez tyzden ukazkove letne pocasie a na vikend sa to vzdy pokazilo. Zato jesen bola pekna. Takze asi ani datum nie je zarukou pocasia. Budeme mat 110 ludi, vybrali sme si restauraciu Rubin v Krasnej nad Hornadom, resp. ich kongresovu salu. Vyzera to tam fakt pekne, citala som len same dobre recenzie na nich. Vedia urobit krasnu vyzdobu, majitel sympaticky, pohodovy, tak snad bude spokojnost. V stredu ideme zaplatit zalohu. Potom mame este kameramana. A teraz sa pracuje na fotografovi. Mnohi robia krasne fotky, ale dat 400e za fotografa sa mi zda prehnane :-( na druhej strane si zas na pekne fotky potrpim. Takze stale este hladam, hladam, hladam, aby bol pomer cena/kvalita pre mna vyhovujuci. Snad najdem coskoro. Ine nemame zatial nic. Saty sa este len chystam pozriet, tiez si brusim zubky na salon Maggie :) Dnes som este akurat kupila v takom lacnom mix obchode na hlavnej 2 biele drevene foto ramceky. Planujem tak dat fotky zo svadby mojich rodicov aj buducich svokrovcov a chcem to potom postavit na hlavny stol pocas svadobnej hostiny. Oznamka by som si tiez rada robila sama. Pacila by sa mi aj moznost dat to urobit ako foto, ale nevyzera to blbo, ked je vidiet podla foto papiera, ze je to fotka? :-S co myslite? radusiq a v akej velkosti si si to dala urobit? 9x13 alebo vacsie? Inak, tie ktore hladate vacsiu salu, aj hotel Centrum davam do pozornosti. Rekonstruovali to tam. Maju okruhle stoly. Vyzera to tam dobre. My sme sa nakoniec ale rozhodli pre Rubin z dvoch hlavnych dovodov - hotel centrum nerobi vyzdobu, takze by to boli dalsie vydavky oproti Rubinu. A pri Centrume nie je kde parkovat. Kedze autobus asi objednavat nebudeme a 110 ludi pride na autach, co bude minimaaaalne 20 aut - mozno aj 30 - tak by som si to velmi nevedela predstavit. Jasne, da sa platit za parkovisko, ale hodina stoji euro, ratam 10 hodin parkovanie, tak 10 eur len za jedno auto. Pri pocte cca 25 aut je to 250 eur len za parkovanie, co sa mi zdaju vyhodene peniaze. Plus Rubin mi vyhovoval aj v tom, ze je tam taky osobnejsi pristup. Nehovorite len s nejakym zamestnancom, ale priamo s majitelom, je to rodinny podnik. Ale pokial vam tieto veci neprekazaju, stoji za to pozriet aj Centrum. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
silence, Family Vam tisko zavidim, kazdy tyzden im pozeram na stranku ci sa im naahodou neuvolnil termin :) Co sa tyka tych oznamiek, kamosi si tak davali minuleho roku, a vyzeralo to super, mali to vytlacene na matny papier na 9x13, vobec to nebilo do oci ze je to fotka. My mame 13x19 na vysku, pridavam do albumu. Omylom som ich dala tlacit na leskly papier, dnes dosli tak vecer uvidim aka je skoda, pri najhorsom dame tlacit este raz na matny :( Inak ten napad s fotkami z rodicovskych svadieb je super :))
Odpovedať
Tak mame Family, ale ako vravim, museli sme obetovat termin :-) ale snad to bude stat za to. Inak som nedodala, ze nemame este vybaveny kostol, ale to problem nebude, sobas bude na dedine, tam nie je problem s terminami. Inak povodne sme chceli salu v Cani - velmi pekna, ale mali obsadeny termin. Takze ako pisem vyssie, bude Rubin x-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ako sa to nam tu rozbehlo :-) .dianka co sa tyka ceremony tak prispup tam bol dobry,aspon vtedy co som tam bola ja,boli tam dve jedna starsia jedna mladsia,boli zlate,ochotne.no ale v jednom ti potvrdim ceny su tam fakt pritiahnute... :-p
Odpovedať
kde su ukazky na skupinu family na ich stranke maju len jedno video :-(
Odpovedať
radusiq: Aj my mame termin 22. maja a skupinu Family uz mame rezervovanu asi rok.. :-N Chceli sme len ich, takze ked vyhodili kalendar na rok 2010, okamzite si ich objednali.. tak prepac ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Juuj tak pred rokom som ani v pate nemala ze sa budem vydavat :) Nevadi...termin kvoli nim menit nebudeme.
