Stres a tréma zo svadobného obradu

Zienky ja viem ze je to daleko ale zima zbehne raz dva potom pride jar a v juli sa vydavam...To co ma trapi je , ze sa bojim :D toho ze spadnem alebo sa pomylim ked budem hovorit slub :D. Budu tam iba ludia co ma poznaju ale aj tak mam tremu ako keby som rozpravala pred niekym inym. A o prvom tanci ani nehovorim :( Ako prekonat tremu ? dat si pol deco pred tym?:D dakujem za kazdu jednu radu :)
Odpovedať
Niekomu pol decko veru pomôže, no ťažko povedať. Ako podľa mňa každá nevesta zažíva stres, no vo svadobný deň to pôjde všetko tak nejak rýchlo a ani si neuvedomíš niektoré veci. Ničoho sa neboj. Všetko dopadne super
Odpovedať
@jajuska889 napríklad ja som vôbec nemala stres :-) všetko bolo absolútne pohodové
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzanka1910 neboj, vsetko dobre dopadne. ja som sa tiez bala ako pojdem k oltaru bez toho ze by som si kadejako musela pridrziavat suknu. a nakoniec som sa uz pocas fotenia tak zzila so satami, ze to bolo uplne v pohode. a hlavne ked som videla mojho draheho, ako tam na mna caka a tecu mu slzy, neexistovalo pre mna nic ine na svete a proste som sla za nim. a co sa tyka tanca, ak budete mat choreo, odsusajte si ju na "necisto" v sale nez pridu hostia. so satami sa tancuje inak ako v beznom odeve. my kebyze neskusime, tak hned pri prvej figure by mi tak poslapal saty ze by sme to snad ani nedotancovali :-D
Odpovedať
@zuzanka1910 sama musis vediet, ci ti pol deci pomoze na tremu. poznam ludi, ktorym to pomaha a zase na druhej strane poznam aj takych, ktory su potom este viac zostresovany. musis si hovorit v hlave, ze vsetko dobre dopadne. tak si nastavis hlavu a potom sa ti ziadny trapas nestane, uvidis!
Odpovedať
Profilova fotka
neboj sa, dajte si nacvik den dva dopredu v kostole a aj keby si sa pomylila zakoktala nic sa nedeje :)
Odpovedať
A prečo by si sa mala pomýliť, alebo spadnúť? To je len stres predtým, je to normálne, ja som tiež bola v strese, a určite aj mnoho iných žien, ale to z teba opadne, akonáhle vojdes do kostola, alebo obradnej sály. A text sľubu kľudne môžeš si aj čítať predtým, zrejme budete mat nejakú generálku obradu. Pripadne nejaké zakoktanie ani nerieš, manžel tiež mal trému, a hovoril sľub oveľa tichšie, ako mal v pláne, ale to vôbec nevadí. :-) Poldeci predtým aj tak asi budeš v sebe mat, keďže je to bežné, ale zase netreba to preháňať, aby ozaj nebol trapas ;-). Ale nie, žartujem, nemysli na nejaké nehody, nerieš to a hlavne si ten deň užívaj, to je podľa mňa najpodstatnejšie
Odpovedať
Profilova fotka
akol ja viem velmi dobre ako sa citis, tiez som bola moc zo vsetkeho nervozna, no nepoze ti to k nicomu. ja som tyzden pred svadbou nespala a akurat som si tak uhnala kruhy pod ocami. netreba mysliet na tragicke scenare
Odpovedať
a tak to podla mna k tomu ako tak asi patri. nepoznam nevestu, ktora by so svojej svadby nemala stres. no povedala by som, ze najhorsie to maju nevesty, ktore uz nejaku tu svadbu v zivote mali
Odpovedať
to je podľa mňa normálne ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že v ten deň už to proste nebude. ja som tiež furt stresovala ale okolo svadby bolo toho toľko, že obrad ma nakoniec trápil z nejakého stresového hľadiska úplne najmenej :-D a aj keď sa stane tak čo? svet sa nezrúti, môj drahý zabudol povedať moje meno keď mi dával obrúčku :-D nikto ho za to nezabil
Odpovedať
@zuzanka1910 nie si vobec sama. My este nemame stanoveny ani konkretny datum, ale uz mam stres so vsetkeho. No budeme to musiet nejako zvladnut. Upokojujem sa tym, ze kolke zeny to zvladli, tak to snad zvladnem aj ja bez trapasu.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzanka1910 hlavne na to nemozes mysliet. Cim viac budes na taketo veci, tym si to viac privolas. Neboj sa, vsetko dobre dopadne :-) Treba sa nastavit tak, aby si si ten den co najviac uzila!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?