Odličovanie naše každodenné. Ako si ho uľahčiť?

Profilova fotka
Všetky dobre vieme, aké je odličovanie dôležité pre našu pleť. Neodlíčená a nevyčistená pokožka v noci trpí, čo sa môže prejaviť nepeknou vyrážkou, alebo zanesenými pórmi. Môže to byť dôvodom predčasného starnutia našej pleti. Poďme sa rozprávať o tom, ako si môžeme tento večerný rituál urýchliť, zjednodušiť a pritom chrániť pleť? Začnime tým, čo používate na odličovanie (mydlo, penivý gél, mlieko, micelárnu vodu…) a aké sú vaše skúsenosti.
Používam hydrofilné odličovacie oleje z prírodnej kozmetiky. Sú vysoko účinné, pleť rýchlo a krásne odlíčia, poradia si aj s vodeodolnou špirálou. Používala som aj všelijaké odličovače z lekárne, ale boli plné chemikálií a niekedy z toho aj štípali oči. Odkedy používam čisto prírodné produkty, moja pleť je sviežejšia a má prirodzený tón. Skoro všetky sú vhodné aj pre vegánov a sú omnoho lacnejšie. Len škoda, že sa k takýmto veciam človek dostane len náhodou na internete, veľa ich v kamenných obchodoch nevidno. 8-)
@orgovan vďaka za tip. Ja som našla bio odličovaciu emulziu, ale v podstate je to micelárna voda, výborne sa ňou odličuje všetko, aj oči. Inak som zistila, že mi vyhovujú umývacie krémy/pasty (penivé), dostala som raz vzorku od Clinique a doteraz používam pri cestovaní, a teraz som si kúpila niečo podobné. Mám normálnu pleť, ale občas sa mi robia vyrážky alebo upchávajú póry a s touto pastou je to omnoho lepšie. Inak k bioderme - micelárna voda na zmiešanú pleť mi vyhovovala veľmi. Inak myslím, že moje momentálne riešenie odličovania a celkovo čistenia pleti je veľmi rýchle, keďže tá emulzia je na oči aj pleť.
Na odlíčenie používam zmes olejov, ktoré nanesiem na vhlký tampón a na oči mám dvojfázový odličovač. Dlho som používala micelárku práve od Biodermy, ale začala ma presušovať. Oleje mojej pleti absolútne vyhovujú. Potom si umyjem tvár čistiacim gélom, na to dám pleťovú vodu a už len sérum a nočný krém :-)
@orgovan prírodná kozmetika je najlepšia! nedám dopustiť na mnohé veci z nobilisu napríklad. a ešte dávam do pozornosti gardenofwisdom.com, odtiaľ mám odličovací olej a pleťovú vodu (hydrating mist) a renskincare.com, to je úplná pecka, drahá, ale dlho tie veci vydržia :-)
Profilova fotka
rok som pouzivala biodermu,miceralnu vodu,krem hydrabio legere,a ocny sensibio,nikdy som taku krasnu plet nemala,teraz som presla na bio oleje..a uplna tragedia co mam na ksichte a to sa blizi svadba..zijem v zahranici a tu bioderma nepredavaju tak si ju nechavam posielat postou nech sa do svadby moja plet unormalni..:)
Ja sa odličujem obyč. mliekom z drogérky (samozrejme určený na odlič.) a dočistím pleť. vodou bez alkoholu. Nakrémujem tiež obyč. niveou z drogérky a je to :-D Som bez vyrážky a pod. Predtým som mala problematickú pleť, používala som biodermu a všetko to stálo hooodne peňez :-| Upravila som si stravu a život po psychickej stránke no a teraz používam obyč. aj slovenské výrobky z drogérky a som "čistá" :-)
@orgovan ake oleje pouzivas???
@julichen od saloosu a nobilis Tilia
@orgovan saloos/salus ma vyborne oleje na plet, raz som si nimi zachranila vysusenu, znicenu plet po zime... asi vyskusam aj tieto na odlicovanie. Akurat co som pocula, ze niektorym ludom kvoli alergiam nemusi prirodna kozmetika a esencialne oleje v nej vyhovovat.
