Kontroly na svadbe august/september 2021

Ahojte, mali ste teraz svadbu alebo ste boli na nejakej? Zažili ste niekto aj kontrolu? Chceme mať len zaočkovaných ľudí, ale v každej rodine sú nejakí nezaočkovaní ludia a hlavne sú to dosť blízke osoby. Myslíte, že to niekto aj rieši? Prosím, prosím dajte mi vedieť mám z toho veľa stresu. :/
Odpovedať
1
2
Ahoj, my sme sa práve min. týždeň boli informovať v našom hotely ohľadom nejakých detailov a hovorili nám, že odkedy platí nový covid automat a okres prešiel do ornažovej farby, mali dve kontroly na hostinách. Oba razy prišli okolo pol piatej-piatej dve ženy z hygieny, vypýtali si zoznam hostí od manažérky, spýtali sa ľudí, či majú testy (náš hotel funguje v režime OTP), oni povedali áno a neriešili. Ani nepočítali hostí, ani nekontrolovali. Nijako to hostinu nenarušilo. Myslím si, že tiež sú to len ľudia a pokiaľ tam nezačne do nich nikto arogantne skákať, bude to ok.
Odpovedať
presne to som chcela napisat, ze ak sa k pripadnej hygiene budu hostia spravat normalne, tak to bude oki. ako v kazdom pripade by som chcela od hosti testy, nie tak moc pre seba, ale hlavne kvoli takymto necakanym kontrolam
Odpovedať
Profilova fotka
Kontrolam sa ani neubranis ani nevyhnes. To sa neda odhadnut ci k vam pridu alebo nie tak je podla mna najlepsie, ked budete mat vsetko v poriadku. Potom sa nie je vobec coho bat a tak by sa k tomu mali stavat aj samotny hostia
Odpovedať
Bola som na jednej pred nedavnom a kontrola nebola ziadna. Neviem podla coho si vyberaju miesta, asi len ako sa im chce a mozno idu az ak dostanu nejaky ten anonymny podnet. No kamoska co sa vyavala si dala zalezat na tom, aby proste aj v pripade takejto kontroly bolo vsetko v poriadku a nedoslo tak k ohrozeniu svadobnej zabavy
Odpovedať
My sme sice kontrolu nezazili, no ti co neboli zaockovani, si dali spravit test stacil antigen vtedy. Tak ze keby aj prisla kontrola bolo by to bez pokuty 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
My sme 11 mali a nepytali ani zoznam hosti v hoteli, tak neviem. Kazdemu som povedala ze ocko/preko/test. Ci kazdy mal, to neviem. Kontrola ale nebola
Odpovedať
Profilova fotka
bohvie ako to maju. Podla mna chodia len na zaklade podnetov, ak im niekto nieco nahlasi. Inak si neviem vysvetlit, podla coho by si kontrolovane svadby vyberali
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, tiež som prednedávnom bola na jednej väčšej svadbe a kontrola nebola žiadna takže sme si vydýchli, ale potom niekto zažartoval že ak sa objaví pozit. človek, môžu spätne dohľadávať miesta a kontakty. Čiže by som si určite dávala pozor, v našom štáte ma už asi nič nemôže prekvapiť..
Odpovedať
Svadba v kultúrnom dome na dedine, oranžový okres. - Bez kontroli. Veľa štastia nevesty 🙂
Odpovedať
@bea_zajacova noo tak to ste dobre vychytali. ako vobec neviem odhladnut podla coho si vyberaju svadby na ktorych sa proste objavia
Odpovedať
@hirosina tak to asi nikto. Podľa mňa chodia na základe podnetov. Vieš nájdu sa ľudia, čo si na takom tom udávaní bazírujú
Odpovedať
@hirosina my sme sa o tom rozprávali s manažérkou z nášho hotela. Hygiena je v kontakte s matrikou a majú nahlásene všetky svadby - čiže vedia koľko ich je v daný deň a časy. Potom už idú len náhodou po hoteloch, resp. miestnostiach. Nie je tam žiadny kľúč.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tralala94 to nebude pravda, na matrike nikto nevie kde je hostina.
