Aké svadobné menu ste mali? Aké druhy jedla?

PROSIM MOZTE PRIDAT AKO VYZERALI VASE SVADOBNE MENU MYSLIM JEDLO DRUHY JEDAL AKE STE MALI NEVIEM SI ESTE VYBRAT DAKUJEM :)
Odpovedať
My sme mali jednohubky, klasika slepačí vývar s knedlickami a hlavne jedlo. Potom druhé jedlo bolo zemiaky, kurací rezeň a po polnoci maďarský guláš s knedľou
Odpovedať
Profilova fotka
ja nemam fotky jedla (zatial), tak ti posielam aspon menu. druhe jedlo sme mali okolo 10 a bol to bufet kde sme mali pecene prasa, hovadzie platky na prirodno, kuracie rezniky a absolutny top boli bryndzove pirohy, ktore zmizli asi po 10 minutach :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, my sme to mali takto: Aperitív Hubert sekt Predjedlo Domáca kuracia paštéta s brioškou, brusnicami a marinovanými cibuľkami Polievka Slepačí vývar s mäsom, zeleninou a domácimi rezancami Hlavné jedlo Grilovaná bravčová panenka s baklažánom, zaúdeným fazuľovým pyré a zemiakovým gratinom Dezert a káva Čokoládová tortička s marinovanými jahodami Druhá večera - teplý a studený bufet (tam boli rezne dva druhy, zemiakový šalát, kačka s kapustou a lokšami, potom nejaké kuracie so šalátom, pirohy, kapustnica, losos a ovocná misa)
Odpovedať
@bibusa36 vy ste nemali svedske stoly??
Odpovedať
@siminuka nie, po polnoci akurát bol maďarský guláš, to už bolo na ten štýl, že si vzal, kto chcel. Ale inak klasika, dve servírované jedlá predtým.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali : 0,1l Prosecco s granátovým jablkom, 80g Divinová paštéta s vínnym želé a brusnicovou marmeládou, 0,4l Hovädzia consommé s mäsovými taštičkami a zeleninou, 180g Konfitované kačacie prsia s medovou kôrkou a sezamom na chutney z granátového jablka, zemiakové krokety a ryža Fotky mame vo fotoalbume, jedlo bolo jedna base, ak mozes urcite investuj do kvalitnejsich surovin..ak mas hosti ktori su gurmani urcite to ocenia viac ako cokolvek ine na svadbe
Odpovedať
Predjedlo a polievku mam vybratu len hlavne jedlo este neviem a vobec tie svedske stoly ze zvyknu davat5 druhov jedal teplych a studenych neviem vybrat zatial
Odpovedať
@hudzi tiez uvazujem nad kackou ale neviem ci do bufetu alebo do hlavnej veceri a pastetou husaciu budeme my mat ako predjedlo :) polievku hovadzi vyvar
Odpovedať
@sayre ved stym bufetom si lamem hlavu tiez je na vyber to prasiatko len co potom este dat do bufetu a scim ste ho jedli?
Odpovedať
Profilova fotka
@petrusa12 len s pecivom a kyslou zeleninou ako uhorky a nejaka calamada ci co tam bolo..
Odpovedať
Profilova fotka
@petrusa12 myslim ze v hlavnom jedle s tym nic nepokazis, teda za nas to bola jasna volba, nakolko sme nechceli nic tuctove
Odpovedať
@bibusa36 pekne teda ale tak pokial to stacilo, tak fajn. lebo ja som bola zatial iba na takych svadbach, kde boli svedske stoly. takze si clovek tiez zobral, co chcel a bolo. uz ziadne servirovane jedla okrem hlavneho.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nám vravel majiteľ sály, kde budeme mať svadbu, že tento rok sa akoby vrece roztrhlo s panenkou. Každý mal panenku na XY spôsobov. My sme tento rok stihli 2 svadby. Na jednej bola panenka a k nej na každý stôl priniesli rôzne omáčky, ktorými si si ju mohla obliať. Len najmä deti mali problém si tú panenku nakrájať a tak lietala kade tade po stole ( vážne :D ). No a potom sme boli na druhej, tam bola tiež panenka a k nej ešte cordon. Ten som napríklad ja nezjedla, pretože panenka obalená v slaninke s prílohou mi bohato stačila. Pri našom stole zjedol celú porciu asi len jeden človek. Ostatné šlo všetko preč. V bufete ( čo som iba videla ) boli rôzne druhy rezňov, aj na prírodno a čo sa mi páčilo bol grilovaný encián, ktorý nie je tak ťažký ako napríklad bravčový rezeň. My budeme mať svadbu až v lete, ale zatiaľ sme tak uvažovali, že ako predjedlo si dáme grilované oštiepky, proste je to naše obľúbené jedlo a viem, že veľa z hostí to obľubuje. Klasická polievka so slížkami, tou nepohrdnú najmä deti, ktorých budeme mať neúrekom. A ako hlavný chod asi nejaké kuracie na prírodno alebo panenku. Chceme si menu vybrať hlavne podľa toho, čo chutí aj nám a väčšine rodiny. Radšej nech je jedlo chutné a zje sa, než by malo byť "na vychýr" a ľuďom chutiť nebude,.
Odpovedať
@siminuka tak my sme mali takú klasickú svadbu, ja zase len také svadby som zažila, kde bolo jedlo servírované, asi by ma tie výlučne len švédske stoly prekvapili :-) :-). Možno to je zvykom viac na strede ci západe Slovenska, je pravda, že ja som absolvovala len svadby na východe a rusnacke s adby, tak možno aj v tom to je...
Odpovedať
Baby, skvelá diskusia. :) Inšpirovali ste ma, možno by nebol zlý nápad urobiť článok a zhrnúť tam takéto inšpirácie na kompletné menu. :)
Odpovedať
My sme to mali takto.Vela toho neostalo,a nikto sa nestazoval :)
Odpovedať
@bibusa36 tak to moze byt presne tym, ze chodis len na vychodnarske svadby a tam su ine zvyky. ale tak super, aspon viem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sweetluska Toto je super nápad napísať čo bude a je na pitie! My čo sme boli na svadbách tak to nebolo a stále sme sa museli vypytovať čašníkov, družičiek.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?