Profilova fotka
ahojte, som rada, ze vas tema zaujala. Kazdy si najdeme ten svoj sposob odlicovania, ktory nam bude najviac vyhovovat a hlavne bude vyhovovat nasej pleti. Ved to je najdolezitejsie, nie? ;-) Kedze mame Mesiac s Bioderma, chcela by som aspon v skratke napisat o odlicovani pomocou micelarnych vod. Stretavam sa s tym, ze vela ludi mi povie, ze Sensibio micelarna voda je uzasna. Ked sa ich opytam ci vedia co to je micela a akym sposobom tato voda odlicuje, spravidla sa stretavam s tym, ze nevedia. Ako teda posobia? Odpoved na tuto otazku najdete v clanku: http://www.mojasvadba.sk/forum/mesiac... V skratke, dokonale vycistia plet, pretoze na seba nabaluju necistoty rozpustne vo vode aj v tukoch. Preto nie je potrebne odlicovannie mliekom (necistoty rozpustne v tukoch) a nasledne docistenie vodou (necistoty rozpustne vo vode). Micelarnu vodu dokonale odlici aj vodeodolnu spiralu a nie je potrebne ju oplachovat. Mozete hned nanasat krem podla typu pleti. Bioderma ma v ponuke niekolko micelarnych vod - na mastnu, aknoznu pokozku Sebium, na hydrataciu Hydrabio, na podporu bielenia pigmentovych skvr White Objective, ale aj na podporu liecby Rosacea Sensibio AR H2O. Samozrejme, ze odlicovat sa mozeme aj mliekom. Pokial mame pocit pnutia po pouziti vody a nasa plet je sucha, vhodne je Sensibio mlieko, ktore funguje tiez na principe miciel. Samostatnou kategoriou su penive gely moussanty ci peny s sfektom slahacky. Ale ako som pisala na zaciatku, kazdy mame ten svoj sposob odlicovania, ktory nam najviac vyhovuje.
@orgovan ako sa tam pohybuju ceny???
Profilova fotka
micelarna voda od biodermy je super, lepsia ako u konkurencie ;-) ale ta cena :-|
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@meggimae ale akcii je dost a vtedy sa Sensibio H2O brutalne oplati. V lekarnach najdes akciu Sensibio H2O 1liter za cenu 500ml, alebo Sensibio 250ml 1+1zdarma. Vtedy to vychadza 500ml za cca 13€. Dobra cena? Po prepocitani na ml je to bezkonkurencna. Odlicovace z drogerie stoja viac. Alebo sa zapoj do sutazi a produkty budes mat zadarmo :) Je tu Velka sutaz s Biodermou a v mojom fotoblogu su a budu sutaze kazdodenne. Citaj moje clanky a najdes sutaznu jednoduchu otazku ;) pekny vecer ;-)
Profilova fotka
Kocky, davam do pozornosti Velku sutaz s Biodermou o velmi hodnotne ceny. Viac info tu http://www.mojasvadba.sk/forum/mesiac... a tiez som dnes vyhlasila malu sutaz o Sensibio H2O. Na konci clanku odpovedzte na jednoduchu otazku a mozno sa na vas stastie usmeje :-) http://www.mojasvadba.sk/fotoblog/bio...
@julichen daj si do googlu hydrofilné odličovacie oleje a vyhodí ti to veľa e-shopov. Ceny sa pohybuju okolo 12€ za 250ml, ale saloos ma aj 50ml a tam je to okolo 3€.
Profilova fotka
@biodermalucia viem o tychto akciach, ale nikdy sa mi nepodari vystihnut 8-( :-N a malu sutaz som zas zmeskala, ach ]-(
Profilova fotka
@meggimae tieto akcie su tera najaktualnejsie. Ta litrova je uz mozno vypredana, ale 1+1 sa zavaza v tomto obdobi do lekarni. A malu sutaz o H2Osi mozno zmeskala, ale pod inym clankom najdes dalsiu - aktualnu. A takychto malych sutazi tu v tomto mesiaci bude vela vela ;-) staci sledovat moj fotoblog.
Profilova fotka
davam do pozornosti testovanie H2O. Mozete sa zapojit http://www.mojasvadba.sk/forum/mesiac...
@meggimae Akcie sú naozaj stále, treba si len trošku pogoogliť. Častokrát aj keď sa akciové produkty vypredajú v lekárňach ešte stále sú v ponuke na internete. Ja som niekoľko rokov verná sensibio mic. vodičke a za normálnu odporučenú cenu som ju nekupovala ani nepamätám. Momentálne som natrafila napr na túto akciu http://www.lekarenkrasa.sk/pl/p/Biode... skúsenosti s presne s touto lekárňou nemám, lebo momentálne mám ešte svoje zásoby,ale tá cena je rozprávková.
Profilova fotka
@sunnnynka oha, super cena :-. ale oplati sa len pri nakupe nad 69e :-N aj ja som nasla v nasej lekarni fajn akcie, ake ani bioderma na stranke nema, tak mozno si daco dokupim...
@meggimae No vidís alebo spojiť nákup s kamoškou, aby bolo poštovné pre každú len 2,4 eura, čo by už bolo prijateľné a stále by sa voda oplatila
Profilova fotka
rada bioderma sensibio, gel na umyvanie pleti, micelarka a samozrejme krem (este dospotrebujem legere a potom skusim riche na luckinu radu) som velmi spokojna, lebo odkedy ju pouzivam, ziadne palenie, stipanie, pnutie a cervene fliacky su ovela miernejsie. Vcera ma v lekarni velmi potesili ked som ku riche kremiku dostala zadarmo micelarku :) a to som vyskusala vichy, aj LPR, bioderma mi sadla najlepsie
1

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?