Krátky svadobný obrad. Koľko piesní zahrať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte baby! Budeme mat kratku formu obradu v kostole. Sami sme si mohli zvolit citanie a evanjelium. Budeme mat aj tzv. "obrad zapalenia sviecky", ktory sa nam zapacil z jednej knihy (sice nas farar o nicom takom este nepocul..zial). Potrebujem vsak radu ohľadom pesniciek. Samozrejme bude "svadobny pochod" aj "Ave Maria" ... myslite ze to na skrateny obrad staci alebo mam si este nejaku piesen vybrat ?! Aky je vas nazor alebo ako budete mat obrad vy ? Diky za odpovede :)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Posielam vam text pri zapaleni sviecky, ktory hovori farar: „Milosrdný a dobrotivý Bože, požehnaj mladomanželom túto sviečku. Urob z nej znamenie, aby v nich oheň tvojej lásky horel neustále. Nech je ich láska svetlom, ktoré tento svet urobí jasnejším. Nech do chladu tohto sveta vnesie teplo. Nech rozžiari ich dom, aby sa pre ich hostí stal domovinou, v ktorej sa budú cítiť ako doma, prijatí a obklopení svetlom lásky. Buď v nej týmto manželom vždy nablízku a ukáž im, že v nich tvoja láska spáli všetko, čo by ich lásku ohrozovalo, že im prinesie teplo, keď ich láska začne chladnúť, a že im posvieti, keď ich obostrie tma strachu. Buď pri nich a daj, nech tvoja láska žiari a ľuďom prichádzajúcim do ich domu daruje nádej, aby sa pri ich láske mohli zohriať. Urob z ich domu domov pre ľudí, ktorí sa cítia osamelí. Daj, nech je ich láska pre ľudí svetlom, ktoré ich ožiari a zohreje ich skrehnuté srdcia.“
Odpovedať
Dakujeme marycs ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jaj, a neviem ci som to uz pisala, ze to zapalenie sviecky ma byt po-tom ako si vymenite prstienky. Ja si to predstavujem tak, ze nam farar zapali sviecku (uz ju mame doma, kraasnu aj s nasimi menami...mozno dam do albumu) z velkonocnej sviece, potom si ju my budeme drzat a on bude hovorit, uz spominany text... Asi tak nejako som si to predstavovala :) A potom zacnu hrat piesen Cela krasna si , Maria... - ked budeme podpisovat a tak... a potom ked budeme vychadzat z kostola, tak chcem aby hrali Ave, Maria :)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?