Odpovedať
@bea_zajacova to som ani netvrdila. 🙂 Oni len vedia, koľko je v daný deň svadieb a keď je ich veľa, tak idú po tých najbežnejších zariadeniach v danom meste a na nejakú svadbu narazia. No a kontrolujú…
Odpovedať
@tralala94 vidíš, to tak aj môže byť. Teda v menšom meste nie je problém si takto pochodiť, keďže je veľká pravdepodobnosť, že tam hostina bude ak aj obrad
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj 🙂 my sme mali svadbu teraz cez víkend a kontrola žiadna 🙂 hostia boli aj očkovaný aj neočkovaný ...ani raz som hygienu nekontaktovala (vôbec som sa nestresovala), ani som nesledovala kde koľko ľudí môžeme mať a nikde som ani nič nenahlasovala 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@slovenkas nooo tak potom super, ze sa vam to takto podarilo a vypalilo to bez najmensieho problemu. Super sa to cita v tejto tazkej dobe, ked clovek ziadne istoty nema
Odpovedať
Profilova fotka
zee to sa super cita. uvidime ako to pojde dalej, ak sa cisla este viac navysia, no ako najradsej by som bola, ak by sa toto cele obdobie uz konecne skoncilo
Odpovedať
Neviete poradit ci treba dopredu nahlasit svadbu na RUVZ?
Odpovedať
Profilova fotka
@monymoni podľa mňa určite nie.
Odpovedať
my sme mali teraz v lete svadbu a nic sme nenahlasovali nikomu. ale je mozne, ze sa to teraz zase zacne sprisnovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@molisia zatiaľ sa nemusí nič nahlasovať, treba mať pri sebe zoznam hostí a v prípade že to vyžaduje organizátor (priestor, reštaurácia, majiteľ) tak to odovzdať im.
Odpovedať
kamoska mala svadbu pred tyzdnom a veru jej tam kontrola prisla. no na stastie to boli dve mile tetusky, ktore sa na par veci len popytali a bolo po kontrole. vobec neposobili nejak zle alebo tak nejak, no musim zas povedat, ze kamaratka mala vsetko na poriadku
Odpovedať
@tamiria aspin ze tak a mozno boli take mile prave preto, ze mala vsetko v poriadku. ono na nich netreba utocit a milo sa k nim spravat. je to ich praca a nemozu za to, ze musia vykonavat aj taketo kontroly
Odpovedať
teraz bude podľa mňa tých kontrol viac a fakt sa začínam obávať toho, že sa zas všetko zatvorí. síce v telke vraveli, že s anič už plošne zatvárať nebude, no im sa proste podľa mňa už nič veriť nedá
Odpovedať
@mischela255 presne take iste pocity z toho mam aj ja. uz som aj bola tak nadstavena, ze si z toho nebudem robit tazku hlavu, no nikedy ma prepadne panika
Odpovedať
@amelie22 no to ale zalezi aj od toho, akej farby su okresy, nie? a kto je zaockovani, kto nie, to sa tam nerozlisuje? myslim akoze spomedzi hosti.
Odpovedať
my sme boli červený okres a žiadna kontrola takže pohodka 😄 ale len 3 sme mali neočkovaných 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@molisia tak v zelených a oranzových určite netreba. My sme mali len očkovaných, takže som nič nerozlišovala, ale myslím, že netreba to na zozname rozlišovať, ja som pisala len kontaktné udaje.
Odpovedať
@molisia rozlišuje sa to - v zozname pre hygienu by si mala mať jasne napísané, kto je očkovaný, kto je s testom a kto prekonal covid. My sme to museli spraviť takto pre hotel, keďže fungovali v režime OTP.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?