Odpovedať
Zuzi, tu maju ukazky: http://www.family.wbl.sk/Ukazky.html zatial su tam len dve. Ale u nich ide hlavne aj o to, aku vedia urobit zabavu aj pomimo. Rado /basgitarista, spevak/ vie urobit ozaj skvelu zabavu. Ved to, ze su dobri vidiet uz aj na ich ziadanosti. Minimalne ten rok dopredu ich treba rezervovat. Baby, ake ceny mozem ocakavat za saty v Maggie?
Odpovedať
Zuzi, ja som si nevsimla, ze vies o stranke :) potom ked ti skonci to jedno video, dole sa ti ukaze pas s miniaturami a tam potom je este jedna ich ukazka, kde je napisane Rado a este dalsie mena. Viac ukazok zial nemaju. Ja ti odporucam skontaktovat sa s nimi, povedat, na kedy by si ich teoreticky chcela, ale ze chces ich vidiet v akcii. Moja sestra pred svadbou takto chodila pozerat na akcie. Napriklad teraz budu hrat ples tusim na Jedlikovej. Takze ja by som ti odporucala tento postup. Ja som mala to stastie, ze som bola na dvoch svadbach, kde hrali, takze dobre viem, aki su :) Mozem len odporucat, najdes 90% dobrych recenzii na nich. Tie zvysne menej priaznive, to je uz podla mna vec vkusu...nie kazdemu sa vo vseobecnosti pacia kapely.
Odpovedať
caute baby, pridavam sa ako dalsia kosicanka, termin svadby 18.9.2010, pretoze zijeme mimo SR, uz mame vybavenu - salu, kostol, DJ, kameraman, fotograf. Ja uz mam kupene satiky (uz od septembra :D), nakupenu vyzdobu, priatel ma uz vesticku. Po februarovom svadobnom veltrhu sa chystame na obrucky. Ja sa este chystam na svadobne boticky, drahemu oblek a popolnocne satky. Pomaly zacinaju rodicovci nakupovat alko, maminky riesia uz kolaciky. Na mna caka este zohnat dodavatela na hlavnu tortu. silence - satky Maggie Sottero sa hybu cca 10 tisic a viacej, zavisi od toho ci je to nova kolekcia - aspon co som sa bola minuly rok informovat. Inak moje satky budu po septembri na predaj :D, ak by niekto mal zaujem.
