Chýbajúci verš svadobnej básne

Profilova fotka
Ahojte! Pri vybavovaní dátumu na matriku sme dostali voľnú ruku v plánovaní obradu (dĺžka, čo tam chceme, hudba) a so snúbencom sme sa zhodli, že básnička na začiatok, hlavne ak si ju vyberieme sami, bude krásnym prínosom. Po prečesaní už existujúcich diskusií tu na mojejsvadbe sa mi hneď zapáčila báseň Gustáva Hupku Na ceste. Báseň má však 7 sloh a nie s každým veršom som bola úplne stotožnená, takže som ju skrátila na 5 sloh a niečo upravila po svojom. V jednej slohe mi ale ostal prázdny verš a hoci dumáme už týždeň, nejako nás nenapadlo nič dobré čo by sa tam hodilo.. Takže prosím, či máte alebo nemáte básnické črevo, ak by vás nejaký verš napadol, budeme veľmi radi ;-) Život je ako v hore strom a láska letokruhy v ňom. Život je malé hniezdo v kroví a láska vtáčat spev nový. Život je vesmír, celý svet a v láske ľudská odpoveď. Život je mráčik, potok, rieka a láska slnce pre človeka. A tak zapáľte lásky pochodeň nech horí vám v duši každý deň. V modravých diaľkach maják žiari vo vráskach rokov vašich tvárí. Vrások lásky viac nech je, nech roky slnce zohreje, na ceste vášho v šťastí žitia cez búrky a krupobitia. Lebo smutný je život, zvädlý kvet, keď lásky čistej v srdci niet, ........................... nech láska život rozospieva. Život je ako v hore strom a láska letokruhy v ňom. Nech s letokruhmi rastie aj vaše veľké ľudské šťastie.
Odpovedať
.... Smutný je život, zvädlý kvet, keď lásky čistej v srdci niet, do plodov rastie vínna réva ... Nech láska život rozospieva.
Odpovedať
@maca1000 teraz mi došlo, že nehľadáte chýbajúci originál básne, tak pardón ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nech radosťou náš vzťah silnieva a láskou život rozspieva.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?