Obrad o 14:00

Ahojte, dievky, ktoré ste mali obrad alebo plánujete mať o 14:00, je/bolo to moc skoro? Totiž ja mám na výber o 14 alebo 16. Vybrala som si 14, nech máme dlhší svadobný deň, ale samozrejme som to mala už skritizovane. Názory, skúsenosti, postrehy? Ďakujem za každú poznámku. 😊
Odpovedať
@helenaverne Záleží aj na ročnom období (mesiaci) kedy bude obrad, či sa skoro stmieva a pod. Tiež na tom, čo všetko chcete pred sobášom stihnúť (fotenie, odobierka), koľko času vám zaberú jednotlivé presuny. Bola som na svadbe v júli o 16.00, pred sobášom sa boli snúbenci fotiť, mali odobierku, všetko v pohode stihli. Bola som teraz v júni na svadbe o 14.00, títo snúbenci odobierku nemali, boli sa okolo obeda fotiť, ešte mali aj pred obradom cca pol hodinku čas doma na trochu oddychu. Je to na vás ako sa rozhodnete. My sme mali sobáš o 15.00, stihli sme v pohode fotenie aj odobierku.
Odpovedať
My sme mali mať svadbu o 14:00, už sme aj pozvánky mali vytlačené, ale nakoniec sme to presunuli na 16:00 z čisto praktických dôvodov - chceme sa fotiť pred obradom, chceme mať aj nejakú odobierku + dôležitá vec, ktorá nám napadla až veľmi neskoro - čím skôr máš obrad, tým viac jedla, alkoholu a nelka a ti treba. Máme hostinu už beztak na drahom mieste a doplácať za ďalšie jedlo sme nechceli, to sme radšej zmenili čas s kostolom a pozvánky vytlačili nanovo.
Odpovedať
My budeme mat 14 30 a nie je to podla mna skoro, zavisi ako mate naplanovany cely den a co vsetko chcete stihnut. Je rozdiel mat svadbu v juli kde sa stmieva o 9 vecer (pre pripadne fotenie pri zapade slnka) a v oktobri kde sa stmieva o 6 pomaly. Cize v tom juli by to mozno bolo trisku priskoro ale v oktobri nie. Skuste si spisat harmonogram co planujete - ci odobierku, kedy fotit, co po obrade atd. Pretoze ludia po obrade podla mna ocakavaju ze idu rovno na hostinu tym padom by ste to nemali ako veceru ale skor neskorsi obed. Mozete sa ist ale aj po obrade fotit a pod. Cize cele to zavisi na vas a aku mate predstavu aby ste boli spokojni. 🙂
Odpovedať
Ďakujem krásne kočky. My máme svadbu v septembri. Fotenie chceme po obrade, ta večera.. no. Nebude to večera.. a dúfam,ze hostia sa nebudú nudiť.. ale zas o 16 sa mi to zdalo dosť neskoro.. aj detičky by boli unavené hneď.. joj. No dačo budem musieť vymyslieť..
Odpovedať
@helenaverne tie deticky, to je relativne.. vela z nich cez obed spava a o 14 este vyspate nemusia byt. nas vstava okolo 16h z obedneho spanku, takze na obrad o 16h by bol fit a preto ho aj budeme mat o 16h 😊 aj z ostatnych dovodov, co tu pisali.
Odpovedať
@helenaverne my sme mali 14:30 (najmä kvôli deťom - nie našim) a bolo to super 😊😊😊
Odpovedať
@obcanka123 to, že mam tiež v okolí dosť detí (synovcov, neteri, ktorí buď neboli alebo boli dávno na svadbe) ja sa len bojim,ze sa budú ľudia nudiť, keďže je to skôr.. ale zas na druhej strane... O tej 16:00 sa mi to zdá,ze to tak rýchlo ubehne a hneď je koniec.. ani sa človek nenazda a je polnoc... Ďakujem krásne dievčatá za každý postreh a pripomienku, niektoré veci vyššie spomenuté mi ani nenapadli.. ste zlaté. 🙂
Odpovedať
@helenaverne ja mám tiež svadbu v septembri, resp. koncom septembra - 25.9, ale ako som spomínala, aj tak sme to prehodili zo 14:00 na 16:00. Ono všetko má svoje výhody aj nevýhody, musíš si to len zvážiť. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
my máme tiež v septembri a dali sme si na 16:00. Tiež sme mali možnosť skôr ale zamietli sme ju. Chceme mať vo svadobný deň pokoj a nenáhliť sa. Ďalšia vec je, že nemáme odobierku a uvidíme sa všetci v kostole až o 16:00. Detičky už budú vyspaté a po kostole sa rovno pôjde na hostinu. Záleží aj akých máte ľudí, niekedy keď je svadba skoro, tak sa rýchlejšie opijú alebo sú unavení skôr, tým pádom niektorí už nevydržia ani do polnoci a odchádzajú v priebehu večera. Za mňa je ideálny čas 15:00, ale ani Vy ani my sme takú možnosť nemali 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@helenaverne ja by skm tiež chcela o 14tej hodine. Príde mi to že si to užijeme "dlhšie" a myslím ze sa da stihnúť aj o dobierka aj fotenie alebo to fotenie pripadne nechať na nedeľu 🙂🥰
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?