Odpovedať
tak som rada dievčence, že sa to tu konečne rozbehlo :-) silence: tak sme uz dve, ktore budu mat hostinu v rubine...a kedze my mame skorsi termin a to 21.8.2010, mozes sa prist pozriet na vyzdobu ak budes chciet...inak ako riesis menu? Vyberies si tie 3 jedla, alebo si das jedno menu a svedske stoly? A ktora farba sa ti paci? My si asi vyberieme tu olivovo zelenu, hoci mohla byt o trosku viac vyrazna :-| nikusinka: dakujem za kontakt, ale uz sme na nu dostali kontakt, len sa s nou musime este spojit, ci ma volny este volny termin a hlavne sa nijako neviem dostat na jej stranku...vzdy ked kliknem na nahlad fotiek tak mi to cele padne...neviem preco....Vies mi este napisat aspon cca cenu do IP? Dakujem ... a kedy mate inak termin vy? gabaajano: dakujem aj tebe velmi pekne za tip, urcite si to pozriem :-) radusiq: a to si mala odvahu objednat saty len tak cez net? :-) A keby ti nesedeli tak potom co, hm? .. a topanky, nemam ani šajn o takej stranke...ja som zatial topanky nikde cez net neobjednavala, lebo toto si musim fakt vzdy vyskusat....a neviem ci by som ti to odporucala riesit takto cez net, lebo ked tak vezmes, budes v nich stat celu noc, takze toto by som radsej riesila hoci aj tam kde si mimo SR...ved hadam aj tam maju nejake pekne biele črievičky, hm? ;-) lucikka: .. a kde si kupila svadboné šatičky? u nás v KE alebo niekde mimo? sjuznska: ...tak asi to zalezi aj od toho, aku maju dane predavačky prave naladu :-) .. ale asi tam nepojdem uz len pre tu cenu...nemam tolko na vyhodenie len za pozicanie siat :-N
Odpovedať
Profilova fotka
dianka funguje to tak ze v aukcii si vydrazis dizajn, posles im mailom svoje miery a oni ti saty usiju na mieru. Akurat si treba davat pozor na referencie predavajuceho. Navyse ma vysli len na nieco malo vyse 100 eur, takze keby nesadli nic strasne sa nedeje... S topankami je problem ten, ze vsade maju tie spicate, to nechcem. Chcela by som bud sandalky, ale pevne, alebo zavretu patu a spicku s otvorom na prst, ale tie su vacsinou prilis vysoke. Pozeram samozrejme aj v obchodoch, ale nejak ma nic nezaujalo...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, pridavam sa do kolektivu košičaniek :-) Termín svadby 21.augusta 2010..Mame zajednany kostol-Dóm sv.Alžbety, pomaličky sa chystame k panu farárovi vybyviť si náuku, na fotografovi a kameramanovi sa pracuje, na hudbe sa pracuje tiež, salu mame už objednanú tiež budeme to mať v Dálii, nejaké tie šatičky už mam vyskušane :-) A pomaličky sa budu riešiť dúfam, že aj iné veci ;-)
Odpovedať
dianka, mne sa zatial najviac paci taka marhulkova farba. Povodne som chcela zlatu, ale ked som porovnala tu zlatu a marhulkovu, viac ma zaujala ta druha. Ale este sa to mozno zmeni, lebo sestra ma presviedca na gold :) zatial som ale za marhulkovu. Zeleno-biela kombinacia je velmi pekna, ale ten odtien zelenej, ktory ponukaju oni sa mi moc nepaci :-( presne ako pises, nevyrazna. Na stranke maju aj foto s inou zelenou, ta je krajsia, ale to je len organza a nie saten. A ked maju v ponuke satenove stuhy cez stol, uz by to bola skoda nevyuzit. Preto som teda skor za tu marhulkovu. Menu, och, no to je dilema. Totiz buduca svokra by najradsej vsetko cez svedske stoly riesila a moja mama zas nechce o tom ani pocut. Takze vidim to na kompromis 2 jedla na tanieroch a to tretie svedske. Mne to je v postate jedno, toto nechavam na maminy, nech sa nejak dohodnu. Proste svokra argumentuje tym, ze vyhoda je, ze co sa zvysi si beries domov. Mama argumentuje tym, ze starsi hostia sa budu hanbit ist si naberat zo svedskych... A neprospelo k zmene jej nazoru ani nasledovna situacia: mamina kolegyna pred rokom a pol zenila syna a svadbu mali v rubine. Mali jeden svedsky a ze vraj ked si isli pytat nech im pobalia, co sa zvysilo, dali im len trosku, pritom sa vraj zvysilo vela. No neviem, moze to byt pravda nemusi... Takze v tomto sa nejak nevieme ujednotit. Ja by som to videla najspravodlivejsie tak, aby bol aspon jeden stol svedsky. Kedze moja mama nechce ani jeden, priatelova mama chce 2, tak to by bolo asi najlepsie. S tym, ze vsak uz pri uzatvarani zmluvy jasne dodame, ze vsetko, co sa zvysi, si mozme vziat. Jedine tak, snad to k niecomu pomoze :-)
Odpovedať
dianka poslala som ti IP. My mame svadbu 24.7. 2010 :-)
Odpovedať
Baby s tym nakupom siat cez net pozor. Zavisi to na tom, ake ste narocne. Ked si clovek potrpi na detaily, musi ratat s tym, ze saty, ktore cinski vyrobcovia ponukaju su vlastne fotky ukradnute od vyrobcov originalov ako Maggie sottero, Pronovias a pod. Nehovorim, ze uplne vsetci su zli, ale co som mala moznost vidiet, pretoze niektore salony si takto objednaju saty a predavaju ich za dobru cenu, pripadne poziciavaju za nizsiu cenu ako znackove, tak mi vadili presne tie detaily - snurovacka ktora nevyzerala tak grandiozne a kvalitne ako ta na znackovych satach, lacno vyzerajuca cipka, aplikacia ktora mala daleko od originalu. Ak chcete bohato vysivane saty alebo cipkovane saty, tak by som do objednavania cez net nesla. Ak chcete velmi jednoduche hladke saty bez nejakych extra aplikacii, mohlo by to byt pre vas zaujimave. dianka 228 - satky mam z USA, a su kraaaaaaasne :D Inak baby co sa svadobnych topanociek tyka - urcite mrknite na znacku arturo vicci - pozerala som ze v na polskych strankach su za slusnu cenu - daju sa zohnat do 1000 korun. A hlavne, niektore ich modely maju pekne oble spicky, spicaky su uz velice nemoderne. Inak na hlavnej v Ke som objavila taky obchod s obuvou, maju tam aj svadobne - boli velmi lacne, bohuzial neboli velmi kvalitne, hryzli ma na pate, takze som si to rozmyslela. Do topanok zainvestujem, ved koniec koncov v nich budem musiet vydrzat cely den... 8-). Inak ja co sa tyka vyzdoby budem mat kombinaciu - champagne - zlata - ruzova - namiesane podla chuti ;-).
Odpovedať
Caute dievcata, ja mam svadbu 12.6. v restauracii Cassovia. Mame kostol booknuty (Dom Sv. Alzbety), fotit nas bude kamarat ale nemam DJ a ten mi robi starosti lebo to je velmi dolezity element... No a saty vyberam a preberam ale nejak ma nijake nezaujali, vsetky su take obycajne a take nejake krajsie a nie typicke su velkost 36 a ja som 38 ale pracuje sa na tom :) Rozmyslam, ze tiez pockam na svadobnu vystavu (pocula som ze sa tam saty daju aj kupit) a potom uz saty musim isto vybrat. Topanky pozeram priebezne ale tu v KE maju bud strasne vysoke (nevydrzim hopsat v takych) alebo totalne otrasne nekozene umele :) Pomaly robim a kupujem vyzdobu (chcem cisto bielu bez nejakych kombinacii). Popolnocne saty su tu take nejake tmave vsetko farby, asi pockam ked sa otepli a mozno budu jasnejsie farby siat vykladat :)
Odpovedať
silence: tak vy to mate doma vesele :-) ... u nas to chvalabohu nechavaju na nas. Taktiez to budeme riesit formou 2 hlavne jedla a po polnoci teple pulty, kde si budu vyberat z 2 druhov jedal. nikusinka: dakujem ;-) . Ceny ostali nezmenene, uz mi poslala cenik a je na nas termin volna. Zajtra mam stretnutie s jednym fotografom, ale potom by sme sa radi asi stretli aj s I.Sandrikovou. Kde ste si inak dali vyrobit obrucky? Ak mate nejake typy na dobre ceny a pekny vyber tak poprosim opat do IP :-) , kedze tu sa nemozu pisat kontakty....dakuuujem
Odpovedať
1
2
16
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?